Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Як знайти супутника життя?
15:20 Четвер 0 247
13-02-2020, 15:20

Як знайти супутника життя?

На хвилі роздумів про любов пропонуємо вашій увазі конференцію, яку в свій час приготував святої пам'яті о. Олег Кондратюк OCD (+2015) на тему пошуку супутника життя і справжньої любові.
В цій конференції ми будемо розважати другу частину цього вірша і говоритимемо про віру в серці. Як визначити, чи є в когось ця таємна «віра в серці» чи її немає? Св. апостол Яків дає нам підказку: «Бо як тіло без духа мертве, так і віра без діл мертва!» (Як 2,26). Давайте сьогодні візьмемо одну важливу проблему з життя молоді і подивимося, як її потрібно вирішити, керуючись вірою. Побачимо також, яка поведінка людини свідчитиме, що вона цією вірою не живе. Отож, проблему, якої ми сьогодні торкнемось, буде: «Як знайти супутника життя?»

Принципи, якими потрібно керуватись для віруючої людини, щоб знайти супутника життя:

1.Дійте, не сидіть на місці

Шукаючи відповіді на наше запитання, звернімося до великого авторитета у справах віри – патріарха Авраама.

«І промовив Господь до Аврама: Вийди зо своєї землі, і від родини своєї, і з дому батька свого до Краю, який Я тобі покажу (Бут 12,1).

Бачимо, що перше слово, яке промовив Бог до Аврама було: "вийди". Так Аврам розпочав і так протікало ціле його життя. Навіть опис життя Аврама передає цей ритм: Бог сказав – Аврам зробив, Бог сказав – Аврам зробив, Бог сказав – Аврам зробив… Отже віра спонукає нас до дій! Про те, як діяти, нам розкажуть наступні принципи.

2.Моліться

Віра веде нас до Бога. А Бога зустрічаємо передусім у молитві. Саме вона виводить наш розум і волю з пасивного стану. Завдяки щирій молитві людина починає перемагати страхи, виходить з апатії, отримує додатковий імпульс до життя.

У молитві потрібно зростати, рухатись вперед. Розпочати можна з того, що кожен день молитись якусь молитву в намірі знайти доброго супутника життя (1 рівень молитви). Поступово потрібно вчитися розмовляти з Богом на тему влаштування свого особистого життя (2 рівень молитви). Розмовляючи, треба не лише говорити Господу про свої бажання, але також просити відкрити нам Його волю для нашого життя. Найбільш зрілою є молитва, яка не ставить перед Богом своїх вимог, але покірно шукає і приймає Його волю (3 рівень молитви).

Згадаймо отця всіх віруючих - Аврама. Коли він мав питання: «Куди далі рухатись?», то не спішив з прийняттям рішення. Аврам чекає на повеління Боже, куди має рухатись, на відміну від Лота, котрий вибрав сам.

«10 І звів Лот свої очі, і побачив усю околицю Йорданську, що наводнена вся вона аж до Цоару, перед тим, як Содом та Гомору був знищив Господь, як Господній, садок, як єгипетський край!
11 І Лот вибрав собі всю околицю йорданську. І Лот рушив на схід, і вони розлучилися один від одного» (Бут 13,10-11).

«І промовив Господь до Аврама, коли Лот розлучився із ним: Зведи очі свої, та поглянь із місця, де ти, на північ, і на південь, і на схід, і на захід» (Бут 13,14).
«Устань, пройдись по Краю вздовж його та вширшки його, бо тобі його дам» (Бут 13,17)!

Лот спирався у рішенні на свій власний досвід. Аврам собі не довіряв, але покладався на Бога. Аврама Бог провадив і благословляв до смерті. Вибір Лота був фатальний. З часом його забрали в полон. Потім загинула велика частина його родини. Нарешті рідні дочки збезчестили свого батька. Не позаздриш такій долі. А все розпочалося з того, що Лот не шукав Божої волі, а покладався на свій розум.

Погляньмо ще на декілька фрагментів Біблії, які показують, що віруючі люди мають право очікувати Божого керівництва у вирішенні своїх проблем.

«Мого голосу слухають вівці Мої, і знаю Я їх, і за Мною слідком вони йдуть» (Йоан 10,27).

«Утішитель же, Дух Святий, що Його Отець пошле в Ім’я Моє, Той навчить вас усього, і пригадає вам усе, що Я вам говорив» (Йоан 14,26).

«А коли прийде Він, Той Дух правди, Він вас попровадить до цілої правди, бо не буде казати Сам від Себе, а що тільки почує, казатиме, і що має настати, звістить вам» (Йоан 16,13).

«Одному бо Духом дається слово мудрости, а другому слово знання тим же Духом» (1Кор 12,8).

«Дух людини світильник Господній, що все нутро обшукує. Милість та правда царя стережуть, і трона свого він підтримує милістю» (Прип 20,27-28).

«14 Бо Бог промовляє і раз, і два рази, та людина не бачить того:
15 у сні, у видінні нічному, коли міцний сон на людей нападає, в дрімотах на ложі,
16 тоді відкриває Він ухо людей, і настрашує їх осторогою,
17 щоб відвести людину від чину її, і Він гордість від мужа ховає,
18 щоб від гробу повстримати душу його…» (Йов 33,14-18).

Промовити Бог може до нас або безпосередньо, або через Святе Письмо, або через інших людей чи обставини. Особливо улюблений шлях Бога до напоумлення своїх дітей є через Біблію. І це не дивно, адже християнин у своєму житті покликаний керуватися законом віри.

«… А що не від віри, те гріх» (Рим 14,23).
Віра ж народжується від слухання Слова Божого.
«Тож віра від слухання, а слухання через Слово Христове» (Рим.10:17).

«16 Усе Писання Богом натхнене, і корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності,
17 щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова» (2Тим 3,16-17).
«Ісус же промовив у відповідь їм: Помиляєтесь ви, не знавши писання, ні Божої сили»
(Мт 22,29).

Прикладом пошуку Божого підтвердження в закладанні своєї родини може бути подружжя Людвіка і Зелії Матрен, батьків св. Терези від Дитяти Ісус.

Коли вони вінчалися, Людовику було 35 років, а Зелі – 27. Уперше вони зустрілися на мосту св. Леонарда в Алансоні. Зелі почула внутрішній голос, який сказав їй: «Це той, якого Я приготував для тебе!»

Для Людовика у виборі супутниці життя допомогла мати. Вона інтуїтивно розпізнала жінку для свого сина у молодій мереживниці, котра відвідувала її школу, щоб стати майстринею з плетення алансонських мережив. Таким чином Людвік є прикладом відкриття Божої волі через іншу людину, а Зелія – приклад розпізнання супутника свого життя через безпосереднє Боже одкровення.

Якщо ви маєте любов в серці до свого вибранця і душевний мир - це дуже добре. Однак варто дати Богу шанс. Може Він захоче підтвердити ваш вибір. У важких хвилинах подружнього життя це може бути великою підтримкою для вас. Тому якщо ви любити когось, то моліться, щоб Бог підтвердив ваш вибір.
А якщо Бог нічого не говорить? Зробіть все можливе з вашого боку, щоб почути Божий голос. Якщо після ваших зусиль нічого не чуєте, не хвилюйтесь. Принаймні старайтесь мати глибокий мир в серці з приводу вашого вибору супутника.

Шукаючи Божого провадження, не потрібно бути також супердуховним і очікувати якихось спеціальних знаків з неба, віщих снів. Пам’ятаймо, що Бог є вільним у своїх діях. Він може, але не мусить посилати нам спеціальні знаки. Зробивши все від нас залежне, спокійно використовуймо свій здоровий глузд і своє серце, які являються основними способами, через які керує нами Бог.

Далі буде 

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Катехетика 18:27 П'ятниця 0 84 Бога і видовищ Релігійність середніх віків пізнішим поколінням може здатись дивною. Тогочасна людина була готова до дуже безпосереднього занурення в біблійні події, реальність яких переживала не лише внаслідок віри, а й завдяки довколишній матеріальній культурі. А якщо відчуття реальності бракувало, її завжди можна було доповнити: так сам Христос і старозаповітні персонажі оживали, сходячи зі сторінок на площі й у храми. Це був театр, і це було богослужіння. Це були перші містерії.