Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 6 серпня, п'ятниця
19:01 Четвер 0 347
5-08-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 6 серпня, п'ятниця

ПРЕОБРАЖЕННЯ  ГОСПОДНЬОГО (біл) Свято
Сьогодні святкуємо свято Преображення Господнього. Учні знали тільки земну славу Господа: помноження хлібів, зцілення хворих. І їм цього вистачало. А Господь хотів їм показати ще більшу Його славу – Небесну, Божу. Ця подія їх несамовито збентежила. Тепер вони не розуміють що відбувається, але в майбутньому проповідуванні Благої Вісті ця подія буде дуже важлива у наверненні людей до Бога, вказуючи на божественне походження Ісуса.

АНТИФОН НА ВХІД
Святий Дух явився в ясній хмарі, * і пролунав голос Отця: * “Це – Мій улюблений Син, що Я Його вподобав; * Його слухайте”. (Пор. Мт 17, 5)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, Ти в славному преображенні Твого Єдинородного Сина підтвердив тайну віри свідченням Отців і чудесно явив славу, яка чекає Твоїх усиновлених дітей; † дозволь нам, Твоїм слугам, слухаючи голос Твого улюбленого Сина, * стати Його співспадкоємцями. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Дан 7, 9-10. 13-14.
Читання з Книги пророка Даниїла
Дививсь я – аж доки не були поставлені престоли, і не засів Ветхий днями. Одіж на Ньому, немов сніг, була бі ла; волосся на голові  у Нього, немов чиста вовна; престол Його, як полум’я вогненне; колеса Його, як вогонь палючий. Ріка вогненна розливалась, виходила з-поперед Нього. Тисячі тисяч Йому служили, і силенна безліч перед Ним стояла. Суд засів, і розгорнуто книги. Бачив я в нічних видіннях, аж ось на небесних хмарах ішов ніби Син Людський; дійшов Він до Ветхого днями, і приведено Його поперед Нього. І дано Йому владу, славу й Царство, і всі народи, племена та язики Йому служили. Влада Його – влада вічна, що не минеться, і Царство Його не занепаде ніколи. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс  97, 1-2. 5-6. 9
Бог воцарився, Вишній над землею.
Господь воцарився: хай земля звеселиться! *
Нехай численні острови зрадіють!
Хмара й темрява навколо Нього, *
справедливість і суд – основа Його престолу.
Гори, наче віск, від обличчя Господа розтопились, *
від обличчя Господа землі всієї.
Небеса сповістили Його справедливість, *
і всі народи побачили Його славу.
Адже Ти – Господь, *
Всевишній над усією землею,
Ти звеличився дуже *
над усіма богами.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
2 Пт 1, 16-19
Читання з Другого Послання святого апостола Петра
Любі! Ми сповістили вам про силу та прихід Господа нашого Ісуса Христа, не йдучи за хитрими вигадками, але будучи очевидцями Його величі. Тому що Він прийняв честь і славу від Бога Отця, коли до Нього донісся від величної слави такий голос: «Це – Мій Син, Мій улюблений, якого Я вподобав!» І ми чули цей голос, що пролунав з неба, коли були з Ним на святій горі. І ми маємо ще сильні ше пророче слово. І ви добре робите, зважаючи на нього як на світильник, який світить у темному місці, – доки почне розблискувати день, та ранкова зоря зійде у ваших серцях.  Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 17, 5в
Алілуя, алілуя, алілуя.
Це є Мій улюблений Син, якого Я вподобав;
Його слухайте!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 9, 2-10
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус бере Петра, Якова та Йоана і виводить тільки їх самих на високу гору. І Він преобразився перед ними. Одяг Його став блискучим і таким білосніжним, що жодний білильник на землі  не зміг би так вибілити. І з’явився їм Ілля з Мойсеєм, які розмовляли з Ісусом. І озвався Петро, і сказав Ісусові: «Учи- телю, добре нам тут бути. Зробі мо три намети: один Тобі, один Мойсеєві та один Іллі!» Однак він не знав, що говорив, – так вони були налякані. І з’явилася хмара, яка отінила їх, і пролунав голос із хмари: «Це Син Мій улюблений, Його слухайте!» І враз, озирнувшись навколо, не побачили біля себе вже нікого, крім одного Ісуса. А коли вони сходили з гори, Він наказав їм, щоб нікому не розповідали про те, що побачили, доки Син Людський не воскресне з мертвих. І вони утримали те слово у себе, допитуючись, що то значить – «з мертвих воскреснути»? Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Вознесімо наші молитви до Христа, котрий на горі Тавор преобразився і явив учням свою славу:
1. Молімося за Святішого Отця, нехай йому вдасться преобразити ставлення сучасного людства до християнських цінностей.
2. Молімося за мир в усьому світі, щоб світ ніколи більше не зазнав удару страхітливої атомної зброї, як це сталося в минулому столітті в Хіросімі та Нагасакі.
3. Молімося за Україну, нехай для нашого народу настане час перемін на краще.
4. Молімося за проповідників та місіонерів, щоб героїчний приклад апостолів надихав їх на ревне служіння Господу Богу та людям.
5. Молімося за українців, які загинули чи постраждали під час Чорнобильської аварії, щоб померлих Господь прийняв до свого Царства, а живі отримували необхідну матеріальну, духовну і ме- дичну допомогу.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, перемінені Тілом і Кров’ю Ісуса Христа, стали відважними сповідниками Його Євангелія.
Господи Ісусе Христе, вислухай наші смиренні молитви і переміни нас із синів темряви у дітей вічного світла. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, славним преображенням Твого Єдинородного Сина † освяти дари, які  ми Тобі  принесли, * і очисти нас від бруду гріхів блиском Його сяйва. Котрий живе і царює навіки вічні.

ПРЕФАЦІЯ: Тайна Преображення Господнього.
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі , * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. Він перед вибраними свідками явив свою славу, * а Тіло в них на очах осіяв найяснішим блиском, * щоб усунути страх перед ганьбою хреста із сердець своїх учнів, * а всій Церкві сповістити, що вона, як і її Глава, також чудесно засяє. Тому із небесними Силами * ми завжди славимо Тебе на землі, Твоїй величі безустанно співаючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Коли явиться Христос, ми будемо до Нього подібні, * бо побачимо Його таким, яким Він є. (Пор. 1 Йн 3, 2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Господи, нехай небесна пожива, яку ми прийняли, † перемінить нас на подобу Того, * ясність котрого Ти схотів явити у славному преображенні. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.