(зел) Середа VІІ звичайного тижня
Потрібно захищати свої погляди від нерозважливих суджень, говорить сьогодні до нас Ісус у слові. Він хоче нас звільнити від прихованої спокуси, коли ми вважаємо себе за виняткову людину, адже Христос нас вибрав. Важливіша є місія, до якої ми покликані, а не зиск, який ми можемо отримати. Ми не маємо монополії, винятковості на повчання й осудження кого-небудь, тільки тому, що ми є учнями Ісуса і знаємо більше. Сьогоднішній урок смирення має навчити нас розширювати наші горизонти і співпрацювати з іншими.
АНТИФОН НА ВХІДПотрібно захищати свої погляди від нерозважливих суджень, говорить сьогодні до нас Ісус у слові. Він хоче нас звільнити від прихованої спокуси, коли ми вважаємо себе за виняткову людину, адже Христос нас вибрав. Важливіша є місія, до якої ми покликані, а не зиск, який ми можемо отримати. Ми не маємо монополії, винятковості на повчання й осудження кого-небудь, тільки тому, що ми є учнями Ісуса і знаємо більше. Сьогоднішній урок смирення має навчити нас розширювати наші горизонти і співпрацювати з іншими.
Господи! Я ж бо надіявся на Твою ласку. * Нехай радіє моє серце Твоїм спасінням! * Заспіваю Господу, добро бо мені вдіяв. (Пс 13 (12), 6)
КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми постійно заглиблювались у Твоє вчення * та виконували словом і вчинком те, що Тобі до вподоби. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Сир 4, 11-19
Читання з Книги Сираха.
Мудрість дітей своїх підносить угору і тими піклується, хто її шукають. Хто її любить, той життя любить; хто встає за нею зранку – сповниться радощів. Хто її посідає, той славу успадкує; куди б не пішов він, з ним Господнє благословення. Ті, хто їй служить, віддає честь Святому; ті, хто її любить, тих любить Господь. Хто її слухає, той судитиме народи; хто зважає на неї – житиме в безпеці. Хто звірився на неї – успадкує її, і потомки його її посідатимуть. Вона ж бо спочатку звивистими шляхами його водитиме й насилатиме на нього страх та тривогу, ще й у повчаннях його іспитуватиме, поки не зможе покластись на нього, і його випробовуватиме правосуддям своїм, – а потім знов поверне його на дорогу пряму, і відкриє йому свої таємниці. Коли ж він зблудить, то вона його покине і віддасть його на загибель. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 119, 165 і 168. 171-172. 174-175
В тих мир глибокий, хто Закон Твій любить.
Глибокий мир у тих, які закон Твій люблять, – *
вони не спіткнуться.
Я зберігаю Твої свідчення і Твої веління, *
і всі мої дороги – перед Тобою.
В тих мир глибокий, хто Закон Твій любить.
Хай мої уста пісню хвали заспівають, *
бо Ти мене своїх настанов навчаєш.
Мій язик проголошуватиме Твоє слово, *
бо всі Твої заповіді – правда.
Я прагну Твого спасіння, Боже, *
і Твій закон – моя розкіш.
Тож нехай моя душа живе і Тебе прославляє, *
а Твої присуди хай мені допомагають.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 6
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є дорога, і правда, і життя!
Ніхто не приходить до Отця, якщо не через Мене.
ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 9, 38-40
† Читання святого Євангелія від Марка
Того часу Йоан сказав Ісусу: «Учителю, ми бачили одного, котрий Твоїм Ім’ям виганяв бісів; і ми заборонили йому, бо він не ходить з нами». А Ісус відповів: «Не забороняйте йому. Бо немає такого, хто зробив би чудо в Моє Ім’я і зміг би відразу Мене лихословити; бо хто не проти нас, той за нас». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Істинна мудрість полягає в повному упованні на Боже милосердя, тож з довірою вознесімо до Господа наші спільні молитви:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, проповідуючи Христа всім народам, також вміла радіти з духа любові та вчинків милосердя сповідників інших релігій.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він, дбаючи про відновлення Церкви згідно з духом часу, нагадував християнам про таку ж велику вартість церковної традиції.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб Господь, обдаровуючи її миром та злагодою, віддалив від неї проказу алкоголізму та нар- команії.
4. Молімося за місіонерів, щоб вони усім серцем служили людям і допомагали їм пізнати Одвічного Бога.
5. Молімося за померлих, які за життя не пізнали Христа, щоб Господь, поглянувши на справедливість їхніх вчинків, простив їм усі беззаконня й обдарував їх вічною радістю в небі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, вірно виконуючи Божі заповіді, своїм життям допомагали нашим братам наблизитись до Бога.
Господи і наш Отче, вислухай наші молитви і благоволи сповнити наші прохання, які ми з упованням до Тебе возносимо. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, наш Отче, звершуючи з належною пошаною Твої тайни, смиренно просимо, † щоб дари, принесені на славу Твоє ї величі, * спричинилися до нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Розповім про всі чуда Твої . * Я буду радуватися й веселитися з-за Тебе, * оспівуватиму Ім’я Твоє, Всевишній.
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми осягли плоди спасіння, * завдаток якого отримали в цьому таїнстві. Через Христа, Господа нашого.
«Блаженний» відповідає нашому «щасливий». Як блаженства, так і вся Нагірна проповідь передусім змальовують портрет Христа. Він єдиний повністю виконав Нагірну проповідь і жив блаженствами, які проголосив. Блаженства також змальовують «портрет» нової людини, яка має народитись зі Святого Духа – Духа розіп’ятого і воскреслого Христа. До блаженств не можна підходити як до закону, який маємо осягнути виключно своїми зусиллями, передусім вони – обітниці Ісуса, що той, хто має в собі Його Духа, виконуватиме вчинки вічного життя, визначені в заповідях блаженства і в усій проповіді Христа.
“Син Людський є Володарем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих за віру в ХХ столітті (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця
Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії