Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Люди з країн, що розвиваються, частіше моляться і читають Біблію
14:15 Четвер 0 551
30-07-2020, 14:15

Люди з країн, що розвиваються, частіше моляться і читають Біблію

Опитування дослідницького центру Pew Research Center показує, що люди в країнах, що розвиваються в економічній сфері, більш релігійні й говорять, що віра в Бога необхідна, аби бути високоморальним.
Дослідний центр Pew Research нещодавно поширив опитування 38 426 людей у 34 країнах, яке показує зв’язок між вірою в Бога і моральністю, а також наскільки важливий Бог і молитва в житті людей. «У 34 країнах, які охоплюють шість континентів, 45 % опитаних говорять, що потрібно вірити в Бога, аби бути високоморальним і мати правильні цінності», – йдеться в дослідженні. Відповідно до Pew, люди в країнах з економікою, що розвивається, включені в це опитування, як правило, більш релігійні й більш схильні вважати релігію важливою у своєму житті. Також вони більш схильні, аніж опитані люди, які живуть в країнах з розвинутою економікою, говорити, що віра в Бога необхідна, аби бути моральним.


Східні європейці схильні вважати, що Бог потрібен, аби бути моральним

У восьми західноєвропейських країнах, які брали участь в опитуванні, у середньому лише 22 % говорить, що віра в Бога необхідна, аби бути моральним, в той час як в шести досліджених східноєвропейських країнах середній показник людей, які розділяють такі погляди 33 %. З 13 країн, в яких проводилося дослідження в Європейському Союзі, Греція має найбільшу частку жителів, які пов’язують віру в Бога з мораллю (53 %), за нею йдуть Болгарія (50 %) та Словаччина (45 %). Крім того, у багатьох країнах європейського континенту відносно мало хто говорить, що віра в Бога потрібна, аби бути моральним, в тому числі тільки 9 % у Швеції, 14 % в Чехії й 15 % у Франції. Тим часом, і Росія, і Україна побачили зміну думки з цього питання, але в протилежних напрямках. У Росії з 2002 року на 11 % збільшилася частка тих, хто говорить, що віра в Бога необхідна, щоб мати хороші цінності, в той час як в Україні вона зменшилася на 11 пунктів.


Погляди на віру в Бога і мораль по ВПП на душу населення

У дослідженні також аналізується зв’язок між вірою в Бога і моральністю й ВВП досліджених країн: «В цілому, респонденти в країнах з нижчим валовим внутрішнім продуктом з більшою ймовірністю скажуть, що віра в Бога необхідна, аби бути моральним і мати хороші цінності». Наприклад, в Кенії, яка має найнижчий ВВП на душу населення з усіх 34 проаналізованих країн, 95 % респондентів висловлюють думку, що віра в Бога є невіддільною частиною моральності. Навпаки, тільки 9 % респондентів у Швеції, яка має один з найвищих показників ВВП на душу населення, вважають, що віра в Бога необхідна для того, щоб бути моральним. На індивідуальному рівні, ті, хто заробляють на рівні або вище середнього рівня в більшості народів, з набагато меншою ймовірністю скажуть, що віра в Бога необхідна для моральності.

Вік і політичні погляди

У дослідженні пояснюється, що в більшості досліджених країн є розриви між поколіннями в питанні, чи необхідна віра в Бога, щоб бути моральним і мати хороші цінності. Дослідники виявили, що в більшості з 34 опитаних країн люди у віці 50 років і старше значно частіше, ніж люди у віці від 18 до 29 років, вважають, що віра в Бога необхідна для моральності. Однак в Чеській Республіці та Швеції не більше двох з десяти людей у кожній віковій групі займають таку позицію, – підкреслюється в дослідженні. Крім того, в 15 досліджених країнах, консерватори з набагато більшою ймовірністю скажуть, що для того, щоб бути моральними й мати хороші цінності, необхідно вірити в Бога. Опитування показало, що ліво-правий розрив перевищує 30 % в Польщі і Греції. Хоча тільки приблизно кожен десятий правий швед говорить, що вірити в Бога необхідно з моральної точки зору, різниця між правими й лівими зберігається навіть у Швеції: тільки 2 % лівих говорять те ж саме. Словаччина – єдина досліджена країна, де ліві з більшою ймовірністю говорять, що для того, щоб бути моральними, необхідно вірити в Бога.

Значення Бога в житті європейців знижується

 Згідно з опитуванням, попри відмінності в релігійних обрядах, 62 % опитаних в країнах говорять, що релігія відіграє важливу роль в їхньому житті, 61 % згодні з тим, що Бог грає важливу роль в їхньому житті, а 53 % говорять так про молитву. «На питання про значення релігії в їхньому житті більшість людей в 23 з 34 країн говорять, що релігія для них важлива або дуже важлива», – йдеться в дослідженні. Європейські країни, які взяли участь в дослідженні, «мають набагато меншу частку тих, хто говорять, що релігія важлива або дуже важлива в їхньому житті, включаючи 22 % дорослих у Швеції, 23 % в Чехії, 33 % у Франції й 39 % як в Нідерландах, так і в Угорщині».


«У Чеській Республіці, Франції, Нідерландах, Швеції й Великобританії дорослі частіше говорять, що релігія анітрохи не важлива в їхньому житті, ніж вибирають будь-який інший варіант відповіді», – зазначається в опитуванні. З іншого боку, понад шість з десяти респондентів в Греції, Польщі та Італії кажуть, що релігія важлива або дуже важлива в їхньому житті. Частка європейців, які говорять, що Бог грає важливу роль в житті, зменшилася з 1991 року. Найбільш різке зниження в Іспанії, Італії та Польщі, де падіння склало 26 %, 21 % і 14 % відповідно. Ця тенденція проявляється і в багатьох інших європейських країнах, в тому числі й в Литві.

Джерело: Слово про слово
Новини зі світу 09:01 Середа 0 108 Папа єзуїтам: свобода і відмінність лякають, будьмо близькими до Божого люду Під час спілкування зі співбратами-єзуїтами, які служать в Словаччині, Папа Франциск вказав на необхідність не боятися свободи, підкреслив небезпеку ідеологій, далеких від конкретного життя людей, та наголосив на душпастирському стилі наближення до Божого люду.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.