Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа іспанським католикам: Настав час мирян
11:17 Субота 0 51
15-02-2020, 11:17

Папа іспанським католикам: Настав час мирян

Звертаючись через послання до учасників конгресу мирян Іспанії, Святіший Отець закликав їх будувати живі спільноти, виходячи назустріч іншим, не засуджуючи їх, а супроводжуючи на життєвій дорозі.
Про це пише Vatican News.

Папа Франциск надіслав на ім’я Голови Єпископської Конференції Іспанії кардинала Рікардо Бласкеса Переса послання з нагоди національного конгресу мирян, що відбувається в Мадриді від 14 до 16 лютого 2020 року на тему «Божий люд, що виходить назовні», в рамках душпастирської програми іспанської Церкви на 2016-2020 роки.

Святі Кирило і Мефодій – батьки віри в Європі

Святіший Отець зауважує, що початок конгресу збігається з днем літургійного спомину святих Кирила і Мефодія, покровителів Європи, які надали поштовху євангелізації на цьому континентові та «своїми здібностями та свідченням принесли світло й радість Євангелія у складний і ворожий світ". Завдяки їхньому звіщенню, люди, що увірували, почали творити спільноти, що є частиною Божого люду.
В цьому контексті Понтифік наголошує, що ми покликані жити вірою не наодинці, а як Божий люд, у спільноті. Він додає, що Церква – це сім’я, зібрана навколо Христа, а не якесь угрупування, чи неурядова організація. Усвідомлення цього повинно спонукати щодня поглиблювати свою віру.

Вчиняти Істину зрозумілою і доступною

Божий люд, за словами Папи Франциска, покликаний покинути власні зручності й зробити крок назустріч ближнім, стараючись дати їм причини для надії, але не через завчені фрази, а через втілені й близькі до життя відповіді, що роблять зрозумілою і доступною Істину, яка вчиняє нас, християн, щасливими.

Настав час мирян


“Живе Боже слово потрібно проповідувати із захопленням і радістю через християнське свідчення для того, аби розбити навіть найвищі стіни, що ізолюють і виключають, – наголошує Наступник святого Петра. – Настав ваш час, час чоловіків і жінок, що трудяться у світі культури, політики й підприємництві… які своїм способом життя здатні нести новизну й радість Євангелія всюди, де перебувають.”
Він також закликає мирян уникати деяких спокус, що можуть з’являтися на шляху їхнього служіння Церкві: спокуси клерикалізму, духу суперництва, церковного кар’єризму, суворості та негативності.

Не боятись виходити назустріч іншим

На завершення, Папа Франциск закликав учасників мирянського конгресу не боятись «заходити в кожний куток суспільства, сягати краю міста й доторкатися до людських ран», бо Божа Церква, за його словами, виходить назустріч іншим, не осуджуючи їх, а подаючи їм руку, аби їх підтримати, чи просто супроводити в їхньому житті. «Нехай у вас завжди відлунюють Господні слова: “Ідіть і проповідуйте Євангеліє” (пор. Мт 28, 19)», – побажав на завершення Папа.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 11:14 Субота 0 78 Португалія: християни, євреї, мусульмани проти евтаназії Президент Португалії зустрівся з представниками християн, євреїв та мусульман у справі легалізації евтаназії в цій країні, яку просуває лівий блок. Парламентська дискусія на цю тему відбулася 20 лютого. У багатьох церквах Португалії триває молитва за життя.