Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Люди з країн, що розвиваються, частіше моляться і читають Біблію
14:15 Четвер 0 305
30-07-2020, 14:15

Люди з країн, що розвиваються, частіше моляться і читають Біблію

Опитування дослідницького центру Pew Research Center показує, що люди в країнах, що розвиваються в економічній сфері, більш релігійні й говорять, що віра в Бога необхідна, аби бути високоморальним.
Дослідний центр Pew Research нещодавно поширив опитування 38 426 людей у 34 країнах, яке показує зв’язок між вірою в Бога і моральністю, а також наскільки важливий Бог і молитва в житті людей. «У 34 країнах, які охоплюють шість континентів, 45 % опитаних говорять, що потрібно вірити в Бога, аби бути високоморальним і мати правильні цінності», – йдеться в дослідженні. Відповідно до Pew, люди в країнах з економікою, що розвивається, включені в це опитування, як правило, більш релігійні й більш схильні вважати релігію важливою у своєму житті. Також вони більш схильні, аніж опитані люди, які живуть в країнах з розвинутою економікою, говорити, що віра в Бога необхідна, аби бути моральним.


Східні європейці схильні вважати, що Бог потрібен, аби бути моральним

У восьми західноєвропейських країнах, які брали участь в опитуванні, у середньому лише 22 % говорить, що віра в Бога необхідна, аби бути моральним, в той час як в шести досліджених східноєвропейських країнах середній показник людей, які розділяють такі погляди 33 %. З 13 країн, в яких проводилося дослідження в Європейському Союзі, Греція має найбільшу частку жителів, які пов’язують віру в Бога з мораллю (53 %), за нею йдуть Болгарія (50 %) та Словаччина (45 %). Крім того, у багатьох країнах європейського континенту відносно мало хто говорить, що віра в Бога потрібна, аби бути моральним, в тому числі тільки 9 % у Швеції, 14 % в Чехії й 15 % у Франції. Тим часом, і Росія, і Україна побачили зміну думки з цього питання, але в протилежних напрямках. У Росії з 2002 року на 11 % збільшилася частка тих, хто говорить, що віра в Бога необхідна, щоб мати хороші цінності, в той час як в Україні вона зменшилася на 11 пунктів.


Погляди на віру в Бога і мораль по ВПП на душу населення

У дослідженні також аналізується зв’язок між вірою в Бога і моральністю й ВВП досліджених країн: «В цілому, респонденти в країнах з нижчим валовим внутрішнім продуктом з більшою ймовірністю скажуть, що віра в Бога необхідна, аби бути моральним і мати хороші цінності». Наприклад, в Кенії, яка має найнижчий ВВП на душу населення з усіх 34 проаналізованих країн, 95 % респондентів висловлюють думку, що віра в Бога є невіддільною частиною моральності. Навпаки, тільки 9 % респондентів у Швеції, яка має один з найвищих показників ВВП на душу населення, вважають, що віра в Бога необхідна для того, щоб бути моральним. На індивідуальному рівні, ті, хто заробляють на рівні або вище середнього рівня в більшості народів, з набагато меншою ймовірністю скажуть, що віра в Бога необхідна для моральності.

Вік і політичні погляди

У дослідженні пояснюється, що в більшості досліджених країн є розриви між поколіннями в питанні, чи необхідна віра в Бога, щоб бути моральним і мати хороші цінності. Дослідники виявили, що в більшості з 34 опитаних країн люди у віці 50 років і старше значно частіше, ніж люди у віці від 18 до 29 років, вважають, що віра в Бога необхідна для моральності. Однак в Чеській Республіці та Швеції не більше двох з десяти людей у кожній віковій групі займають таку позицію, – підкреслюється в дослідженні. Крім того, в 15 досліджених країнах, консерватори з набагато більшою ймовірністю скажуть, що для того, щоб бути моральними й мати хороші цінності, необхідно вірити в Бога. Опитування показало, що ліво-правий розрив перевищує 30 % в Польщі і Греції. Хоча тільки приблизно кожен десятий правий швед говорить, що вірити в Бога необхідно з моральної точки зору, різниця між правими й лівими зберігається навіть у Швеції: тільки 2 % лівих говорять те ж саме. Словаччина – єдина досліджена країна, де ліві з більшою ймовірністю говорять, що для того, щоб бути моральними, необхідно вірити в Бога.

Значення Бога в житті європейців знижується

 Згідно з опитуванням, попри відмінності в релігійних обрядах, 62 % опитаних в країнах говорять, що релігія відіграє важливу роль в їхньому житті, 61 % згодні з тим, що Бог грає важливу роль в їхньому житті, а 53 % говорять так про молитву. «На питання про значення релігії в їхньому житті більшість людей в 23 з 34 країн говорять, що релігія для них важлива або дуже важлива», – йдеться в дослідженні. Європейські країни, які взяли участь в дослідженні, «мають набагато меншу частку тих, хто говорять, що релігія важлива або дуже важлива в їхньому житті, включаючи 22 % дорослих у Швеції, 23 % в Чехії, 33 % у Франції й 39 % як в Нідерландах, так і в Угорщині».


«У Чеській Республіці, Франції, Нідерландах, Швеції й Великобританії дорослі частіше говорять, що релігія анітрохи не важлива в їхньому житті, ніж вибирають будь-який інший варіант відповіді», – зазначається в опитуванні. З іншого боку, понад шість з десяти респондентів в Греції, Польщі та Італії кажуть, що релігія важлива або дуже важлива в їхньому житті. Частка європейців, які говорять, що Бог грає важливу роль в житті, зменшилася з 1991 року. Найбільш різке зниження в Іспанії, Італії та Польщі, де падіння склало 26 %, 21 % і 14 % відповідно. Ця тенденція проявляється і в багатьох інших європейських країнах, в тому числі й в Литві.

Джерело: Слово про слово
Новини зі світу 18:01 Середа 0 491 Мінськ та Ватикан підтвердили взаємну зацікавленість у активізації співпраці Заступник Міністра іноземних справ Республіки Білорусь Сергій Олійник і Апостольський Нунцій архієпископ Анте Йозіч під час чергової зустрічі підтвердили взаємне зацікавлення в активізації співпраці.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.