Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 24 жовтня – довільний спомин святого Антонія Марії Кларе, покровителя католицької преси
09:01 Субота 0 688
24-10-2020, 09:01

24 жовтня – довільний спомин святого Антонія Марії Кларе, покровителя католицької преси

Народився Антоній Марія (1807–1870) в Саленті (Іспанія), у сім’ї побожних ткачів.
У дитинстві виявляв любов до Євхаристії, але молодим не вирізнявся глибокою вірою, тримався лише щонедільної Меси. Смертельна небезпека на морі та зрада товариша призвели до його навернення. 1829 року вступив у семінарію в місті Бік, екстерном закінчив її й був передчасно висвячений 1835 року.

Антоній прагнув апостольського життя. Чотири роки служив у Саленті, але політичні події (реформи Наполеона, ліквідація монастирів і релігійні переслідування) зміцнили в ньому місійне покликання. 1841 року отримав титул апостольського місіонера, в 1842–1847 роках, проповідуючи, пішки обійшов Каталонію.

Написав понад сотню книг і брошур, заснував у Барселоні друкарню, видав катехизм каталонською мовою. Одним із перших готував мирян для місій. 1848 року проповідував на Канарських островах. 1849 року в Каталонії заснував згромадження кларетинів як відповідь на виклик сучасності – де не могли діяти духовні, діяли світські. У 1850-х роках виникла й жіноча гілка згромадження.

1850 року Антоній був призначений архієпископом Сантьяго на Кубі. Організовував парафіяльні групи, братства, організації для дітей і дорослих, технічні школи. Зазнавав переслідувань, пережив 14 замахів. 1857 року став сповідником королеви Ізабелли ІІ, яку згодом супроводжував у її вигнанні до Франції. Бурхлива діяльність не завадила йому бути містиком і пророком. Отримав благодать дев’ять років зберігати Пресвяті Дари у своєму тілі, завдяки чому перебував у постійній адорації. 1869 року взяв участь у І Ватиканському Соборі.

Канонізований 1950 року.

Зображають святого в єпископському вбранні, часто зі світлом Христа на серці, використовують фотографії. Атрибути – Непорочне Серце Марії, євхаристійне світло на серці, катехизм.

Покровитель кларетинів, ткачів, католицької преси.

Уклала Юлія Бойко
Святі дня 07:50 Четвер 0 242 26 листопада – довільний спомин бл. Якова Альберіоне, пресвітера Яків Альберіоне народився в італійському містечку Сан-Лоренцо, в муніципалітеті Фоссано у 1884 р. Багатодітна родина Мікеле Альберіоне та Терези Алоккодали добре виховання та освіту для своїх дітей. Про бажання стати священиком Яків говорив ще зі школи, чим привернув до себе неабияку увагу з боку оточуючих.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.