Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Міністри парламенту Євросоюзу підтримують повернення храму св. Миколая вірянам
17:00 Середа 0 780
13-10-2021, 17:00

Міністри парламенту Євросоюзу підтримують повернення храму св. Миколая вірянам

Про зустріч з представниками Європарламенту розповідає настоятель Делегатури Місіонерів Облатів Марії Непорочної отець Павло Вишковський. 
Завершуючи своє інтенсивне перебування у Брюсселі (Бельгія), я знову побував у Європейському парламенті, щоб зустрітися з найбільшими проукраїнськими депутатами цієї установи. Зокрема, з різних офіційних інтернет джерел відомо, що починаючи від 2014 року депутат Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський ініціював чимало законопроєктів щодо підтримки України. Він радо прийняв мене у своєму офісі і відразу ж написав твіт до Президента України та українського уряду про те, що він всебічно підтримує повернення київського храму св. Миколая римсько-католицькій громаді.


Окрім цього, свою підтримку щодо повернення святині висловили такі депутати Європарламенту, як міністри Ганна Фотига та Вітольд Ян Ващиковський, який займається делегацією України у Європарламенті.


Також посол Анджей Садось, постійний представник Польщі при Європейському Союзі, під час зустрічі сказав: «Україна є нашим східним партнером, знедолена вже багаторічною війною, і, окрім цього, храм св. Миколая вже понад 20 років тому Президент України пообіцяв повернути Папі Римському, нині святому Йоану Павлу ІІ, тому вважаю це за пріоритет, щоб підтримати Ваше клопотання щодо його повернення парафії».


Термін «парламент» походить з латинської і означає «говорити», «розмовляти». Парламент є найважливішим загальнонаціональним представницьким органом. Європейський парламент – одна з основних інституцій Європейського Союзу, що є наднаціональним органом, який представляє інтереси приблизно 500 мільйонів громадян держав-учасниць ЄС. Європарламент найчастіше характеризують як представницький орган Європейського Союзу і Європейських Співтовариств, який діє незалежно від держав-учасниць, а його діяльність практично виведена з-під контролю національних парламентів (це формулювання базується на положеннях ст. 189 Договору про ЄС. Згідно з цими положеннями Європарламент складається з представників народів держав-учасниць, об’єднаних у Співтовариство).

Європарламент заснований 1958 року. Всі громадяни країн ЄС з правом голосу обирають депутатів парламенту ЄС на виборах, які відбуваються щоп’ять років. Кожна з 28 країн-членів ЄС може делегувати до парламенту Європейського Союзу певну кількість депутатів, пропорційну до кількості населення. Всього Європейський парламент налічує 751 депутата.

При парламенті з 2012 року дає спеціальна Моніторингова місія щодо України, а з 2014 року вже ратифікована угода про асоціацію з Україною. У Брюсселі проходять засідання комітетів Європарламенту. Тут також Європарламент збирається для проведення позачергової сесії на вимогу переважної кількості його депутатів.


Новини зі світу 14:30 П'ятниця 0 134 Італія: на Сицилію прибули сироти з Краматорська та Маріуполя Група дітей і підлітків віком від 4 до 17 років, що походять із сиротинців Маріуполя та Краматорська, знайшла тимчасовий притулок на півдні Італії. Гуманітарну операцію координувала Спільнота Папи Йоана ХХІІІ.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.