Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Отець Олександр Пухальський про молодіжне душпастирство: «Важко робити щось на загальному рівні через велику відстань між парафіями»
16:00 Вівторок 0 262
3-11-2020, 16:00

Отець Олександр Пухальський про молодіжне душпастирство: «Важко робити щось на загальному рівні через велику відстань між парафіями»

Розмова з отцем Олександром Пухальським, який відповідає за молодіжне душпастирство у Харківсько-Запорізькій дієцезії. 
Які стратегічні цілі Вашого служіння як дієцезіального душпастиря молоді?

В першу чергу варто сказати про глобальні цілі. Душпастирство молоді - це допомога молодим людям віднайти дорогу свого покликання. Тому стратегічною ціллю є провадити їх так, щоб вони пізнали свій шлях. Другою і більш практичною ціллю є заснувати деканальне душпастирство молоді.


Що вдалося зробити у молодіжному душпастирстві дієцезії за час Вашого служіння?

На жаль, мені не вдалося багато зробити на дієцезіальному рівні, більше на рівні Комісії у справах душпастирства молоді. Зокрема, на дієцезіальному рівні вдалося зорганізувати виїзд до Кракова на Всесвітній день молоді. Інші ініціативи залишилися поки що не реалізованими.

Чим найбільше пишаєтеся?

Я дуже задоволений, що вдалося провести декілька днів зосередження для молоді. Останній був проведений спільно з молоддю з Дніпра. День зосередження був присвячений молитві. Тематичні зустрічі та інтерактивні акції зробили захід цікавим та корисним для учасників. Конференції проводили єпископ Ян Собіло, а також о. Віктор, священик з Африки. Молодим людям було дуже цікаво почути про практику молитви у африканських народів.


Охарактерезуйте "Вашу" молодь, з якою Ви працюєте?

По-перше, це дуже здібні молоді люди, але одночасно вони дуже часто мало ініціативні, бояться самостійності, рішучості, не знають, чого хочуть.

Хто займається душпастирством молоді у Вашій дієцезії, хто з Вами співпрацює, хто Ваша команда?

Дієцезіальним душпастирством молоді кожен займається на парафіяльному рівні. На дієцезіальному рівні я особисто займався виїздом на Світовий день молоді у Кракові. Дуже хочеться налагодити співпрацю з молодіжними лідерами парафій. Створити молодіжний комітет при Комісії.

Команда - це ті ініціативні молоді люди, які відповідають на пропозиції, самі планують, подають ідеї і реалізовують молодіжне душпастирство.

З якими труднощами стикаєтесь у своєму служінні?

Великі відстані у нашій дієцезії. Важко робити щось на загальному рівні, оскільки парафії знаходяться дуже віддалено одна від одної. Також дуже вплинули воєнні дії на сході нашої держави. З 2015 р. в нашій дієцезії немає Дієцезіальних днів молоді, традиція обірвалася у зв'язку з війною. Крім того дуже великий вплив має міграція молоді, яка втікає і не бачить свого майбутнього на цих територіях.

Який задум мрієте втілити у душпастирстві молоді Вашої дієцезії (якого ще немає у стратегічному плані)?

Мрія - це деканальне душпастирство, щоб у кожному деканаті нашої дієцезії була особа, яка відповідає за роботу з молоддю.

Комісія у справах душпастирств молоді РКЦ
Інтерв'ю 10:02 Четвер 0 721 Отець Василь Плахотка: «Довіртеся Богу, Він не остання наша надія, а єдина» Із настоятелем парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у місті Вараш Луцької дієцезії, отцем Василем Плахоткою ми порозмовляли про його покликання до священства, будівництво храму та життя парафії в часи карантину.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.