Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Чайлдфрі»: поговоримо?
16:01 Понеділок 0 175
26-07-2021, 16:01

«Чайлдфрі»: поговоримо?

Сучасна молодь дедалі частіше відмовляється мати дітей. Багато знаменитостей напряму декларують, що вони «чайлдфрі» - буквально з англійської «вільні від дітей». Цю тему ми вже зачіпали на останній лекції з екології (посилання вже є в ютубі), однак сьогодні зупинимося на ньому детальніше. Як насправді бачить Церква позицію «чайлдфрі»?
1. Втеча від відповідальності

На жаль, це перше, що мотивує людей обирати такий шлях. Вони не хочуть відповідати за маленьких «істот», з якими справді є багато мороки. Якщо ви почуєте іншу мотивацію - наприклад, «планета перенаселена - це турбота за екологію» або «у такій країні не можна народжувати» - це інші сторони уникання відповідальності. Адже легше відмовитися від дітей і вважати, що ти чиниш добру річ, аніж мати дітей - і піклуватися про екологію, намагатися «пробитися» в країні з важкою економічною ситуацією тощо.

2. Егоїзм

Сучасні покоління дуже егоїстичні, про це говорять усі - певно, від ваших парафіяльних священників до Папи Франциска. Люди, що концентруються на своїх захопленнях, роботі та - інколи - на стосунках для задоволенні власних потреб, не хочуть витрачати свій час на щось інше. Вони можуть натомість займатися благодійністю, але лише щоб «обілити себе» і почуватися кращим. Однак такі люди патологічно втікають від будь-яких відповідальностей стосовно інших людей - друзів, справжньої міцної сім’ї, дітей.

3. Поштовх до інших гріхів

Зазвичай люди із позицією «чайлдфрі» звісно ж не хочуть відмовлятися від задоволення статевого життя. Тому в хід ідуть засоби контрацепції, стерелизації, аборти (нагадуємо, що «таблетка наступного дня» є абортивним методом, бо вбиває перші стадії ембріону). Всі ці засоби є протиприродними, вони не підтримуються Церквою.

4. Викривлене сприйняття сім’ї

Багато молоді не любить слухати про церковне сприйняття сім’ї, бо це ж «купа дітей, навіть коли в тебе нема грошей». Насправді все не так. Сучасна Церква підтримує бажання жінки розвиватися і ставати успішною на рівні з чоловіками, і вчить, що кількість дітей може бути регульована у природний спосіб. Та й наявність багатьох дітей не робить сім’ю християнською. Любов, спільне духовне життя, турбота одне про одного та довіра Богові - ось що важливо. Однак діти є Господнім покликанням сімей, і дуже глибоким та святим проявом любові у сім’ї.

Звісно, Церква підтримує також сім’ї, що змушені утриматися від народження дітей через проблеми зі здоров’ям. На жаль, є також сепаровані сім’ї (наприклад, через проблеми з алкоголем), які також можуть не мати дітей. Однак навіть люди без дітей, або які не мають сімей, покликані до духовного батьківства, опіки над дітьми та молоддю із своєї парафії тощо. Таким чином жоден християнин не може бути «чайлдфрі».

Джерело: Вулична Академія Теології
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.