Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Свята Меса у Львові за кардинала Мар’яна Яворського
10:17 Неділя 0 598
13-09-2020, 10:17

Свята Меса у Львові за кардинала Мар’яна Яворського

12 вересня в Митрополичій Базиліці Львова Святу Месу за померлого кардинала Мар’яна Яворського очолив архієпископ Мечислав Мокшицький. 
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

Співслужили йому єпископ Луцький Віталій Скомаровський, єпископи-помічники Львівські Леон Малий і Едуард Кава, єпископ-сеньйор Мар’ян Бучек, Генеральний вікарій Львівської архідієцезії отець-інфулат Юзеф Павлічек, настоятель катедри отець прелат Ян Нікель, монсеньйор Себастіано Санна – Перший Секретар Апостольської Нунціатури в Україні.


Перед початком Святої Меси Лицарі Колумба внесли і встановили перед головним вівтарем реліквярій з мощами бл. Якова Стрепи.
Оголошено листи-співчуття Святішого Отця Франциска і президента України Володимира Зеленського.

У вступному слові архієпископ Мечислав Мокшицький, що в сьогоднішній спільній молитві складаємо подяку покровителю нашої архідієцезії бл. Якову Стрепі та кардиналу Мар’яну Яворському, котрий, проживши 94 роки, відійшов до Господа і якого в п'ятницю 11 вересня гідно із заповітом поховано в крипті Кальварії Зебжидовської.


У проповіді архієпископ Мечислав Мокшицький пригадав найважливіші віхи в пастирському служінні кардинала Мар’яна Яворського. Зокрема відродження структур Католицької Церкви в Україні, організацію двох візитів Святішого Отця Йоана Павла ІІ до Львівської архідієцезії (до Любачева і Львова), відновлення діяльності Львівської Духовної Семінарії, повернення храмів.

Після завершення Святої Меси слова співчуття з приводу відходу до вічності кардинала Мар’яна Яворського висловили Генеральний консул РП у Львові Еліза Дзвонкевич, а від імені міського голови Львова Андрія Садового – пан Євген Бойко.

Костянтин Чавага
Новини з України 09:01 Вівторок 0 124 Відкриття синоду у Львівській архідієцезії 17 жовтня 2021 року у Львівській катедрі офіційно був розпочатий синодальний шлях. На початку Святої Меси усі присутні заспівали Гімн до Святого Духа, закликаючи Його допомоги під час цієї важливої події для Церкви.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.