Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 3 березня, середа
19:01 Вівторок 0 240
2-03-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 3 березня, середа

(фіол) Середа ІІ тижня Великого Посту
Сьогоднішній день Великого Посту відкриє перед нами важливий мотив навернення: вкаже ціну нашого спасіння. Як колись несправедливо переслідували пророка Єремію, так тепер Ісус відкриє перед учнями яку несправедливість готовий прийняти на себе ради нашого спасіння. Чи можна знехтувати такою любов’ю? Просімо пробачення наших гріхів.

АНТИФОН НА ВХІД
Не покидай мене, о Господи; * мій Боже, не віддаляйсь від мене! * Поспіши мені на допомогу, * Господи, моє спасі ння! (Пс 38 (37), 22-23)

КОЛЕКТА
Господи, збережи в Твоїх вірних готовність звершувати добрі вчинки, † уділи їм допомоги в земному житті   * і приведи милостиво до небесних благ. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 18, 18-20
Читання з Книги пророка Єремії.
Мені сказали: «Ану вчинімо змову проти Єремії, бо й без священика закон не пропаде, ані порада без мудрого, ані слово без пророка. Ходімо і побиймо його мовою, не зважаймо на всі його слова». Зглянься, Господи, наді мною! Послухай, що мої противники говорять. Чи личить злом за добро платити, що вони мені копають яму? Згадай, як я стояв перед Тобою, благавши добра їм, щоб відвернути від них гнів Твій. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 31, 5-6. 14. 15-16
Вияви милість: врятуй мене, Боже.
Ти виведеш мене з пастки, яку наставили на мене, *
бо Ти є моїм притулком.
У Твої руки дух мій ввіряю; *
Ти викупив мене, Господи, Боже правди.
Бо наклепи багатьох чув я, *
страхіття довкола.
Коли вони змовлялися разом проти мене, *
вони задумали забрати мою душу.
Я ж на Тебе, Господи, покладаю надію. *
Я сказав: «Ти є моїм Богом, у Твоїх руках моя доля».
Спаси мене від руки моїх супостатів *
і від тих, хто мене гонить.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 8, 12
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Я є світло для світу! – Господь говорить.
Хто піде за Мною, той світло життя буде мати.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 20, 17-28
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, сходячи вгору до Єрусалима, Ісус узяв Дванадцятьох учнів окремо і дорогою сказав їм: «Ось, піднімаємось в Єрусалим, і Син Людський буде виданий первосвященикам і книжникам; і засудять Його на смерть, і видадуть Його язичникам на наругу, на бичування та розп’яття, а третього дня Він воскресне». Тоді підійшла до Нього мати синів Зеведеєвих зі своїми синами, кланяючись і просячи щось у Нього. Він запитав її: «Чого бажаєш?» Вона відповідає Йому: «Скажи, щоби двоє моїх синів сіли – один праворуч Тебе, а другий – ліворуч у Твоєму Царстві». У відповідь Ісус промовив: «Не знаєте, чого просите. Чи можете пити чашу, яку Я маю пити?» Кажуть Йому: «Можемо». Він говорить їм: «Отже, чашу Мою будете пити, але щоб сісти по правиці й по лівиці від Мене, не Мені це давати, воно для тих, кому приготовлене Отцем». Почувши це, десятеро обурилися на двох братів. Ісус же, покликавши їх до себе, сказав: «Ви знаєте, що князі народів панують над ними, і вельможі дають відчути їм свою владу над ними. Не так буде у вас: але хто схотів би між вами стати великим, той нехай буде вашим слугою, і якщо хтось схотів би між вами бути першим, нехай буде вашим рабом; так само і Син Людський – прийшов Він не для того, щоби служили Йому, а щоби послужити й віддати свою душу як викуп за багатьох!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Слухаючи Христа, який провіщав свої страждання заради нашого спасіння, просімо смиренно, щоб Він обдарував своїми дарами святу Церкву:
1. Молімося за Церкву, яка терпить переслідування, щоб Бог укріпляв її своєю міццю і щоб вона отримала свободу сповідування віри.
2. Молімося за місіонерів, щоб період Великого Посту був для них особливим часом засівання Божого Слова у людських серцях.
3. Молімося за тих, хто опікується хворими, щоб свою працю вони виконували з радістю і відданістю, бо так вони служать самому Христу.
4. Молімося за всіх стражденних і хворих, щоб вони мужньо несли свій хрест і так допомагали Господу в спасінні світу.
5. Молімося за наших померлих родичів та близьких, щоб Господь осяяв їх світлом свого обличчя і обдарував вічною радістю у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, з любов’ю несучи тягар нашого покликання і наших обов’язків, відкрили для себе брами небес.
Небесний Отче, жертвуємо Тобі разом з Кров’ю Твого Сина Ісуса Христа нашу працю та терпіння і смиренно просимо Тебе: підтримуй нас своєю милістю. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, поглянь милостиво на дари, які ми Тобі складаємо, * через цей святий обмін дарів звільни нас від пут гріха. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Син Чоловічий прийшов не для того, щоб Йому служили, * але – послужити й дати життя своє на викуп за багатьох. (Мт 20, 28)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Господи, наш Боже: † нехай таїнство, в якому Ти дав нам завдаток безсмертя, * допоможе нам осягнути вічне спасіння. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Господи, щедро наділи Твоїх вірних благодаттю та своєю опікою, † дай їм здоров’я духа і тіла та повноту братньої любові * і допоможи їм завжди бути вірними Тобі. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 11:00 Неділя 0 68 Мир, що випливає з хреста. Коментар до Євангелія Сторінка Євангелія, яке читаємо сьогодні, розповідає про учнів, зібраних у вечір Воскресіння Христова: "у той день, у перший день тижня", – наголошує текст. Учні Христа – спустошені подіями останніх днів – переховуються, бо бояться юдеїв. "Двері були замкнені", – уточнює Йоан. Але замкненими залишаються не тільки двері кімнати, але й двері їхнього серця.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.