Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Де наша домівка? Там, де наша Мати. (Репортаж з Довбиша)
15:21 Понеділок 0 583
19-06-2017, 15:21

Де наша домівка? Там, де наша Мати. (Репортаж з Довбиша)

Саме до дому нашої Матері, в Санктуарій Божої Матері Фатімської в Довбиші, 17 червня прибули натовпи паломників, щоб узяти участь в його урочистому освяченні.
Святу Месу очолив Митрополит Мечислав Мокшицький. Присутні були також єпископ Віталій Скомаровський, єпископ Станіслав Широкардюк, єпископ Радослав Змітрович, єпископ-емерит Мар'ян Бучек, єпископ-емерит Ян Пурвінський та керівники Товариства Католицького Апостольста (паллотинів): отець-генерал Юзеф Ласак SAC із Рима, отець-провінціал Польської провінції Христа Царя Зенон Ганас SAC, отець-настоятель французької Регії Божого Милосердя Олександер Пєтшик SAC та отець-делегат паллотинів в Україні Ярослав Ольшевський SAC. До свята приєдналися також офіційні гості та представники влади, зокрема Посол Португалії в Україні пані Марія Кріштіна Серпа ди Алмейда, депутат Верховної Ради України Володимир Литвин та інші. Святу Літургію прикрашав хор під керівництвом Павла Бембенека.Гомілію виголосив єпископ Станіслав Широкардюк. Він нагадав зібраним історію виникнення санктуарію в Довбиші, пов'язану з постаттю отця Олександра Мілевського SAC – будівничого цього храму. Єпископ підкреслив, що храм є для спільноти і слугує справі спасіння.
Після проповіді архієпископ Мечислав Мокшицький провів обряд освячення храму.
Наприкінці Літургії зі словами вдячності до всіх гостей звернулися отець Юзеф Лясак SAC і отець Вальдемар Павелець SAC – кустодій і настоятель парафії.
Незважаючи на дощ, цей день для Довбиша й усього Товариства Католицького Апостольства був незабутній. Не можна заперечити, що це Марія, послуговуючись людьми, обрала для себе місце, щоб тут лунала молитва про такий довгоочікуваний мир.
Трохи історії:
1989 – парафію зареєструвала радянська влада.
12.04.1990 – отці-паллотини розпочали тут постійну працю.
05.10.1990 – освячено землю під храм.
25.12.2000 – єпископ Ян Пурвінський надав святині статусу санктуарію.
17.06.2017 – урочиста консекраця санктуарію Фатімської Божої Матері.Ярослав Драган SACФото: с. Алексія КарпусьПо темі:
Завершилась «Подорож до Назарету»
«На тракторі не урочисто». Як фігуру Матері Божої Фатімської по селах на возі й авто возили
Зустріч із Мішелем Ремері у храмі святого Олександра

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий