Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні читання на 3 вересня, неділя
19:56 Субота 0 573
2-09-2017, 19:56

Літургійні читання на 3 вересня, неділя

(зел) XXII Неділя Звичайного періоду
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Єр 20, 7-9
Читання з Книги пророка Єремії
Ти ввів мене в оману, о Господи, і я дав себе в оману ввести. Ти схопив мене, подужав. Я став посміховищем щоденним, кожний глузує з мене. Адже щоразу, як почну я говорити, мушу кричати та голосити: «Насильство! Утиск!» І Слово Господнє щодня ста­ло для мене приводом до ганьби та наруги. Я собі сказав: «Не споминатиму про Нього і Його Ім'ям не промовлятиму більше!» Та в серці у мене вогонь палючий, затаєний у костях моїх. Я на­магався затамувати його, та не спромігся. Слово Боже.

Респонсорійний Псалом Пс 63,2.3-4.5-6. 8-9
До Тебе, Боже, душа моя прагне.
Боже, Ти мій Бог, Тебе я шукаю від світанку. *
До Тебе душа моя прагне,
За Тобою тужить моє тіло *
в цій землі пустинній, спраглій і безводній.

Так я виглядав Тебе у святині, *
щоби побачити Твою силу і Твою славу!
Бо за життя краща Твоя милість. *
Мої уста Тебе будуть величати.

Так буду прославляти Тебе у житті своєму; *
в Ім'я Твоє підноситиму свої руки.
Хай наповниться моя душа, немов би жиром і ситістю, *
і радісними окликами висловлювати хвалу уста мої будуть.

Адже Ти прийшов мені на допомогу, *
і я під захистом Твоїх крил радіти буду.
Моя душа приліпилася до Тебе, *
мене підтримала Твоя правиця.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ Рим 12, 1-2
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян
Благаю вас, брати: заради Божого милосердя, принесіть ваші тіла як живу, святу, приємну Богові жертву, як ваше служіння розуму. І не пристосовуйтеся до цього віку, але змінюйтеся оновленням розуму, щоб ви пізнавали, що є Божа воля: добре, приємне і досконале. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Пор.Еф 1, 17-18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Отець Господа нашого Ісуса Христа
нехай просвітить очі нашого серця,
щоб ми знали, якою є надія нашого покликання.

ЄВАНГЕЛІЄ Mт16,21-27
Читання святого Євангелія від Матея
Того часу Ісус почав виявляти своїм учням, що Йому потрібно йти в Єрусалим та багато постраждати від старших, первосвяще­ників і книжників, бути вбитим і третього дня воскреснути. Пет­ро, відкликавши Його вбік, почав перечити Йому, кажучи: «Зми­луйся над собою, Господи! Хай з Тобою цього не станеться!» А Він, обернувшись, сказав Петрові: «Відійди від Мене, сатано, ти спокушаєш Мене, бо думаєш не про Боже, а про людське!» Потім Ісус сказав своїм учням: «Коли хто хоче йти за Мною, не­хай зречеться самого себе, візьме свій хрест і йде за Мною. Бо коли хто хоче спасти свою душу, той погубить її, а хто погубить свою душу заради Мене, той знайде її. Тому що яка користь лю­дині, коли вона весь світ здобуде, а свою душу занапастить? Або що дасть людина взамін за свою душу? Адже Син Людський має прийти у славі свого Отця з ангелами своїми, і тоді Він віддасть кожному згідно з його ділами. Воістину кажу вам, що деякі з тих, котрі стоять тут, не зазнають смерті, доки не побачать Сина Люд­ського, що йде у своєму Царстві». Слово Господнє.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:53 Четвер 0 192 Літургія на кожен день, 21 червня, п'ятниця Хто ж із нас хотів би втратити найбільший скарб свого життя? Напевно ніхто. Ми просто обираємо те, що більш легкодоступне. Вічні (духовні) речі важче доступні, але “щось за щось” – вибираючи те, що важче, ми отримуємо те, що має більшу вартість, непроминальне. Тільки те, що не проминає, гідне людини, бо й людина не проминає. Відкриймо очі на найбільший скарб, яким є поєднання (сопричастя) з Богом. Поки ми не бачимо цього скарбу, наші очі залишаються хворими і світло, яке в нас перебуває, є темрявою.
Св. АЛОЙЗІЯ ГОНЗАГИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Покровитель сьогоднішнього дня, св. Алойзій Гонзага, єзуїт, народився 1568 року поблизу італійського міста Мантуї в одній із знатних італійських родин. Батько готував його до військової кар’єри, проте Алойзія цікавило навчання. Крім грецької й латини, він вільно володів іс- панською, французькою та німецькою мовами. У 1585 році Алойзій вступив до Товариства Ісуса (єзуїтів). Коли у 1591 році в Римі вибухнула епідемія холери, він, діставши дозвіл настоятелів, цілковито присвятив себе служінню хворим. Заразившись, Алойзій помер 21 червня 1591 року. Про нього казали, що помер він як жертва любові до ближніх.