Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 5 цитат св. Томаса Мора про справжніх правителів
18:10 Понеділок 0 383
22-06-2020, 18:10

5 цитат св. Томаса Мора про справжніх правителів

на 22 червня припадає довільний спомин св. Томаса Мора, видатного гуманіста, політичного діяча, якого у 2000 році Папа Йоан Павло ІІ у спеціальному листі проголосив покровителем правителів та політиків. Ось кілька його блискавичних цитат про завдання тих, кому довірено керування народами.   
1. Члени парламенту знають, що були обрані для народу; король думає, що люди є для того, щоби він міг керувати. Канцлер вважає, що головним обов'язком правителів має бути дбання про добробут суспільства, добробут підданих, а не керуючих.


2. Честь і безпека правителя полягає на багатстві підданих, а не на його власному. Люди обирають його для того, аби завдяки його праці та зусиллям самі могли жити у добробуті, захищені від усіляких бід.

3. Правителі переважно охоче займаються військовими справами, а я на них не знаюсь, і не хочу в них входити; вони легковажать корисними здібностями, від яких залежить збереження миру, бо ж набагато більше дбають про те, аби здобути собі нові терени, а не керувати тим, що мають.

Time Magazine

4. Правителі помиляються, коли вважають, що бідність підданих - найкраща гарантія миру. Чи ж не найбільше бійок зустрічаємо серед бідняків? ... Врешті, які люди підуть сміливіше на розпалення загального заворушення, революції, як не ті, хто при цьому може щось отримати, бо самі не можуть нічого втратити?

5. Такий король, який підданих утримує слухняними за допомогою утиску, грабунку і конфіскації майна - має зійти з трону. Королівська гідність вимагає, аби керувати не жебраками, а заможними та щасливими людьми... Якщо одна людина купається у приємності та розкошах, тоді коли всі довкола занурені в убогість та плач - це не король, а наглядач у в'язниці.

Зображення Pinterest 

Опрацьовано за Adonai

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Святі дня 08:36 Вівторок 0 82 30 червня – довільний спомин першомучеників святої Римської Церкви Про переслідування християн згадує вже книга Діянь у розділі 8: громада в Єрусалимі через небезпеку гонінь мусила розпорошитися по містах і селах, завдяки чому ширилася проповідь Божого Слова та зростала кількість вірних.