Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Києві відбувся ІІ Всеукраїнський З`їзд Лицарів Колумба
09:43 Неділя 0 1 125
18-06-2017, 09:43

У Києві відбувся ІІ Всеукраїнський З`їзд Лицарів Колумба

17 червня 2017 року в прокатедральному соборі святого Олександра була відправлена Архієрейська Божественна літургія, присвячена Другому Всеукраїнського З’їзду Лицарів Колумба. Літургію звершував митрополит Львівський, архієпископ Мечислав Мокшицький. Присутні були Великі Лицарі, їх заступники та Капелани рад з усієї країни (РКЦ та УГКЦ), лицарі з родинами.
На початку Служби Божої настоятель прокатедрального собору святого Олександра, в.о. канцлера курії Києво-Житомирської дієцезії отець Віталій Безшкурий привітав присутніх. Архієпископ Мечислав Мокшицький також на початку літургії наголосив, що радіє з того, що другий день зустрічі Лицарів Колумба розпочинається саме спільною молитвою і висловив побажання молитися за те, щоб спільнота і надалі розвивалася на території України, а також була символом єдності та доброти Господа у щоденному житті.Свою радість з нагоди Всеукраїнської зустрічі Лицарів Колумба Архієпископ у своїй проповіді висловив словами Послання святого Апостола Павла до Римлян (Рим 1, 8-10): «Насамперед дякую Богові моєму через Ісуса Христа за всіх вас, що віра ваша звіщається по всьому світові. Бо свідок мені Бог, Якому служу духом своїм у звіщанні Євангелії Його Сина, що я безперестанно згадую про вас, і в молитвах своїх завжди молюся, щоб воля Божа щасливо попровадила мене коли прийти до вас». Він також зауважив, що про діяльність Лицарів Колумба знають у світі, а тепер уже і в Україні.«Сьогодні ми маємо право та обов’язок сказати, що Лицарі Колумба – це Боже діло, яке із маленької зернини розрослося у велику спільноту, яка запрошує нових членів. Сьогодні свідчимо, що ця спільнота не є закритою частиною Церкви, але йде і проголошує потребу перебування у місці спільного життя, в церкві, дієцезії, в парафії. Ми не є Лицарями Колумба для того, щоб здобути славу, престиж, гроші; але для того, щоб виконувати вчинки любові для добра церкви, тобто для спільноти людей, яких об’єднує одна віра і одне хрещення. Нехай це переконання буде нашою метою особливо тут, в Україні, де скрутна ситуація, пов’язана із війною, увесь час приносить неспокій і розділяє суспільство. Потрібною є наша віра, яка б заохочувала до молитви серед бурі війни. Боже, рятуй нас, бо гинемо! Саме нами Господь хоче послужитися для добра інших».Митрополит Львівський також подякував кожному Лицареві Колумба за те, що без страху та тривоги приймають служіння Церкві і знаходять для нього час серед родинних та службових обов’язків, а також побажав братам, щоб оточуючі хвалили їх не за те, що вони мають, а за доброту у словах, думках і вчинках.Наприкінці Літургії Архієпископ Мечислав Мокшицький призначив свого заступника, віце-капелана Лицарів Колумба в Україні. Ним став отець Анатолій Білоус, настоятель парафії Христа – Царя Всесвіту. Отець 16 червня святкував День народження, тому Лицарі Колумба зробили йому своєрідний подарунок.
Ірина Ролинська
Фото: Михайло Яцко
Відео: EWTN

По темі:
У Києві було представлено офіційний герб єпископа-номінанта Віталія Кривицького
У Києві відбулася прем'єра фільму про Йоана Павла ІІ
Новини з України 10:02 Середа 0 119 Молитва за святої пам'яті єпископа Пурвінського у річницю священицьких свячень 13 квітня 1961 року диякон Ян Пурвінський отримав священицькі свячення. Рівно через 60 років в кафедральному храмі святої Софії у Житомирі зібрані єпископи, священики з житомирських парафій молились і дякували Богу за дар життя, покликання, священства, єпископства, святої пам'яті єпископа Яна, який не дожив до цього дня всього тиждень.


Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.