Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » І побачив Папа Климент VIII, що кава – це добре
10:00 Четвер 0 248
26-08-2021, 10:00

І побачив Папа Климент VIII, що кава – це добре

Кава була забороненим «диявольським напоєм», поки папа в XVI столітті не спробував її – і не полюбив.
Наприкінці XVI століття в Римі поширювалися тривожні чутки. Де-не-де, люди між собою перешіптувалися, що папа Климент VIII збирався зробити немислиме: понтифік, представник Христа на землі, орієнтир і стовп католицизму, збирався випити кави. Нісенітниця!

Саме мусульмани та єретики з Ємену вживали цей напій. Вони говорили, що сам сатана запропонував їм цей напій, темніший за безмісячну ніч і гіркий. Він зробив це, нібито, щоб потішити їх за те, що вони не могли пити вина – напою, що символізував кров Христа.

Кава в мусульманському світі

Однак, кількома роками раніше, кава стала причиною переслідування навіть серед мусульман. Оскільки вона не згадується в Корані, кава вважалася забороненою їжею. Послідовники ісламу та християнства проявляли вражаючу злагоду в цьому питанні. Тим не менш, така офіційна демонізація не завадила поширенню «диявольського напою».

Саме в цей час відкрилися перші кав’ярні, так звані «kahvehane». Незважаючи на заборони, кав’ярня стала місцем інтелектуальних зустрічей на Сході. Люди тут обговорювали літературу, слухали поетів та грали в настільні ігри.

Любителі кав’ярень часто були освіченими особами і любили мистецтво. Однак, релігійна влада з осудом ставилася до них, а іноді навіть і переслідувала. Лише за правління султана Мехмеда IV (1642-1693) «kahvehane» були офіційно легалізовані у 1656 р. Саме його посли познайомили європейську знать з кавою.

І побачив Климент VIII, що кава – це добре

Дивно, але демонізація кави відбулася за 50 років до того на Заході. Так. В кінці XVI століття, Папа Климент VIII вирішив сам прийняти рішення стосовно «диявольського напою». З християнської точки зору кава – це напій, який вживали виключно мусульмани.
Незважаючи на таврування цього напою за нібито диявольське походження, понтифік вирішив все-таки скуштувати його. На подив усіх, скуштувавши каву, папа засміявся перш, ніж заявити: «Аромат кави – занадто приємна річ, щоб бути справою диявола. Було б шкода, якби мусульмани мали на неї виключні права.

Так, з того дня християнам було дозволено насолоджуватися відомим «диявольським напоєм». У наступні століття він швидко поширився Європою і став популярним у всіх колах. Студенти та всі, хто не любить спати вночі, безсумнівно, вдячні.

Переклад КМЦ за Aleteia

Зображення: Pixabay, danramirez 

Історія Церкви 17:00 П'ятниця 0 152 320-а річниця смерті св. Станіслава Папчинського 17 вересня для отців маріанів є особливим днем, адже цього дня до вічності перейшов їхній засновник. Святий Станіслав Папчинський був не лише талановитим проповідником, а й тим, хто першим у Церкві присвятив чоловічий Орден Непорочному Зачаттю Пресвятої Діви Марії.   
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.