Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Мечислав Мокшицький про св. Йоана Павла II: «Він серйозно поставився до свого життя»
18:01 Понеділок 0 200
18-01-2021, 18:01

Архієпископ Мечислав Мокшицький про св. Йоана Павла II: «Він серйозно поставився до свого життя»

«Йоан Павло ІІ, як святий, є для нас величним заступником і прикладом зростання віри, побудови своєї особистості та людяності. Нехай він і надалі буде для нас дороговказом на шляху життя і зростання у вірі», - сказав архієпископ Мечислав Мокшицький під час свідчення, яке дав під час третього дня міжнародної конференції «Назустріч майбутньому з Йоаном Павлом ІІ», яка проводилась з нагоди 100-річчя від дня народження Кароля Войтили.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

На початку своєї промови архієпископ Мечислав Мокшицький вказав, що святий Йоан Павло ІІ за допомогою слова Євангелія сягнув до кожного місця і до кожної людини у світі. Митрополит Львівський зазначив, що Папа-поляк виріс у католицькій, інтелектуальній та патріотичній родині, але швидко втратив своїх родичів та «взяв своє життя у свої руки». Звідси, мабуть, його слова до молоді: «вимагайте від себе, навіть якщо інші не вимагають від вас. Він серйозно поставився до свого життя. Він готувався до цього змалку», - сказав архієпископ Мечислав Мокшицький, наголошуючи на його працьовитості в науці та звичайній щоденній побожності Кароля Войтили.

Архієпископ зазначив, що Святіший Отець вміло використав свій талант актора у своєму пастирському служінні. Він також володів багатьма мовами, завдяки яким він міг безпосередньо дійти до багатьох людей. Він не боявся контактів з людьми усіх верств суспільства. Йому було легко контактувати з іншими. Допомагало йому у цьому читання, він читав по три години щодня.

«Перш за все, він був людиною молитви. Велику силу він черпав із молитви. Він використовував кожну мить дня, щоб молитися», - наголосив Львівський архієпископ, зазначивши, що це часто була дуже проста молитва - щоденні катехизмові молитви, Розарій чи літанії. Він приніс у Ватикан традиційні польські молебні - Години, Гіркі жалі, Хресну дорогу. Йоан Павло II особливо переживав таїнство Євхаристії».

Колишній папський секретар наголосив, що Святіший Отець був дуже працьовитим - він вимагав від себе, а також від своїх помічників. Найважливіші папські документи та промови він готував сам - спочатку писав власноручно, а потім диктував.

Архієпископ Мокшицький звернув увагу на особливі зв’язки Йоана Павла ІІ з молоддю. Він зазначив, що саме участь єпископа та кардинала Кароля Войтили в академічному душпастирстві у Кракові спричинилася до Світового дня молоді.

«Святіший Отець не лише посміхався молодим людям, співав та грав з ними, але ставив конкретні вимоги. Він спрямовував їх на конкретні цінності. Він заохочував їх творити дружбу з Христом і не боятись Його, бо разом з Ним вони будуть добре формувати своє життя і своє майбутнє», - розповів архієпископ Мокшицький, наголосивши, що молоді люди знали, що Папа дбає про них, що він є батьком для них.

Митрополит Львівський зауважив, що його особисто вразила справжність Святішого Отця. «Він не приховував своєї слабкості чи старості», - сказав архієпископ, підкресливши, що Папа хотів максимально віддавати себе в кожній ситуації і ніколи не виправдовувався своїми слабкостями.

Архієпископ Мокшицький зазначив, що Йоан Павло ІІ був не лише людиною молитви та праці, але й вмів радіти життю. Він відпочивав читаючи книги, а також під час фізичної активності на байдарках чи у горах.

«Сьогодні, як святий, він є великим заступником для нас і прикладом зростання віри, побудови своєї особистості, буття людиною. Ми всі можемо наслідувати його приклад - діти та молодь, люди літнього віку і цілі родини, як люди політики так і культури. Нехай він і надалі буде для нас провідником на шляху життя та зростання у вірі» - завершив своє свідчення архієпископ Мечислав Мокшицький.

Міжнародна конференція з нагоди 100-ї річниці від дня народження Кароля Войтили: «Назустріч майбутньому з Йоаном Павлом ІІ» була організована Краківською архідієцезією та Факультетом соціальних наук Папського університету Йоана Павла ІІ 15-17 січня 2021 року та була проведена он-лайн.
Новини з України 11:02 Четвер 0 122 У Городку молилися за єпископа Яна Ольшанського у 18-ту річницю його смерті У вівторок, 23 лютого 2021 року, в каплиці Інституту Богословських Наук Непорочної Діви Марії у Городку була відправлена Свята Меса за померлого єпископа Яна Ольшанського у 18-у річницю від його смерті.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.