Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 5 жовтня, субота
18:09 П'ятниця 0 211
4-10-2019, 18:09

Літургія на кожен день, 5 жовтня, субота

(зел) Субота ХХVI звичайного тижня
Що  таке справжня радість? Це плід пізнання Бога. З життя святих чоловіків та жінок знаємо, що вони були сповнені справедливості, покори і завжди – радості. Просімо про дар радості, яка має своє джерело в Богові, бо наші імена записані в Небі.
Або (біл) довільний спомин св. ФАУСТИНИ КОВАЛЬСЬКОЇ, діви
Народилася 25 серпня 1905 р. в Глоговці (Польща), була охрещена як Хелена. Третя з десятьох дітей. Покликана Ісусом в особистому видінні, стала черницею в Конгрегації Сестер Божої Матері Милосердя у Варшаві. 1925 року Хеленка взяла собі ім’я Марії Фаустини від Святого Причастя. Працюючи 13 років у різних Домах конгрегації, вона була куховаркою, садівником і привратницею. Особливим чином присвячувала себе Діві Марії, Причастю, смиренню, наслідком чого стало глибоке містичне внутрішнє життя. Вона отримувала видіння і одкровення, мала внутрішні стигмати. Фаустина стала писати про свій містичний досвід у щоденнику, який налічує кілька зошитів (близько 700 сторінок загалом). 1930 року сестра Фаустина отримала послання милосердя від Ісуса, яке вона мала провістити цілому світу: послання Божого милосердя кожній людині особисто і всьому людству загалом. Ісус хотів, щоб постав образ з Його зображенням і написом: «Ісусе, на Тебе уповаю». Це зображення за її вказівками було намальовано 1935 р., на ньому з Пресвятого Серця Ісуса виходять червоний і білий промені. Померла св. Фаустина 5 жовтня 1938 р. в Кракові, від туберкульозу. Її канонізував 30 квітня 2000 року папа св. Йоан Павло II.
Спільні Меси: про діву
Або: (біл) Перша субота місяця
Меса: про Непорочнее Серце ПДМ


АНТИФОН НА ВХІД
І все, що Ти навів на нас, Господи, усе, що Ти вчинив єси нам, * – Ти присудом учинив правдивим, * бо згрішили ми, від Тебе відступивши, * й заповідей Твоїх не слухали. * О Господи, дай славу І мені Твоєму! * Але обходься з нами за Твоєю лагідністю і за Твоєю милістю великою. (Дан 3, 31. 29. 43. 42)

КОЛЕКТА
Боже, Ти великим пробаченням і милосердям являєш повноту своєї всемогутності; † помнож над нами свою благодать, * щоб ми, прямуючи до Твоїх обітниць, стали сопричасниками небесних благ. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній, вічний Боже, Ти обрав святу Фаустину для проголошення безмірних багатств Твого милосердя, † вчини, щоб за її прикладом ми також повністю довірилися Твоєму милосердю * і терпеливо здійснювали вчинки християнської любові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вар 4, 5-12. 27-29
Читання з Книги пророка Варуха.
Бадьорися, мій народе, пам’ять Ізраїля! Ви були про­дані народам не на загибель, але через те, що прогнівили Бога, вас ворогам видано. Ви бо роздратували Того, хто створив вас, жертвувавши не Богові, а демонам. Забули Того, хто годував вас, відвічного Бога, і засмутили Єруса­лим, вашу годувальницю. Адже, бачивши той гнів, який зійшов на вас від Бога, вона мовила: «Послухайте, сусід­ки Сіону! Навів Бог на мене великий смуток. Я бачила неволю моїх синів і дочок, яку наслав на них Предвічний. Я з радістю годувала їх, а відпустила із плачем та смут­ком. Ніхто хай не радіє наді мною, удовою, покинутою всіма. Через гріхи дітей моїх я опустіла, бо відхилились вони від Божого закону. Бадьоріться, дітки, закликайте до Бога, бо Той, хто попустив на вас це, про вас згадає! А що ваша думка була звернена на те, щоб блукати геть від Бога, то, навернув­шись, удесятеро більше Його шукайте. Бо Той, хто по­пустив на вас нещастя, поверне вам вічну радість разом з вашим спасінням». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 69, 33-35. 36-37
Господь приймає молитви нужденних.
Побачать убогі та зрадіють. *
Шукайте Бога, і оживе ваше серце,
бо Господь вислуховує нужденних †
і не погордує в’язнями своїми. *
Хай величають Його земля і небо, †
море і все, що їх населяє.
Господь приймає молитви нужденних.
Адже Бог Сіон врятує і відбудує міста Юди; *
там оселяться і знову володітимуть ними.
Нащадки Його слуг це в спадщину одержать, – *
оселяться там ті, які Його Ім’я люблять.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 10, 17-24
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу повернулися сімдесят два з радістю, кажу­чи: «Господи, навіть біси коряться нам через Твоє Ім’я! А Ісус сказав їм: «Бачив Я сатану, який, наче блискав­ка, з неба впав. Ось дав Я вам владу наступати на зміїв і скорпіонів, і на всю ворожу силу, – і ніщо вам не заш­кодить. Однак не радійте з того, що вам підкоряються духи, але радійте, що імена ваші записані на небесах». Тіє ї години Ісус звеселився у Святому Духові і ска­зав: «Славлю Тебе, О тче, Господи неба й землі, бо втаї в Ти це від мудрих та розумних і відкрив те немовлятам. Так, О тче, бо таким було уподобання в Тебе. Усе пе- редане Мені Мої м Отцем; і ніхто не знає, хто Син, один тільки Отець; і хто Отець, – один тільки Син, – і кому тільки Син захоче відкрити». Звернувшись до учнів наодинці, Він сказав: «Блажен­ні очі, які бачать те, що ви бачите. Кажу вам, що багато пророків і царів бажали побачити те, що ви бачите, але не побачили, і почути те, що ви чуєте, але не почули». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо сьогодні Господа про благодаті, потрібні святій Церкві, яка подорожує до Небесного Єрусалима:
1. Молімося за Святішого Отця, нашого архіпастиря, всіх єпи- скопів і священиків, щоб Господь наділив їх благодатями міцного здоров’я та силою у їхньому служінні.
2. Молімося за лікарів і медичних працівників, за сім’ї, що опікуються хворими, щоб вони радісно і жертовно служили Христові, піклуючись про здоров’я своїх ближніх.
3. Молімося за всіх, хто молитовно й матеріально підтримує місійні діла у світі, щоб Господь їх благословляв.
4. Молімося за наші сім’ї та знайомих, щоб Господь обдарував їх міцним здоров’ям, миром і своїм благословенням.
5. Молімося за померлих, щоб милостивий Бог дав їм повноту спасіння.
6. Молімося за нас самих, щоб ми своїм життям, ревністю і молитвою дякували Господеві за особливі дари, які від Нього отримали.
Просимо Тебе, Отче: вислухай молитви своїх слуг і слугинь, завжди опікуйся нами і допомагай нам вірно йти дорогою спасіння. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Милосердний Боже, прихильно прийми нашу жертву * і вчини, щоб вона відкрила для нас джерело всякого благословення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Згадай слузі  Твоєму Твоє слово, Господи, * в якому Ти подав мені  надію. * Оце моя відрада в моїм горі.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Господи, нехай небесна тайна відновить наші душі й тіла, † щоб ми, проголошуючи смерть Того, з ким співстраждаємо, * могли стати співспадкоємцями Його слави. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:11 Вівторок 0 179 Літургія на кожен день, 16 жовтня, середа (зел) Середа ХХVIІІ звичайного тижня
Засуджуючи фарисеїв за їх лицемірство і любов до пошанувань, Христос не хоче сказати, що не дбає про них. Він тільки хоче їх захищати від них самих, а інших від їх жадібності. Він досконало знає, наскільки руйнівними спокусами є влада і багатство і як легко ошукатися добробутом. Провокуючи їх до бурхливої реакції, Ісус намагається дістатися їх душі, показати те знищення, яке чинить в серці людини лукавство, і допомогти спастися від цієї смертельної небезпеки.
Або: (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ, монахині
Св. Ядвіга народилася близько 1174 року. Вона була дочкою графа Андехс. Виховання та ґрунтовну освіту отримала вдома і в бенедиктинок у Кітцінгені. В тринадцять років вийшла заміж за князя Генріха Бородатого, з котрим мала сімох дітей. Допомагала чоловікові в правлінні та збереженні миру, пережила смерть чоловіка і дітей. Її найулюбленіший син, Генріх Побожний, загинув у битві з татарами під Легніцею. Останні роки свого життя вона провела в монастирі цистерсіанок в Требниці, який сама заснувала, де її дочка Гертруда була настоятелькою. Померла 15 жовтня 1243 року. Її реліквії зберігаються в Требниці.
Спільні Меси: про монахиню
Або: (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ МАРІЇ АЛАКОК, діви
Св. Маргарита Марія народилася у 1647 році в Бургундії. В 24 роки вступила до монастиря візиток в Паре-ле-Моніаль. Під час об’явлень Господь Христос явив їй своє серце, яке палало любов’ю до людей і спрагле їхньої любові, і бажав установлення в п’ятницю після октави Божого Тіла свята Його Серця для відшкодування зневаг, яких Він зазнає у Пресвятому Причасті. Св. Маргарита Марія зазнала великих страждань, поки повірили у її місію. Померла 17 жовтня 1690 року.
Спільні Меси: про одну діву