Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 вересня, четвер
19:01 Середа 0 327
23-09-2020, 19:01

Літургія на кожен день, 24 вересня, четвер

(зел) Четвер ХХV звичайного тижня
Ірод не знав, ким був Ісус, але особа Ісуса зацікавила Його. Він чув про чуда, які чинив Ісус, і хотів побачити Його. Але не для того, щоб послухати Його науку. Тільки з чистої цікавості шукав Бога. Поставмо сьогодні собі питання: якого Бога я шукаю? Яку роль Ісус відіграє в моєму житті? Коли до Ірода привели Ісуса, зв’язаного ланцюгами, Ірод розчарувався. І сьогодні багато людей розчаровуються в Ісусі. Чому? А тому, що наука Ісуса багатьом невигідна.

АНТИФОН НА ВХІД
Господь каже: Я є спасінням люду, * у будь- якій скруті взивати будуть до Мене, * Я їх вислухаю і буду їм Господом навіки.

КОЛЕКТА
Боже, Ти вмістив усі накази святого Закону у заповіді любові до Тебе й ближнього; † вчини, щоб ми, виконуючи Твої заповіді, * заслужили на вічне життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Проп 1, 2-11
Читання з Книги Проповідника.
Марнота марнот, каже Когелет, марнота марнот – геть усе марнота. Що за користь людині з усіх її трудів, які вона завдає собі під сонцем? Рід відходить і рід приходить, земля ж перебуває повіки. Так само і сонце сходить, і сонце заходить і поспішає до свого місця, де має сходити. Вітер віє на південь, і звертає на північ: знай крутиться та й крутиться, повіваючи, та й знов повертається до своїх кругобігів. Усі ріки течуть у море, та море не наповнюється. До місця, звідки течуть ріки, туди вони повертаються знову. Усякі речі втомлюють людину, а чому – ніхто не каже. Око не насититься баченим, вухо не наповниться слуханим. Те, що було, є те саме, що буде; те, що зробилось, є те саме, що зробиться. Нема нічого нового під сонцем. Як є щось, про що кажуть: «Глянь: ось нове!» – то воно вже давно було у віках, які були перед нами. Немає згадки про минулих, та й про тих, що будуть потім, – не згадають про них ті, що прийдуть опісля. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 90, 3-4. 5-6. 12-13. 14 і 17
Боже, Ти завжди був для нас притулком.
Ти повертаєш людину в порох. *
І кажеш: «Людські сини, поверніться!»
Адже в Твоїх очах тисяча років – *
як учорашній день, що минув, – як нічна сторожа.
Ти змітаєш їх, – вони, наче сон. *
Тож вранці минуться, –
як трава, що на світанку росте і розцвітає, *
а ввечері буде скошена і засохне.
Навчи нас так рахувати дні наші, *
щоб ми набули серце мудре!
Повернися ж, Господи! До якого часу? *
Вияви до своїх рабів милосердя.
Наповни нас вранці своїм милосердям, *
щоб ми раділи й веселилися всі наші дні, –
нехай світло нашого Господа Бога буде над нами, *
і Ти утверди діла рук наших.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 6
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є дорога, і правда, і життя!
Ніхто не приходить до Отця, якщо не через Мене.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 9, 7-9
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ірод, тетрарх, почув про все, що сталося, і бентежився, бо дехто казав: «Це Йоан встав із мертвих»; а інші: «Це Ілля з’явився»; ще інші: «Це воскрес один із давніх пророків». Тоді Ірод сказав: «Йоанові я відтяв голову; хто ж та­кий оцей, про кого я чую таке?» І намагався побачити Його. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Попри власні слабкості й гріховність, в дусі служіння братам у святій Церкві, молімося за всіх людей та представмо Госпо­ду наші прохання:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його апостольські тру­ди допомогли людям пізнати та полюбити Церкву Божу.
2. Молімося за священиків, щоб Господь дарував їм силу і муд­рість у їхній праці.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони поважали зако­ни Божі та людські і піклувалися про народи, довірені їм.
4. Молімося за нові численні священицькі та чернечі покли­кання, щоб світло Божої істини могли узріти всі народи землі.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь зглянувся над ними і благоволив відкрити перед ними брами Небесно­го Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми з любов’ю ставилися до всіх людей і вміли прощати навіть тим, хто чинить нам зло.
Господи наш і Боже, Ти дав нам Ісуса Христа як взірець істинно праведного життя; вчини, щоб ми вірно наслідували Його і удостоїлися Небесного Царства. Котрий з Тобою живе і царює навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми милостиво дари свого народу † і вчини, щоб у небесних таїнствах він отримав блага, * в які вірує усім серцем. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти повелів заповіді Твої, * щоб пильнувати вельми. * О, якби мої дороги були певні, * щоб зберігати Твої установи! (Пс 119 (118), 4-5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, безустанно допомагай усім, кого Ти зміцнив своїм таїнством, * щоб ми і в тайнах, і в поведінці осягли плоди відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.