Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Войтила та Східна Європа: особливі взаємини
16:01 Четвер 0 570
19-11-2020, 16:01

Папа Войтила та Східна Європа: особливі взаємини

Відбулася презентація книги про взаємини між Йоаном Павлом ІІ та Церквами центрально-східної Європи, що ввібрала 50 свідчень церковних і наукових діячів. Готується праця про Кароля Войтилу та Радянський Союз.
Про це пише Vatican News.

«Кров від вашої крові, кість від вашої кості. Понтифікат Йоана Павла ІІ (1978-2005) та Церкви у центрально-східній Європі». Книга під такою назвою, що вийшла в серії «Історія Церкви у Центрально-Східній Європі», побачила світ стараннями упорядника цієї серії професора Яна Міркута з Папського Григоріанського Університету.

Онлайн-презентація книги, приуроченої до 100-річчя народження Кароля Войтили, відбулася 17 листопада 2020 року. Вона зібрала понад 50 голосів церковних достойників та істориків, – католиків двох обрядів і православних, – які аналізують взаємини святого Івана Павла ІІ з традиціями та культурами цієї частини континенту.

Свідчення дружби

Професор Ян Міркут наголосив, що йдеться про цінний матеріал для дослідників, адже автори статей, які ввійшли до книги, пропонують не лише свою розповідь і бачення постаті Йоана Павла ІІ, але вказують також на розмаїття способів такого представлення, виявляючи свій зв’язок з цим надзвичайним Папою. Це перша частина проекту, присвяченого Войтилі, й наступним буде том із назвою «Йоан Павло ІІ та Католицька Церква в Радянському Союзі».

Спільним знаменником усіх матеріалів, що увійшли до публікації, є дружнє ставлення Йоана Павла ІІ до цих народів. За словами упорядника, кожна з цих країн мала різний історичний шлях, а Йоан Павло ІІ глибоко шанував їхні традиції та культуру, що знаходили позитивний відгук з їхнього боку. «Ми, отже, шукали людей, які вже тривалий час займаються дослідженнями в сфері сучасної європейської історії, де також велике значення мали національні аспекти. Важливими з цієї точки зору є свідчення, отримані, наприклад, з Боснії і Герцеговини та Хорватії, де перебіг світової війни мав відмінне значення. Як не згадати візит Йоана Павла ІІ до Сараєво, коли він вже був хворим, але не зважаючи на холод, хотів поїхати туди, щоби закликати до миру для всіх народів, до терпимості, до можливості жити разом різним спільнотам, що протягом століть проживають на цих теренах», – зазначив історик.

Історія, яку розповідають самі ж учасники

Відповідаючи на запитання про те, що його особливо вразило під час праці над книгою, професор Міркут зазначив, що розглянута проблематика є «дуже цікавою та мало знаною з європейської точки зору». Важливим моментом було те, що про хорватську історію пишуть хорвати, про румунську – румуни. Це дозволило представникам народів поділитися плодами досліджень, які через мовні обмеження не є доступними для багатьох. І це лише початок. Триває приготування книги, вихід якої запланований на лютий, про Йоана Павла ІІ та Церкву в Радянському Союзі.

«Я переконаний, що це буде дуже важлива публікація, бо Йоан Павло ІІ на цій території розпочав, після столітньої перерви, створювати структури, засновувати дієцезії, організовувати апостольські вікаріати та апостольські адміністратури. Отже, він заклав підвалини, на яких зростають нові форми церковного життя», – додав історик.
Новини зі світу 11:01 Четвер 0 665 Американці повинні робити більше для переслідуваних християн Американські християни повинні робити більше для своїх переслідуваних сестер та братів по всьому світу, – вважає кардинал Тімоті Долан з Нью-Йорка. Він брав участь у віртуальному симпозіумі з питань переслідувань, в якому взяли участь представники християн з країн, в яких тривають репресії. На зустрічі були також інші релігійні лідери та експерти.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.