Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 12 лютого, середа
19:38 Вівторок 0 291
11-02-2020, 19:38

Літургія на кожен день, 12 лютого, середа

(зел) Середа V звичайного тижня
Ісус вміє дивитися в серце. Як Бог Він знає думки і наміри кожного з нас. Людина нічого не зможе від Нього утаїти. Зрештою, кожне зло рано чи пізно стає явним і розкривається. Слухаючи сьогоднішній фрагмент Євангелія, варто пам’ятати, що колись нас будуть судити з того, що сьогодні видається прихованим і невидимим для інших.

АНТИФОН НА ВХІД

Ходіте, поклонімся і ниць припадім; * припадімо на коліна перед Господом, Творцем нашим! * Бо Він наш Бог.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: з батьківською добротою постійно піклуйся про свою родину, † а оскільки ми всю надію покладаємо на небесну благодать, * тримай нас завжди під Твоїм покровом. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Цар 10, 1-10
Читання з Першої книги Царів.
Тими днями цариця савська, почувши про славу Соломона, задля імені Господнього прибула випробувати його загадками. Прибула вона в Єрусалим з великим почетом і багатством, з верблюдами, навантаженими пахощами, премногим золотом і дорогоцінним камінням. Прибувши до Соломона, бесідувала вона з ним про все, що мала на серці. А Соломон дав їй відповідь на всі її питання. Не було нічого невідомого цареві, чого б він їй не вияснив. Як же побачила цариця савська всю мудрість Соломона, палац, який він збудував, страви до його столу, помешкання його придворних, розміщення його слуг, їхню одежу, його підчаших та всепалення, які він приносив у Господньому храмі, і їй аж дух забило, та й сказала цареві: «Правда було все те, що мені переказали в моїй землі про тебе й про твою мудрість. Не хотіла я вірити тому, аж покіль прибула сама і побачила своїми очима. Та мені й половини не сказано! Мудрість твоя і заможність більші, ніж чутка, що я чула. Щасливі жінки твої, щасливі оці твої слуги, що завжди стоять перед твоїм обличчям і слухають мудрості твоєї. Благословенний Господь, Бог твій, який вподобав тебе і поставив тебе на престолі Ізраїля; а це тому, що Господь любить Ізраїля віковічно, тому поставив тебе царем, щоб чинив ти суд і справедливість». І надарувала вона цареві сто двадцять талантів золота і вельми багато пахощів та дорогоцінного каміння. Ніколи більше не прийшло стільки пахощів, як це надарувала цариця савська Соломонові. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 37, 5-6. 30-31. 39-40
Мудрість говорить праведних устами.
Вручи Господу свою дорогу, *
покладися на Нього, а Він подбає:
виведе твою праведність, наче світло, *
і, наче полудень, твою справедливість.
Уста праведного висловлюють мудрість, *
і його язик суд сповіщає.
Закон його Бога – в його серці, *
і його ноги не спотикнуться.
Спасіння ж праведних від Господа приходить, *
Він – їхня твердиня у час скрути.
Господь їм допоможе і дасть їм спасіння, †
від грішників їх врятує; *
спасе їх, бо вони надіялись на Нього.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 17, 17 б. а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Твоє слово, Господи – то істина.
Освяти нас істиною своєю!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 7, 14-23
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус, покликавши знову людей, казав їм: «Послухайте Мене всі та зрозумійте. Нічого немає поза людиною, що входило б у неї і могло зробити б її нечистою, але те, що виходить із неї, – те робить людину нечистою». І коли від людей Він увійшов до оселі, то учні запитали Його про притчу. А Він каже їм: «Невже й ви такі нетямущі? Хіба не розумієте, що все, що ззовні, входить у людину, не може зробити її нечистою, бо воно не йде до серця, а в шлунок, і потім виходить до відхожого місця, очищаючи всяку їжу?» Він продовжував: «Що з людини виходить, те робить людину нечистою. А дже зсередини, з людського серця виходять злі думки, розпуста, крадіжки, вбивства, перелюб, захланність, лукавство, обман, безсоромність, заздрість, богозневага, гордощі, дурість. Все це зло зсередини виходить і робить людину нечистою!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Навчені Словом Христа, просімо у Господа Бога дарів для святої Церкви і всіх нас, зі браних довкола Його вівтаря:
1. Молімося за святу Церкву, щоб її життя і діяльність у су­спільстві сприяли його очищенню від зла.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб кожне його слово гли­боко запало у серця людей і приносило щедрий урожай.
3. Молімося за вихователів та вчителів, щоб вони дбали не тільки про інтелектуальний розвиток своїх вихованців, але й про їхній духовний поступ.
4. Молімося за проповідників та катехістів, щоб їхнє життя було доказом цілющої дії Божої благодаті, яку вони про­голошують.
5. Молімося за померлих, щоб як вогонь очищує шляхетний метал від домішок, так Господь їх очистив від гріховного бруду полу-  м’ям своєї любові і дав їм участь у своїй славі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, благаючи милосердя у Бо­га в Таїнстві Покаяння, також зуміли повною мірою відшко­дувати ближнім скоєне їм зло.
Смиренно просимо Тебе, Господи: охороняй нас від усякого зла і допоможи нам завжди бути Твоїми вірними учнями. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, Ти сотворив хліб і вино, щоб підтримувати наше слабке життя; * вчини, щоб вони стали для нас також таїнством вічного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хай славлять Господа за Його милість * і чудеса Його над людськими синами. * Бо Він наситив спраглу душу * і зголоднілу душу сповнив благом. (Пс 107 (106), 8-9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти схотів нас вчинити сопричасниками одного хліба і однієї чаші, † просимо Тебе: дай нам жити так, щоб ми, з’єднані воєдино у Христі , * з радістю приносили плід заради спасіння світу. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий