Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 5 жовтня, субота

Літургія на кожен день, 5 жовтня, субота

(зел) Субота ХХVI звичайного тижня
Що  таке справжня радість? Це плід пізнання Бога. З життя святих чоловіків та жінок знаємо, що вони були сповнені справедливості, покори і завжди – радості. Просімо про дар радості, яка має своє джерело в Богові, бо наші імена записані в Небі.
Або (біл) довільний спомин св. ФАУСТИНИ КОВАЛЬСЬКОЇ, діви
Народилася 25 серпня 1905 р. в Глоговці (Польща), була охрещена як Хелена. Третя з десятьох дітей. Покликана Ісусом в особистому видінні, стала черницею в Конгрегації Сестер Божої Матері Милосердя у Варшаві. 1925 року Хеленка взяла собі ім’я Марії Фаустини від Святого Причастя. Працюючи 13 років у різних Домах конгрегації, вона була куховаркою, садівником і привратницею. Особливим чином присвячувала себе Діві Марії, Причастю, смиренню, наслідком чого стало глибоке містичне внутрішнє життя. Вона отримувала видіння і одкровення, мала внутрішні стигмати. Фаустина стала писати про свій містичний досвід у щоденнику, який налічує кілька зошитів (близько 700 сторінок загалом). 1930 року сестра Фаустина отримала послання милосердя від Ісуса, яке вона мала провістити цілому світу: послання Божого милосердя кожній людині особисто і всьому людству загалом. Ісус хотів, щоб постав образ з Його зображенням і написом: «Ісусе, на Тебе уповаю». Це зображення за її вказівками було намальовано 1935 р., на ньому з Пресвятого Серця Ісуса виходять червоний і білий промені. Померла св. Фаустина 5 жовтня 1938 р. в Кракові, від туберкульозу. Її канонізував 30 квітня 2000 року папа св. Йоан Павло II.
Спільні Меси: про діву
Або: (біл) Перша субота місяця
Меса: про Непорочнее Серце ПДМ


АНТИФОН НА ВХІД
І все, що Ти навів на нас, Господи, усе, що Ти вчинив єси нам, * – Ти присудом учинив правдивим, * бо згрішили ми, від Тебе відступивши, * й заповідей Твоїх не слухали. * О Господи, дай славу І мені Твоєму! * Але обходься з нами за Твоєю лагідністю і за Твоєю милістю великою. (Дан 3, 31. 29. 43. 42)

КОЛЕКТА
Боже, Ти великим пробаченням і милосердям являєш повноту своєї всемогутності; † помнож над нами свою благодать, * щоб ми, прямуючи до Твоїх обітниць, стали сопричасниками небесних благ. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній, вічний Боже, Ти обрав святу Фаустину для проголошення безмірних багатств Твого милосердя, † вчини, щоб за її прикладом ми також повністю довірилися Твоєму милосердю * і терпеливо здійснювали вчинки християнської любові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вар 4, 5-12. 27-29
Читання з Книги пророка Варуха.
Бадьорися, мій народе, пам’ять Ізраїля! Ви були про­дані народам не на загибель, але через те, що прогнівили Бога, вас ворогам видано. Ви бо роздратували Того, хто створив вас, жертвувавши не Богові, а демонам. Забули Того, хто годував вас, відвічного Бога, і засмутили Єруса­лим, вашу годувальницю. Адже, бачивши той гнів, який зійшов на вас від Бога, вона мовила: «Послухайте, сусід­ки Сіону! Навів Бог на мене великий смуток. Я бачила неволю моїх синів і дочок, яку наслав на них Предвічний. Я з радістю годувала їх, а відпустила із плачем та смут­ком. Ніхто хай не радіє наді мною, удовою, покинутою всіма. Через гріхи дітей моїх я опустіла, бо відхилились вони від Божого закону. Бадьоріться, дітки, закликайте до Бога, бо Той, хто попустив на вас це, про вас згадає! А що ваша думка була звернена на те, щоб блукати геть від Бога, то, навернув­шись, удесятеро більше Його шукайте. Бо Той, хто по­пустив на вас нещастя, поверне вам вічну радість разом з вашим спасінням». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 69, 33-35. 36-37
Господь приймає молитви нужденних.
Побачать убогі та зрадіють. *
Шукайте Бога, і оживе ваше серце,
бо Господь вислуховує нужденних †
і не погордує в’язнями своїми. *
Хай величають Його земля і небо, †
море і все, що їх населяє.
Господь приймає молитви нужденних.
Адже Бог Сіон врятує і відбудує міста Юди; *
там оселяться і знову володітимуть ними.
Нащадки Його слуг це в спадщину одержать, – *
оселяться там ті, які Його Ім’я люблять.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 10, 17-24
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу повернулися сімдесят два з радістю, кажу­чи: «Господи, навіть біси коряться нам через Твоє Ім’я! А Ісус сказав їм: «Бачив Я сатану, який, наче блискав­ка, з неба впав. Ось дав Я вам владу наступати на зміїв і скорпіонів, і на всю ворожу силу, – і ніщо вам не заш­кодить. Однак не радійте з того, що вам підкоряються духи, але радійте, що імена ваші записані на небесах». Тіє ї години Ісус звеселився у Святому Духові і ска­зав: «Славлю Тебе, О тче, Господи неба й землі, бо втаї в Ти це від мудрих та розумних і відкрив те немовлятам. Так, О тче, бо таким було уподобання в Тебе. Усе пе- редане Мені Мої м Отцем; і ніхто не знає, хто Син, один тільки Отець; і хто Отець, – один тільки Син, – і кому тільки Син захоче відкрити». Звернувшись до учнів наодинці, Він сказав: «Блажен­ні очі, які бачать те, що ви бачите. Кажу вам, що багато пророків і царів бажали побачити те, що ви бачите, але не побачили, і почути те, що ви чуєте, але не почули». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо сьогодні Господа про благодаті, потрібні святій Церкві, яка подорожує до Небесного Єрусалима:
1. Молімося за Святішого Отця, нашого архіпастиря, всіх єпи- скопів і священиків, щоб Господь наділив їх благодатями міцного здоров’я та силою у їхньому служінні.
2. Молімося за лікарів і медичних працівників, за сім’ї, що опікуються хворими, щоб вони радісно і жертовно служили Христові, піклуючись про здоров’я своїх ближніх.
3. Молімося за всіх, хто молитовно й матеріально підтримує місійні діла у світі, щоб Господь їх благословляв.
4. Молімося за наші сім’ї та знайомих, щоб Господь обдарував їх міцним здоров’ям, миром і своїм благословенням.
5. Молімося за померлих, щоб милостивий Бог дав їм повноту спасіння.
6. Молімося за нас самих, щоб ми своїм життям, ревністю і молитвою дякували Господеві за особливі дари, які від Нього отримали.
Просимо Тебе, Отче: вислухай молитви своїх слуг і слугинь, завжди опікуйся нами і допомагай нам вірно йти дорогою спасіння. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Милосердний Боже, прихильно прийми нашу жертву * і вчини, щоб вона відкрила для нас джерело всякого благословення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Згадай слузі  Твоєму Твоє слово, Господи, * в якому Ти подав мені  надію. * Оце моя відрада в моїм горі.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Господи, нехай небесна тайна відновить наші душі й тіла, † щоб ми, проголошуючи смерть Того, з ким співстраждаємо, * могли стати співспадкоємцями Його слави. Котрий живе і царює навіки вічні.
Літургія на кожен день, 4 жовтня, п'ятниця Скільки разів людина мусить визнати, що має затверділе серце, особливо тоді, коли маємо прийняти зауваження від інших. А ще більше тоді, коли йдеться про людину, яка нам не подобається. Серце тоді залишається затверділим, хоча ми отримуємо добру пораду. Просімо Господа, щоб нам пом’якшив серце при отриманні порад та повчань, щоб і ми не мусили колись почути: біда вам!
Св. ФРАНЦИСКА АССІЗЬКОГО (біл) Обов’язковий спомин
Джованні Бернардоне, що народився в Ассізі в 1182 році, був сином заможного купця. Батьки звали його Франческо. В юні літа він провадив безтурботне життя, але під впливом Божої благодаті полишив його і вибрав цілковиту вбогість. Коли навколо нього зібралися однодумці, він заснував Орден Менших Братів, який займався мандрівним проповідництвом. Згодом, із допомогою св. Клари, заснував жіночий орден, що був названий другим орденом, і, нарешті, заснував третій орден для мирян-покутників (терціярії). Своїм прикладом і заснованими інституціями св. Франциск дуже вплинув на духовне і мистецьке життя Середньовіччя. Наприкінці життя на горі Верні він отримав стигмати Господніх страстей. Помер в Ассізі 3 жовтня 1226 року і через два роки був канонізований.
Або: (біл) Перша п’ятниця місяця
Меса: про Пресвяте Серце Ісуса


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 30 вересня, понеділок На слова Йоана: “Нас­тавнику, бачили ми одного, хто Тво­їм Ім’ям виганяв бісів, а ми за­бо­ро­няли йому, бо він не ходить з нами” (Лк 9,49) – Ісус відповідає: “Не забо­роняй­те, бо хто не проти вас, той за вас” (Лк 9,50). Суттєвим є чинення добра, допомога людям в ім’я Ісуса.
Св. ЄРОНІМА, пресвітера і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Святий Єронім народився в Далматії близько 340 року. Батьки послали його на навчання до Рима. Там його охрестив Папа Ліберій. Здійснив подорож до Галії, після чого поїхав до Сирії, де провадив пустельницьке життя, вивчаючи Святе Письмо та східні мови. В Антіохії прийняв рукоположення у пресвітери. У 382-384 роках був секретарем і радником Папи Дамазія. У 385 році Єронім виїхав до Вифлеєма і залишився там до смерті. Під його опікою у Вифлеємі створено 4 монастирі. Святий Єронім здійснив переклад Святого Письма на латину, який став еталонним для всієї Західної Церкви. Написав коментарі до багатьох книг Святого Письма, а також боровся з наявними в той час єресями. Помер у 420 році. Він є одним з чотирьох великих Вчителів Західної Церкви.