Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Життя, як гірчичне зерно. Кардинал Мар’ян Яворський повернувся до Кальварії
18:25 П'ятниця 0 492
11-09-2020, 18:25

Життя, як гірчичне зерно. Кардинал Мар’ян Яворський повернувся до Кальварії

Свята Меса з обрядом прощання з кардиналом Мар’яном Яворським відбулась у п'ятницю 11 вересня. Під Кальварійські дзвони до базиліки Ангельської Богоматері, труну з тілом померлого 5 вересня кардинала Мар’яна Яворського, впровадив єпископ Дам’ян Мускус OFM.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

"Він усіляко показав словом і життям, наскільки прекрасна людина, яку викупив Ісус Христос, навіть якщо вона сама цього не бачить, яка прекрасна кожна людина в своїй повноті, навіть якщо вона помиляється" - сказав о. Ромуальд Косла, OFM, хранитель санктуарія про кальварійського паломника.


Євхаристію, в якій взяли участь майже 30 представників польського та українського єпископату, урядових та місцевих делегацій, священики, особи богопосвяченого життя, родичі та друзі першого післявоєнного Львівського митрополита латинського обряду, очолив його наступник, архієпископ Мечислав Мокшицький.


Пропоідь виголосив отець Ромуальд Косьла, OFM, який згадав про стосунки померлого кардинала з польським Єрусалимом. 

"Його зростання до священичого служіння було провіденційним тут, на Кальв1арії, у тіні хреста, біля Скорботної Матері, - сказав він. Як він підкреслював, тут молодий священик Яворський розумів, що священство вимагає від людини "святого знищення" і "божевілля любові", що може призвести до "справжнього пізнання себе, закоханості в Христа і наслідування Йому в служінні людині". Сам кардинал захоплювався красою людської природи і намагався заохотити людей щоб її відкрити, полюбити всю свою людяність, нічого не поминаючи, навіть її слабкості та крихкість, - нагадав чернець. - Він всіляко показав словом і життям, наскільки прекрасна людина, яку викупив Ісус Христос, навіть якщо вона сама цього не бачить, яка прекрасна кожна людина у своїй повноті, навіть якщо робить помилки" - додав він.


"Твоє тіло, як мертве зерно, складаємо в Кальварійській землі, освячене молитвами прочан, і часто залите їх сльозами. Їх буде охороняти Марія, Божа Матір, яка тут царює, зцілює і втішає, сказав колишній провінційний бернардинець. - Ми твердо віримо, що те, що виросло із насіння Твого життя, зануреного в грунт цього світу, тепер сповна радує око жителів неба, що Твоє людське життя, як гірчичне зернятко, крихітне на землі, стало справжнім місцем зустрічі в небі з Творцем" - промовив Ромуальд Косьла, OFM.

Кардинал Яворський був похований у крипті каплиці чудотворного образу Кальварської Богоматері, як він хотів.


"Сьогодні він повертається до Кальварії, щоб назавжди відпочити у святині Матері Божої Кальварської. Ми віримо, що в домі Небесного Батька він зустріне великого паломника Кальварії та сердечного друга, святого Йоана Павла ІІ. Сьогодні ми дякуємо Богу за те, ким був померлий і яку залишив нам спадщину віри та мудрості, зразок любові до Ісуса Христа та Його Матері, приклад відданості та вірного служіння Церкві та людині" - сказав кардинал Станіслав Дзівіш.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 16:03 Понеділок 0 107 Молитва в 100-ліття битви під Дитятином 19 вересня під час урочистостей з нагоди 100-ліття битви польського війська проти більшовицької армії під Дитятином архієпископ Мечислав Мокшицький очолив святу Месу на польському військовому меморіалі біля села Дитятин Галицького району Івано-Франківської області.