Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Навчально-катехетичний центр «Дерево життя» – 20 років на жнивах
12:00 Вівторок 0 110
14-09-2021, 12:00

Навчально-катехетичний центр «Дерево життя» – 20 років на жнивах

«Якщо людина насправді хоче передати віру, вона сама має бути переконана у тому, чого навчає; має бути переконана у тому, що істина не змінюється», – з такими словами до студентів і випускників Навчально-катехитичного центру «Дерево життя» у Києві звернувся ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький SDB.
10 вересня 2021 року Навчально-катехитичний центр «Дерево життя» при Інституті релігійних наук св. Томи Аквінського святкував 20-річчя існування. Так, за цей час, центр випустив більше 200 студентів: катехити та сімейні консультанти, багато з яких працюють за своїм напрямком.


На сьогоднішній день, у центрі навчається 64 студента, які не лише отримують знання з того чи іншого напрямку, а й вчаться передавати віру іншим. Саме на це, під час святкової Меси, звернув свою увагу єпископ Віталій Кривицький. Справа катехита чи консультанта – не лише передати знання, але й прийняти кожного учня, як власну дитину; бути переконаним у тому, чого навчаєш і розуміти, що гідність бути вихователем ти отримав не лише завдяки власним зусиллям. Пастир зауважив, що завдання передання віри, її навчання і укріплення, походить не від самої людини або її знань, а від Христа. Саме Бог довіряє людині виконувати те чи інше завдання – вважає її гідною цього.


На закінчення Літургії, єпископ Віталій уділив спеціальне благословення для випускників, студентів-першокурсників, які приєдналися під час додаткового набору, а також новопризначеному душпастирю й координатору центру отцю Томашу Самульніку. Прекрасним закінченням урочистої Меси стало освячення фігури св. Йосифа, яку в якості подарунка, із Гніванського санктуарію привезла одна із студенток НКЦ «Дерево Життя».


Після Служби єпископ виголосив невелику конференцію, яка будувалась на прикладі, близького нашому пастирю, святого Йоана Боско. «Щоб бути катехитом чи сімейним консультантом потрібно йти тією ж самою дорогою, що і учень: дорогою через постійне очищення, дорогою Божої любові, через змагання з гріхом, через відречення. Бо справжній вихователь це той, завдяки якому виховання стає кращим: кращим не через нас, наші вміння, знання, а через Христа. Дуже важливо, щоб учень мав силу самостійно тривати у вірі, незважаючи на різні життєві обставини».


Після конференції, усі присутні мали прекрасну можливість поспілкуватися та спільно провести час за святковим фуршетом.

Юлія Бойко 

Фото: Ірина Савків
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.