В період кризи люди схильні звертатись до релігії з метою отримати потіху та відповіді на важкі питання. Пандемія COVID-19 не стала винятком – це підтверджують дані дослідження, які провели в 95 країнах з допомогою пошуковика Google.
Серед запитів пошуку у Google, особливо у березні, було відзначено найбільшу в історії кількість запитів, що стосуються молитви. Понад половина світового населення (в дослідженні не враховано даних з Китаю) молилась про «завершення коронавірусу».На думку дослідників, люди моляться, щоб дати раду із невпевненістю і протилежностями долі. Релігія слугувала свого роду буфером під час попередніх великих макроекономічних криз, спричинених іспанським грипом і І світовою війною.
Раніші дослідження фіксували співвідношення між релігійністю і суспільно-економічними чинниками: від здатності людини давати собі раду зі стресом і невпевненістю, через обмеження злочинних дій, та до зменшення зросту ВВП та більш традиційних статевих ролей.
Зростаюча «інтенсивність молитви» показує, що люди зі всього світу переживають емоційний стрес під час пандемії коронавірусу і використовують релігію, щоб дати собі раду з цим стресом – припускають автори дослідження.
В березні 2020 кількість пошуків «молитва» в Google зросла до найвищого в історії рівня, перевищуючи усі інші важливі події, наприклад: Різдво, Великдень чи Рамадан. ВООЗ оголосила пандемію COVID-19 11 березня 2020 року. Рівень пошуку «молитва» в березні 2020 року був більше, ніж на 50% вищим, аніж в лютому 2020 року.
Результати пошуку в Google на запит «молитва» зазвичай містять молитовні тексти. Однією із найбільш популярних категорій в березні 2020 року була «коронавірусна молитва» (прохання вберегти від коронавірусу, додати сил і подякувати за зусилля лікарів).
Джерело: Католицький оглядач з посиланням на pch24.pl