Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 5 жовтня, понеділок
19:00 Неділя 0 407
4-10-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 5 жовтня, понеділок

(зел) Понеділок ХХVII тижня Звичайного періоду
Ми часто ставимо собі питання, яке сьогодні присутнє в Євангелії: що маю зробити, щоби осягнути життя вічне? Відповідь Ісуса дуже конкретна: Люби Бога і ближнього. А також Він додає, як це реалізується в житті. Дивлячись на самарянина, який допомагає пораненому ближньому, відчуваємо сором, що це робить людина зовсім чужа, а не ми. Христос хоче, щоб ти інакше подивився на цю притчу. Побач себе у зраненій людині, як такого, що не вміє любити, адже ти був декілька разів зранений у цьому світі. У самарянині побач Христа, який нахиляється до тебе, щоб тебе лікувати і дарувати вічне життя даром, даруючи свою любов.
Або (біл) довільний спомин св. ФАУСТИНИ КОВАЛЬСЬКОЇ, діви
Народилася 25 серпня 1905 р. в Глоговці (Польща), була охрещена як Хелена. Покликана Ісусом в особистому видінні, стала черницею в Конгрегації Сестер Божої Матері Милосердя у Варшаві. 1925 року Хеленка взяла собі ім’я Марії Фаустини від Святого Причастя. Працюючи 13 років у різних Домах конгрегації, вона була куховаркою, садівником і привратницею. Особливим чином присвячувала себе Діві Марії, Причастю, смиренню, наслідком чого стало глибоке містичне внутрішнє життя. Вона отримувала видіння і одкровення, мала внутрішні стигмати. Фаустина стала писати про свій містичний досвід у щоденнику, який налічує кілька зошитів (близько 700 сторінок загалом). 1930 року сестра Фаустина отримала послання милосердя від Ісуса, яке вона мала провістити цілому світу: послання Божого милосердя кожній людині особисто і всьому людству загалом. Ісус хотів, щоб постав образ з Його зображенням і написом: «Ісусе, на Тебе уповаю». Це зображення за її вказівками було намальовано 1935 р., на ньому з Пресвятого Серця Ісуса виходять червоний і білий промені. Померла св. Фаустина 5 жовтня 1938 р. від туберкульозу. Її канонізував 30 квітня 2000 року папа св. Йоан Павло II.
Спільні Меси: про діву

АНТИФОН НА ВХІД
Господи, усе підлягає Твої й владі * й ніхто не може противитися Твоїй волі. * Бо Ти ж створив усе: * небо і землю, і будь-що існує у небесних просторах. * Ти є Господом Всесвіту.

КОЛЕКТА

Всемогутній, вічний Боже, щедрість Твоєї любові перевершує заслуги та сподівання тих, що Тебе благають; † яви нам своє милосердя, * прости гріхи, які  непокоять наше сумління, і дай нам також те, чого ми не осмілюємося просити. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній, вічний Боже, Ти обрав святу Фаустину для проголошення безмірних багатств Твого милосердя, † вчини, щоб за її  прикладом ми також повністю довірилися Твоєму милосердю * і терпеливо здійснювали вчинки християнської любові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Гал 1, 6-12
Читання з Послання святого апостола Павла до галатів.
Брати! Дивуюся, що ви так швидко за­лишаєте Того, хто покликав вас бла­годаттю Христа, і переходите до ін­шого євангелія. Втім, вона не інша, але є деякі, котрі бентежать вас і хочуть змінити Євангеліє Христа. Але якби й ми чи сам ангел з не­ба благовістили вам щось інше, ніж те, що ми вам благовістили, – нехай буде відлучений! Як ми раніше говорили, я і те­пер знову кажу: коли вам хто благовістить щось інше, ніж те, що ви прий­няли, – нехай буде відлу­че­ний! Хіба тепер я в людей шукаю признання чи в Бога? Хіба я нама­га­юся догодити людям? Якби я і досі дого­джав людям, то не був би рабом Хри­ста. Повідомляю вам, брати, що Єван­геліє, яке я вам звістив, не від лю­дей. Адже я прийняв його і на­вчив­ся не від людини, але – через об’яв­лення Ісуса Христа. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 111, 1-2. 7-8. 9 і 10в
Бог про завіт свій завжди пам’ятає.
Я буду прославляти Господа всім серцем *
у раді праведних і в громаді.
Великі діла Господні, *
їх прагнуть усі, які їх люблять.
Діла Його рук – правда і правосуддя. *
Всі Його заповіді вірні,
скріплені на віки вічні, *
засновані на справедливості та правді.
Він послав визволення народові своєму, *
встановив свій завіт навіки.
Святе й грізне Його Ім’я! *
Його хвала перебуває навіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 13, 34
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нову заповідь даю вам,
щоб ви любили одне одного, як Я полюбив вас.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 10, 25-37
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу один законник підвівся і сказав, випробо­вуючи Ісуса: «Учителю, що маю зробити, аби успадкува­ти вічне життя?» Він же відповів йому: «Що в Законі написано? Як чи­таєш?» Той у ві дповідь сказав: «Любитимеш Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією си­лою своєю, і всією думкою своєю, і ближнього свого, як самого себе». Сказав же йому: «Правильно ти відповів. Роби це – і житимеш!» А той, бажаючи виправдати себе, запитав Ісуса: «А хто є моїм ближнім?» На це Ісус сказав: «Один чолові к сходив з Єрусали­ма в Єрихон і попався розбійникам, які  його пограбу­вали й завдали йому ран, та відійшли, залишивши його ледь живим. Та випадково тією дорогою сходив один священик і, побачивши його, обминув; так само і левит, прийшовши на те місце, поглянув – і оминув. А якийсь самарянин, який ішов дорогою, наткнувся на нього і, по­бачивши, змилосердився. Він підійшов, перев’язав його рани, поливши на них олії та вина, посадив його на влас­ну худобину, привіз до постоялого двору й попіклувався про нього. А другого дня, вийняв два динарії, дав влас­никові господи та сказав: “Попіклуйся про нього, а якщо більше витратиш, то віддам тобі , коли повертатимуся”. Хто з цих трьох, на твою думку, виявився ближнім тому, який попався розбі йникам?» Він відпові в: «Той, хто вчинив милосердя над ним!» Тож сказав йому Ісус: «Іди і ти чини так само». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос неустанно нагадує у своєму Євангелії про необхідність любові до ближнього, а притча про милосердного самарянина стала символом любові в усьому світі; у духові цієї любові вознесімо до Господа наші прохання:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб світ почув його голос і всі людські серця відкрилися для Христа.
2. Молімося за керівників держав, щоб для них головним була турбота про благо людини, а не власне матеріальне збагачення.
3. Молімося за всіх скривджених, щоб завжди поряд з ними знаходились добрі, охочі допомогти, люди.
4. Молімося за благодійні організації, щоб їм не бракувало матеріальних засобів і людей, які прагнуть працювати для блага ближніх.
5. Молімося за померлих наших братів та сестер, щоб Господь зі свого милосердя обдарував їх Небесним Царством.
6. Молімося за нас, щоб ми не тільки нікому не завдали кривди, але й не забували чинити добро.
Господи Ісусе, Ти, як милосердний самарянин, схиляєшся над грішниками, смиренно просимо Тебе: вислухай наші молитви і допоможи нам бути добрими і милосердними до наших ближніх. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, прийми Тобою встановлену жертву † і святими тайнами, які  ми звершуємо як Твої  слуги, * доверши в нас справу спасіння та освячення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благий Господь до того, хто Його чекає; * до душі, яка Його шукає. (Пл. Єр 3, 25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб участь у цьому таїнстві втамувала голод і спрагу нашої душі * та перемінила нас у Христа, котрого ми прийняли. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.