Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 320-а річниця смерті св. Станіслава Папчинського
17:00 П'ятниця 0 152
17-09-2021, 17:00

320-а річниця смерті св. Станіслава Папчинського

17 вересня для отців маріанів є особливим днем, адже цього дня до вічності перейшов їхній засновник. Святий Станіслав Папчинський був не лише талановитим проповідником, а й тим, хто першим у Церкві присвятив чоловічий Орден Непорочному Зачаттю Пресвятої Діви Марії.   
Святий Станіслав Папчинський народився 18 травня 1631 року в Подгродзє (Польща). У 1654 році вступив до Ордену Піярів, а в 1661 році був висвячений на священика. Прославився як наставник молоді, талановитий проповідник, мудрий духовний керівник, а також працями з духовності та мистецтва красномовності.

У 1673 році отець Станіслав заснував перший монастир Отців Маріанів у Корабельній Пущі (нині Маріянська). Папчинський першим у Церкві присвятив чоловічий Орден Непорочному Зачаттю Пресвятої Діви Марії – майже за два століття до затвердження цього догмата.

Для свого Ордену отець Станіслав визначив потрійну мету: поширення культу Непорочного Зачаття Богородиці, допомога душам, що страждають у чистилищі, і пастирська опіка над людьми, особливо релігійно занедбаними. Папчинський помер, оточений ореолом святості, 17 вересня 1701 року (тобто 320 років тому) в с. Гура Кальварія під Варшавою, де і спочиває його прах.

16 вересня 2007 року був проголошений блаженним, а 5 червня 2016 року – святим.

«ТОБІ, ВІКОВІЧНОМУ ОТЦЮ, моєму Творцю, ТОБІ, ВІКОВІЧНОМУ СИНУ, моєму Відкупителю, ТОБІ, ВІКОВІЧНОМУ ДУХОВІ, моєму Освятителю, цю описану й живу Святиню, якою я є, найпокірніше навіки присвячую. Не погордуй тим, що Ти сотворив; не відкидай того, що Ти відновив; не залишай того, де Ти обіцяв замешкати. Бо яка користь від моєї крові Тобі, Котрий пролив за мене свою Кров, якщо піду на вічну загибель? Господи, не померлі будуть Тебе прославляти, ані ті, що сходять до пекла, але ми, котрі живемо, благословляємо Господа нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.» (св. Станіслав Папчинський, «Містична Святиня Бога»)

Ірина Воловицька 

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.