Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 10 лютого, понеділок
18:28 Неділя 0 275
9-02-2020, 18:28

Літургія на кожен день, 10 лютого, понеділок

Велика віра супроводжувала людей, які зносили хворих, стражденних і неповносправних до Ісуса. Вони були переконані, що станеться чудо. Достатньо лише одного дотику краю Його одежі. А сьогодні віра начебто охолола. Хоча і далі люди приходять до Ісуса, але багато це чинить лише для того, щоб виконати свій обов’язок, заспокоїти сумління, підтримати звичай. Але це ж сам Ісус – живий, справжній, чудотворець. Єдина різниця в тому, що сьогодні Він присутній посеред свого народу під іншим видом. Ісусе, який дієш в Церкві через Таїнства, додай нам віри, щоб ми не сумнівалися у Твоїй присутності.
СВ. СХОЛАСТИКИ, ДІВИ (біл) Обов’язковий спомин
Свята Схоластика, рідна сестра св. Бенедикта, абата, народилася близько 480 року в Нурсії. Коли св. Бенедикт заснував монастир на Монте Кассіно, Схоластика провадила життя, присвячене Богові, в жіночому монастирі. Померла 10 лютого 543 року і була похована на Монте Кассіно. Бенедиктинки вшановують її як свою духовну матір.

АНТИФОН НА ВХІД
Ось діва мудра, * одна з-посеред розсудливих, * котра вийшла назустріч Христу з пломеніючою лампадою.

КОЛЕКТА
Споминаючи святу Схоластику, діву, просимо Тебе, Господи, † щоб ми за її прикладом служили Тобі  з незаплямованою любов’ю * та осягнули щастя перебування у Твоїй любові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Цар 8, 1-7. 9-13
Читання з Першої книги Царів.
Тими днями цар Соломон скликав до себе в Єрусалим усіх старших Ізраїля, усіх голів над колінами і князів ізраїльських родин, щоб перенести кивот Господнього союзу з Давидового міста, тобто з Сіону. Усі ізраїльські мужі зібрались до царя Соломона на свято в місяці Етанім, що був сьомий місяць. Як же прибули всі старші Ізраїля, священики взяли кивот, і понесли кивот Господній і намет зборів з усім святим посудом, що був у наметі. Священики й левіти несли їх. Цар же Соломон і вся ізраїльська громада, що зібралась коло нього перед кивотом, жертвували з ним волів і овець, – стільки, що їм не було ні числа, ні ліку. Священики внесли кивот Господнього завіту на його місце, в Дабір храму, в Святая Святих, під крила херувимів, бо херувими простягали крила над місцем кивота і покривали зверху кивот та його держаки. В ковчезі не було нічого, крім двох кам’яних таблиць, які там поклав Мойсей на Хориві, коли уклав був Господь союз із синами Ізраїля по виході їх з Єгипетської землі. Як же священики вийшли з святині, наповнила хмара храм Господній, так що священики через хмару не могли там стояти й служити службу; слава бо Господня сповнила храм Господній. Тоді Соломон промовив: «Господь сказав, що перебуватиме у хмарі. Тим я й спорудив Тобі дім на мешкання, місце, де Ти повіки будеш жити». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 132, 6-7. 9-10
Вируш, о Боже, на місце спочинку.
Ось ми це почули в Ефраті, – *
знайшли на полях Яару.
До Його осель увійдімо, *
до підніжка Його ніг поклонімось.
Твої священики в праведність одягнуться, *
а Твої святі будуть радіти.
Задля слуги Твого Давида *
не відверни обличчя від помазанця свого.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 4, 23
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ісус проповідував Євангеліє Царства
та зцілював всяку хворобу в народі.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 6, 53-56
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус і Його учні прибули до Генісаретської землі й причалили. Коли вони вийшли з човна, люди відразу, впізнавши Його, оббігли всю ту околицю і почали на ложах приносити хворих туди, де чули, що Він знаходиться. І куди б Він не входив: до сіл, міст, хуторів – скрізь на майданах клали недужих і благали Його, щоб хоч до краю Його одягу доторкнутися, а ті, хто торкався до Нього, зцілялися. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ

Свята Схоластика, беручи приклад зі свого брата, святого Бе­недикта, вписала прекрасну сторінку в історію Церкви; молімося, щоб і ми могли присвятити своє життя на славу Божу:
1. Молімося за святу Церкву, щоб їй ніколи не бракувало свя­тих чоловіків і жінок, які би своїм праведним життям свідчи­ли світу про Господнє милосердя.
2. Молімося за жіночі чернечі ордени, щоб вони поповнюва­лися новими добрими сестрами.
3. Молімося за наших матерів, сестер, дружин, а також за мо­нахинь, які підтримують нас своєю працею і молитва­ми, щоб Господь обдарував їх своїми особливими благо­датями.
4. Молімося за молодь, щоб вона боролася зі спокусами су­часного світу і понад усе цінувала Бога та Його заповіді.
5. Молімося за померлих, щоб Господь очистив їх від усякої плями гріха і дав їм нев’янучий вінець святості у Небесно­му Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми завжди приймали Господ­ню волю так, як прийняла її Пресвята Діва Марія.

Господи Ісусе, вислухай наші смиренні молитви, які ми з упо­ванням возносимо до Тебе за посередництвом Марії, Твоєї Матері, та всіх святих жінок, і обдаруй нас своєю милістю. Ко­трий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, ми славимо Твої  чудеса в святій діві Схоластиці, і смиренно благаємо Твою величність, † щоб наше служіння так було Тобі  угодне, * як були угодними Тобі  її заслуги. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось Молодий надходить! * Виходьте Господу Христу назустріч. (Пор. Мт 25, 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Наситившись участю в божественних дарах, просимо Тебе, Господи, наш Боже, † щоб за прикладом святої Схоластики, несучи умертвіння Христове у своїх тілах, * намагалися до Тебе одного припасти. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий