Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Середньовічні та ренесансні вітражні медальйони
18:24 Середа 0 250
5-08-2020, 18:24

Середньовічні та ренесансні вітражні медальйони

Коли ми думаємо про середньовічні вітражі, перед нами постають образи величних готичних соборів з вражаючими вікнами-розетками та високими вітражами нави та трансепту.
Однак середньовічна магія світла не залежала від масштабу: не менш захоплюючими є вітражні медальйони: круглі і невеликі за розмірами вони прикрашали вікна міських і приватних каплиць, ратуш та будинків найзаможніших містян. Найбільш ранні з них датуються XIII століттям. На початку їх виготовляли з фрагментів кольорового скла, з’єднаних олив’яними обідками. У пізньому середньовіччі та Ренесансі перевагу вже надавали безбарвному склу, яке розфарбовували.

Оскільки їх ужиток не обмежувався сакральним простором, на вітражних медальйонах можна побачити і цілком світські сюжети – роботи календарного циклу, дидактичні та гротескні сценки, алегорії і навіть герби власників осель чи донаторів.

Скло – дуже тонка матерія і далеко не усім медальйонам пощастило до нас дійти. Тим більш цінні є багаті колекції Музею Метрополітен у Нью-Йорку чи Вікторії та Альберта у Лондоні.

Запрошуємо насолодитися грою світла у як і раніш яскравих середньовічних та ренесансних вітражних медальйонах.


Джерело: Symbolon

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий