Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
09:01 Неділя 0 3 704
19-04-2020, 09:01

Свято Божого Милосердя

​​​​Свято Милосердя відзначається в першу неділю після Воскресіння, тобто в другу неділю Великодня, тепер відому як Неділю Божого Милосердя.
У літургійний календар в 1985 р. це свято вписав спочатку кардинал Махарський для Краківської архідієцезії, а згодом деякі єпископи Польщі у своїх дієцезіях. У 1995 р. на прохання Єпископату Польщі Святіший Отець Йоан Павло ІІ запровадив це свято для усіх дієцезій у Польщі, а 30 квітня 2000 р., в день канонізації св. Фаустини Ковальської Папа оголосив його для цілої Церкви.

Надихнуло на це свято прагнення Ісуса, котре переказала сестра Фаустина. Ісус сказав їй: «Я хочу, щоб перша неділя після Воскресіння була святом Милосердя (Щоденник, 299). Я хочу, щоб Свято Милосердя було притулком для всіх душ, а особливо для бідних грішників. У цей день відкрите нутро Мого милосердя, і я виливаю ціле море благодатей на душі, котрі зближаються до джерела мого милосердя. Душа, котра сповідається і прийме Святе Причастя, отримає повне відпущення провин і кар за гріхи. (Щ. 699)

Приготуванням до цього свята є Новенна, котра розпочинається за дев’ять днів, тобто першим днем є Велика П’ятниця.

В Свято Божого Милосердя можна отримати дуже багато благодатей, згідно обітниць, які переказав Ісус св. Фаустині. "Хто в цей день приступить до Джерела Життя, — сказав Христос, - той отримає цілковите відпущення (Щ. 300). У цей день відкрита глибина Мого Милосердя, виливаю ціле море милостей на душі, які наблизяться до джерела Мого Милосердя; (...) хай не боїться наблизитися до Мене жодна душа, навіть якщо її гріхи були як пурпур" (Щ. 699).

Щоб скористатися цими великими дарами, треба виконувати умови:

- набожність до Божого Милосердя (довіра Божій доброті й дієва любов до ближнього);

- бути в стані освячуючої благодаті (після сповіді);

- гідно прийняти святе Причастя.

"Не знайде жодна душа виправдання, - пояснив Ісус, - доки не звернеться з довірою до Мого Милосердя, і тому перша неділя після Великодня повинна бути святом милосердя, а священики повинні у цей день говорити душам про це велике і незглибиме Моє Милосердя" (Щ. 570).

Отець Віталій Квапіш

Зображення: ruja

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий