Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 23 вересня, середа
19:01 Вівторок 0 246
22-09-2020, 19:01

Літургія на кожен день, 23 вересня, середа

До проповідування Євангелія покликані не тільки священики, єпископи, диякони, ченці та черниці. До євангелізації покликані також і миряни. Священик проповідує в храмі, на катехезі. Але справжня війна зі злом і труднощами починається після виходу з храму. І власне тоді миряни можуть показати свою вірність Христу. І власне тоді миряни можуть стати Апостолами Ісуса. Можуть нести Його в родинний дім, до місця праці, до друзів. Своїм словом і життям ми повинні нести Ісуса тим людям, які є далеко від Нього, або Його не знають. Ми всі є Апостолами, тобто посланцями.
Св. ПІО З П’ЄТРЕЛЬЧІНИ, пресвітера (біл) Обов’язковий спомин
Піо Франческо Форджоне народився 25 травня 1887 року в П’єтрельчіні, в дієцезії Беневенто. 6 січня 1903 року вступив до ордену Братів Менших Капуцинів як кандидат на пресвітера, рукоположений 10 серпня 1910 року в кафедральному соборі в Беневенто. 28 липня 1916 року прибув до монастиря в Сан Джованні Ротондо, де з короткими перервами перебував аж до смерті, тобто до 23 вересня 1968 року. В п’ятницю 20 вересня 1918 року о. Піо під час молитви перед розп’яттям отримав стигмати, які впродовж 50 років увесь час залишалися відкритими і кровоточили. Організував “Групи молитви” та ініціював побудову сучасної лікарні, якій дав назву: “Дім полегшення в стражданні”. 2 травня 1999 року Папа Йоан Павло ІІ зачислив його до лику блаженних. 16 червня 2002 року цей же Папа проголосив його святим.

АНТИФОН НА ВХІД

Священики Твої , Господи, нехай одягнуться у справедливість, * святі Твої нехай возрадуються. (Пор. Пс 132, 9)

КОЛЕКТА
Всемогутній вічний Боже, Ти обдарував святого Піо, пресвітера, особливою благодаттю уділу в хресних стражданнях Твого Сина † та через його служіння відновив дивовижні діла свого милосердя; * вчини за його заступництвом, щоб ми, безустанно беручи участь у Христових стражданнях, щасливо осягнули славу воскресі ння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Прип 30, 5-9
Читання з Книги Приповідок.
Кожне слово Боже випробуване; Він – щит для тих, хто в Нього захисту шукає. До слів Його не додавай нічого, а то Він тобі докорятиме й за брехуна вважатиме. Двох речей прошу я в Тебе, не відмов мені їх, доки не умру я: неправду та брехливе слово віддали від мене; не давай мені ані злиднів, ані багатства, подай мені лиш достатнього хліба, щоб я, наситившись, тебе не зрікся, та не сказав: «Хто такий Господь?» – або, збіднівши, не став красти та не безчестив Імені Бога мого. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 119, 29 і 72. 89 і 101. 104 і 163
Слово Господнє – світоч моїм крокам.
Відверни від мене шлях неправди, – *
помилуй мене за Твоїм законом.
Закон Твоїх уст – для мене добрий *
кращий за безліч золота і срібла.
Господи, Твоє слово навіки *
залишається незмінним на небі.
Я стримую свої ноги від усякого поганого шляху, *
щоби дотримуватися Твого слова.
Через Твої заповіді я отримав розуміння, *
тому я зненавидів всяку дорогу неправди.
Я зненавидів неправду, – вона стала мені огид­на, *
а Твій закон полюбив я.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мк 1, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
Наблизилося Царство Боже.
Покайтеся і віруйте в Євангеліє!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 9, 1-6
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус покликав Дванадцятьох і дав Він їм силу і владу над усіма бісами та оздоровляти від хвороб. І послав Він їх проповідувати Боже Царство і зціляти не­дужих.
І сказав Він їм: «Нічого не беріть у дорогу: ні палиці, ні торби, ні хліба, ні грошей, ні двох одежин не майте. І в який лише дім увійдете, там залишайтеся й звідти від­ходьте. А як хто не прийме вас, то, виходячи з того міста, обтрусіть пил з ваших ніг – на свідчення проти них». І, вийшовши звідти, вони ходили по селах, звіщаючи Євангеліє та оздоровлюючи всюди. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Святий Піо, один із найбільших святих XX століття, показав світові приклад істинного смирення і милосердя; за його за­ступництвом просімо в Господа цих благодатей для нас, Його дітей:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона в дусі простоти та вбогості служила людям.
2. Молімося за хворих та стражденних, щоб вони вміли по­єднувати терпіння із страстями Христовими, як вмів це робити св. Піо.
3. Молімося за працівників медицини, щоб у своїй праці вони пам’ятали, що, слугуючи хворим, вони служать само­му Христу.
4. Молімося за благодійників та доброчинців, щоб Господь завжди обдаровував їх своїми благодатями.
5. Молімося за померлих, щоб милостивий Бог помилував їх і дав їм участь у радості святих у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вміли у стражданнях по­бачити Боже благословення, і за все дякували нашому Господу.
Боже, наш добрий Отче, святий Піо служив молитвою і ділом стражденним та потребуючим; допоможи і нам вірно служи­ти Тобі і ближнім. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми дари, складені на Твій вівтар в день спомину святого Піо, † і як через ці блаженні тайни Ти обдарував його славою, * так і нам даруй прощення. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів № 38

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Щасливий слуга, * якого Господь, повернувшись, знайде невсипущим. * Істинно кажу вам: він поставить його над усім своїм маєтком. (Пор. Мт 24, 46-47)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, нехай небесна трапеза в усіх, що святкують спомин святого Піо, примножить і утвердить духовні сили, † щоб ми зберегли непорушним дар віри та йшли вказаною нам стежкою спасіння. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.