Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 15 лютого, субота
19:35 П'ятниця 0 230
14-02-2020, 19:35

Літургія на кожен день, 15 лютого, субота

(зел) Субота V звичайного тижня
Сьогоднішнє Євангеліє звертає нашу увагу на слова: “Ви дайте їм їсти”. Ісус дає учням “урок”, як творити чудо. Вони роздають голодним хліб, який Він благословив. Однак чудом є не тільки саме помноження хліба, але також і ділення з іншими та взаємне піклування один про одного. Сьогоднішній світ як ніколи раніше потребує знаку ділення, потребує спільноти. Символічні сім хлібів – це не так багато, але достатньо багато для того, щоб наситити голодних.


АНТИФОН НА ВХІД
Ходіте, поклонімся і ниць припадім; * припадімо на коліна перед Господом, Творцем нашим! * Бо Він наш Бог.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: з батьківською добротою постійно піклуйся про свою родину, † а оскільки ми всю надію покладаємо на небесну благодать, * тримай нас завжди під Твоїм покровом. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Цар 12, 26-32; 13, 33-34
Читання з Першої книги Царів.
І сказав Єровоам у своєму серці: «Царство може повернутись назад до дому Давида. Як цей народ ходитиме в Єрусалим приносити жертви в Господньому храмі, то серце народу повернеться знов до свого пана Ровоама, царя Юди, і вони уб’ють мене й прийдуть знов до Ровоама, царя Юди». І порадившись, цар зробив два золоті бички і сказав до народу: «Годі вам ходити в Єрусалим! Ось твій бог, Ізраїлю, що вивів тебе з землі Єгипетської». І поставив одного в Бетелі, а другого в Дані. Та це, що зробив, довело до гріха; і став народ ходити до одного з них, навіть у Дан. Єровоам спорудив храм на узвишші і настановив священиків зі всього народу, що не були з синів Леві, і встановив свято на п’ятнадцятий день восьмого місяця, яке відповідало святові, що справлялося в Юдеї. Він сам виходив на жертовник, що спорудив у Бетелі, щоб жертвувати бичкам, яких зробив. Настановив також у Бетелі священиків для узвиш, що їх побудував. Навіть після напоумлення Господнього не звернув Єровоам із своєї лихої дороги, а настановляв і далі з усього народу священиками на висотах. Хто тільки хотів, того призначав він священиком на узвишшях. Оце ж і звело дім Єровоама до гріха, до погибелі й винищення з лиця землі. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 106, 6-7а. 19-20. 21-22
Згадай нас, Боже, і дай нам спасіння.
Ми згрішили разом з нашими батьками: *
чинили беззаконня, творили неправду.
Наші батьки в Єгипті *
не звернули уваги на Твої чуда.
І зробили тельця на Хориві, *
і вилитому ідолові поклонились.
Проміняли свою славу *
на подобу теляти, що траву споживає.
Забули Бога, який спас їх, *
який зробив велике в Єгипті, –
дивовижне в землі Хама, *
страшне – на Червоному морі.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 4, 4б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Не хлібом самим житиме людина,
але кожним словом, що виходить з уст Божих.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 8, 1-10
† Читання святого Євангелія від Марка.
Тими днями, як знову зібралося дуже багато людей і не мали що їсти, Ісус покликав до себе учнів і каже їм: «Жаль Мені людей, бо вже три дні перебувають зі Мною, і не мають що їсти; якщо Я відпущу їх голодними додому, вони ослабнуть у дорозі, а деякі з них прийшли здалека». Та Його учні відповіли Йому: «Звідкіля в цій пустелі хтось зможе їх нагодувати хлібом?» А Він запитав їх: «Скільки маєте хлібів?» Вони ж відповіли: «Сім». І звелів Ісус людям посідати на землю і, взявши сім хлібів, промовив подяку, розломив і давав своїм учням, щоб роздавали. І роздали людям. Мали вони також трохи риби. Він промовив благословення над нею і сказав також роздати. І вони поїли й наситилися; і зібрали сім кошиків шматків, що залишилися. А було їх близько чотирьох тисяч. І Він відпустив їх. І відразу, сівши з учнями в човен, Він прибув до Далманутської землі. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Вдивляючись у Христа, який ділиться хлібом, вознесімо до Господа щоденні турботи і потреби людей, уповаючи на Його милосердя:
1. Молімося за святу Церкву, щоб для всього світу вона була прикладом щедрості та справедливості.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб його слова відкрили серця багатих людей для потреб усіх, хто терпить нестатки.
3. Молімося за нашу Батьківщину, яка пережила страшні голодомори у XX ст., щоб Господь більше ніколи не допустив до цього лиха.
4. Молімося за тих, які давно не приймали Святого Причастя, щоб вони відчули голод за хлібом Божим.
5. Молімося за померлих від голоду наших співвітчизників, щоб Господь благоволив прийняти їх до Небесного Царства.
6. Молімося за нас, зібраних навколо Господнього вівтаря, щоб ми постійно живилися євхаристійним хлібом і вміли ділитися з ближніми хлібом насущним.
Смиренно просимо Тебе, Боже: вислухай наші прохання, які ми возносимо до Тебе, і даруй нам достаток хліба земного і вічного. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, Ти сотворив хліб і вино, щоб підтримувати наше слабке життя; * вчини, щоб вони стали для нас також таїнством вічного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хай славлять Господа за Його милість * і чудеса Його над людськими синами. * Бо Він наситив спраглу душу * і зголоднілу душу сповнив благом.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти схотів нас вчинити сопричасниками одного хліба і однієї чаші, † просимо Тебе: дай нам жити так, щоб ми, з’єднані воєдино у Христі  , * з радістю приносили плід заради спасіння світу. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий