Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 11 лютого, вівторок
19:27 Понеділок 0 348
10-02-2020, 19:27

Літургія на кожен день, 11 лютого, вівторок

(зел) Вівторок V звичайного тижня
Слова сьогоднішнього Євангелія Ісус скеровує не лише до фарисеїв, але також і для нас це є різке звинувачення. Оцей народ устами мене поважає, серце ж їхнє далеко від мене (Мт 15,8). Цими сильними словами Він нагадує нам, щоб наше життя, наші вчинки, наше прагнення служити братам і сестрам були щирі та позбавлені лицемірства і фальші.
Або (біл) довільний спомин ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ ЛУРДСЬКОЇ
11 лютого 1858 року, через 4 роки після проголошення догмату про Непорочне Зачаття, Матір Божа явилася бідній пастушці Бернадеті Субіру в Масаб’єльському гроті в Лурді. Під час 18 об’явлень Марія закликала до молитви та покаяння, а також наказала, щоб на місці об’явлень був збудований храм. Невдовзі Лурд прославився завдяки численним наверненням та зціленням і став світовим центром культу Пресвятої Діви Марії.
Спільні Меси: про Пресвяту Діву Марію (стор. )
Всесвітній День хворих

АНТИФОН НА ВХІД
Ходіте, поклонімся і ниць припадім; * припадімо на колі на перед Господом, Творцем нашим! * Бо Він наш Бог.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: з батьківською добротою постійно піклуйся про свою родину, † а оскільки ми всю надію покладаємо на небесну благодать, * тримай нас завжди під Твоїм покровом. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Милосердний Боже, прийди з допомогою в нашій немочі † та вчини, щоб ми, споминаючи Непорочну Богородицю Діву Марію, * за Її заступництвом піднялися з нашого беззаконня. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Цар 8, 22-23. 27-30
Читання з Першої книги Царів.
Тими днями став Соломон перед Господнім жертовником, перед усією громадою Ізраїля, здійняв руки до неба і промовив: «Господи, Боже Ізраїля! Нема Бога, що був би Тобі рівня, ні на небі вгорі, ні на землі внизу. Ти бережеш завіт і милість слугам Твоїм, які ходять перед Твоїм обличчям усім серцем. Чи ж Богові бо справді жити на землі? Таж і небо, і небо небес не можуть Тебе вмістити! Тим більше цей храм, що я збудував Тобі! Однак зглянься, Господи, мій Боже, на молитву й на благання слуги Твого й вислухай взивання та мольбу, якими слуга Твій оце молиться перед Твоїм обличчям. Нехай очі Твої споглядають уночі й удень на храм цей, на місце, про яке Ти сказав: “Ім’я Моє буде там!” Вислухай молитву, якою слуга Твій молитиметься на цьому місці! Вислухай благання слуги Твого і народу Твого, Ізраїля, коли вони будуть молитися на цьому місці. Вислухай з місця, де Ти перебуваєш, з неба; вислухай і прости». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 84, 3-4. 5 і 10. 11
О які любі шатра Твої, Боже!
Моя душа знемагає і лине до дворів Господніх, *
моє серце і моє тіло радіють живим Богом.
Адже й горобець знайшов собі дім, †
і ластівка – собі гніздо, де своїх пташенят розмістить, – *
Твої жертовники, Господи Воїнств, †
мій Царю і мій Боже!
Блаженні ті, які живуть у Твоєму домі: *
Вони славитимуть Тебе повіки.
Ти – щит наш, о Боже, *
поглянь і подивися на обличчя помазаника свого.
Адже один день у Твоїх дворах, Боже, *
кращий за тисячі.
Я волію бути сторожем на порозі Божого дому, *
ніж в поселеннях грішників жити.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пс 119, 36. 29б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прихили серце моє, Боже, до Твоїх свідчень,
помилуй мене за Твоїм законом.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 7, 1-13
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу зібралися до Ісуса фарисеї та дехто з книжників, які  прийшли з Єрусалима. І помітили, що деякі з Його учнів їли хліб занечищеними, тобто немитими, руками. Адже фарисеї і всі юдеї не їдять, якщо не вимиють рук, потираючи їх кулаком, дотримуючись передань старших. І, повернувшись з торгу, поки не зануряться у воду, не їдять. Є і багато чого іншого, що вони прийняли, щоби дотримуватися: занурення у воду чашок, глечиків, мідного посуду, лежаків. І запитують Його фарисеї та книжники: «Чому Твої учні не поводяться згідно з переданнями старших, але занечищеними руками їдять хліб?» А Він відпові в їм: «Добре Ісая пророкував про вас, лицемірів, як написано: “Цей народ губами шанує Мене, серце ж їхнє далеко від Мене. Та даремно поклоняються Мені , навчаючи доктрин – заповідей людей”. Залишивши заповідь Бога, ви тримаєтеся передань людей». І Він говорив їм: «Ви добре відкидаєте заповідь Бога, аби лише зберегти передання ваші. Адже Мойсей сказав: “Шануй свого батька і свою матір”; і ще: “Хто лихословить батька або матір, нехай смертю помре”. Ви ж кажете: “Якщо якась людина скаже батькові або матері: корвaн, тобто дар Богові є те, що ви мали б одержати від мене”, то після цього вже не дозволяєте їй нічого зробити для батька чи для матері, – скасовуєте Боже Слово оцим вашим переданням, яке ви ж і передали. І багато і нших подібних речей робите!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Згромаджені на Господній трапезі, вознесімо до всемилостивого Отця свої смиренні прохання:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, плекаючи багато­вікову традицію релігійного культу, непохитно стояла на сторожі вірності Божим заповідям.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб не забракло йому сил для рішучого протистояння поширенню споживацької ментальності в суспільстві.
3. Молімося за підприємців, щоб вони, керуючись принци­пами солідарності та справедливості, дбали про добробут усього суспільства.
4. Молімося за людей, засліплених релігійним фанатизмом і шовінізмом, щоб Божа благодать визволила їх і повер­нула їм тверезе бачення світу.
5. Молімося за померлих, щоб Господь змилосердився над ними і привів їх до свого вічного Царства.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб віра, яку ми устами сповідуємо, випливала з нашого глибоко християнського життя.
Господи, Ти навчав своїх учнів істинної віри та релігійності; керуй кожним нашим словом і вчинком, щоб ми праведним земним життям здобули життя вічне. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, Ти сотворив хліб і вино, щоб підтримувати наше слабке життя; * вчини, щоб вони стали для нас також таїнством вічного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хай славлять Господа за Його милість * і чудеса Його над людськими синами. * Бо Він наситив спраглу душу * і зголоднілу душу сповнив благом.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти схотів нас вчинити сопричасниками одного хліба і однієї чаші, † просимо Тебе: дай нам жити так, щоб ми, з’єднані воєдино у Христі, * з радістю приносили плід заради спасіння світу. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий