Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Коментар на XV Неділю звичайного періоду отця Павла Вишковського ОМІ
10:12 Неділя 0 341
12-07-2020, 10:12

Коментар на XV Неділю звичайного періоду отця Павла Вишковського ОМІ

Іс 55, 10-11; Рим 8, 18-23; Мт 13, 1-23

Яке ж повчальне сьогодні є слово Бога, у цьому фрагменті з пророка Ісаї.

Воно пригадує нам в першу чергу те, що Слово Бога виходить з його уст! А це означає, що до нас говорить живий Бог! Чи пам'ятаємо ми про це, коли відкриваємо Біблію і розпочинаємо читати уривок за уривком Святе Письмо? Цей фрагмент нам пригадує, що ми повинні бути повні уваги, тому що зараз до нас говорить живий Бог. Про це ми повинні пам'ятати і тоді, коли під час Служби Божої слухаємо читання чи Євангеліє. Коли ми уважно читаємо Біблію й вбираємо її у себе, як земля дощ, то це слово Боже нас перемінює, ми стаємо більше наповнені Богом.

Бог своїм словом створив увесь всесвіт. У книзі Буття читаємо: «і сказав Бог: нехай стане світло! І сталося!» Далі сказав Бог: «створімо людину на нашу подобу» і сотворив. Так само через Своє Слово, котре він до нас промовляє, Він творить в нас нову людину. Хочу поділитися тим, як раніше, ще у часи коли, я навчався у семінарії, мені було дуже важко прийняти якесь зауваження від професорів. Дуже болісно я переживав кожну будь-яку образу. Через це я міг з кимось не розмовляти по кілька днів.

Якось один священик розказав мені про найкращий лік на мою образу: Слово Бога. Священик сказав: "Кожного дня прочитай один уривок зі Святого Письма і речення, яке тебе вразило найбільше, носи у своєму серці, як Марія". Я почав так робити. Мені важко було пізніше згадати, яке Євангеліє було прочитане під час Служби, тому ще раз його перечитував і записував на папірці одне речення з того Євангелія, котре мені було легше запам'ятати. Потім протягом дня я часто діставав той папірець і повторював його 3-4 рази. Вже через тиждень я побачив, як Слово Боже змінює моє нутро. Щораз більше в мені ставало Iсуса, а щораз менше мого егоїзму. Коли хтось мене ображав, це вже не боліло, не вражало так міцно, бо Слово Бога було таким бальзамом, який лікував мою душу. Тоді я зрозумів, що те, що ми молимося у молитві Ангел Господній: тобто «Слово стало тілом і оселилося між нами» є правдою.
Мати Божа є виразним прикладом у цьому: Коли прийшов до неї Архангел Гавриїл, вона прийняла Боже Слово, повірила у нього. Тобто, що вона буде Матір'ю Ісуса і це Слово стало у ній тілом - вона породила Хсуса!

Слово Бога виходить із уст і не повернеться поки не звершить того, що хоче Бог. Скільки ж разів на вулиці чи в родинах ми чуємо погані слова: прокльони, крики і т.д. Це ж восхваления диявола!...

I найкращим ліком на ці нищівні слова Слово Бога. Гарантую, що якщо почнеш слухати Боже слово і вірити, що воно живе, бо виходить зараз для тебе з Божих уст, що воно є на теперішню ситуацію твого життя, на те, що ти тепер переживаєш, якщо почнеш сіяти Боже Слово у своєму серці і носити його в собі, як Марія, то твоє життя радикально зміниться. Вирвуться геть з твого серця погані слова, а коли хтось тебе роздратує, образить, то з твоїх вуст вже не будуть вириватися погані слова диявола, а слова Бога, його любові і доброти.

Отець Павло Вишковський ОМІ

Ці та інші роздуми на неділі та свята можна знайти у книжці отця Павла Вишковського ОМІ: «Віра від слухання». Роздуми над Словом Божим на неділі та свята літургійного року А, яку можна замовити у Католицькому Медіа-Центрі, написавши на catholicmedia@ukr.net або за тел 097 965 07 94.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.