Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 13 лютого, четвер
19:32 Середа 0 221
12-02-2020, 19:32

Літургія на кожен день, 13 лютого, четвер

(зел) Четвер V звичайного тижня
Якщо довіра Ісусу буде в нас більша за страх, тоді станеться те, про що ми гаряче просимо, якщо це справді принесе нам користь. Кожен з нас має своє місце за Божим столом і кожен з нас може просити Бога про допомогу і підтримку. Сьогоднішнє Євангеліє є важливим повчанням: ми всі через гріх стали негідними Божої любові. Але, незважаючи на це, Бог не насичує нас крихтами своє любові, тільки кожного дня обдаровує всією її повнотою.

АНТИФОН НА ВХІД
Ходіте, поклонімся і ниць припадім; * припадімо на коліна перед Господом, Творцем нашим! * Бо Він наш Бог.

КОЛЕКТА

Просимо, Господи: з батьківською добротою постійно піклуйся про свою родину, † а оскільки ми всю надію покладаємо на небесну благодать, * тримай нас завжди під Твоїм покровом. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Цар 11, 4-13
Читання з Першої книги Царів.
Коли Соломон постарівся, жінки його привабили його серце до чужих богів і його серце не було повністю з Господом, його Богом, як серце його батька Давида. От і пішов Соломон за Астартою, богинею сидонійців, та за Молохом, гидотою аммонійців. І чинив Соломон зле в очах Господніх, і не слідував в усьому за Господом, як його батько Давид. Ось тоді побудував Соломон на горі, що проти Єрусалиму, капище для Кемоша, гидоти моавитян, і для Молоха, мерзоти аммонійців. Подібно чинив він для всіх чужоземних жінок, що приносили воскурення й жертви для своїх богів. Розгнівався Господь на Соломона за те, що він відхилив серце своє від Господа, Бога Ізраїля, який був явився йому два рази, й наказав йому те: не ходити за чужими богами; а що Господь йому наказав, того він не додержав. Тим Господь і сказав Соломонові: «За те, що ти так поводився і не пильнував Мого союзу ані Моїх установ, як Я наказав тобі, то Я вирву у тебе царство і віддам його твоєму слузі. Однак, заради батька твого Давида не вчиню Я цього за твого життя; Я вирву його з рук твого сина. Та й не вирву всього царства: одне коліно дам синові твоєму заради слуги Мого Давида та заради Єрусалиму, який Я вибрав собі». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 106, 3-4. 35-36. 37 і 40
Згадай нас, Боже, і дай нам спасіння.
Блаженні ті, які дотримуються права *
і чинять справедливість в кожнім часі!
Згадай нас, Господи, коли свій народ милувати будеш, *
відвідай нас своїм спасінням.
Батьки наші з народами змішались *
і перейняли їхні вчинки.
І служили ідолам їхнім, *
які пасткою для них стали.
Своїх синів і своїх дочок *
вони в жертву демонам принесли, –
тож запалав Господній гнів супроти Його народу, *
Він відчув огиду до свого спадку.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Як 1, 21бв
Алілуя, алілуя, алілуя.
З лагідністю прийміть посіяне Слово,
що може спасти ваші душі.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 7, 24-30
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус попрямував у землі Тирські і Сидонські. І, ввійшовши в дім, Він хотів, щоб ніхто не довідався про Нього, але Він не зміг утаїтися. Як тільки почула про Нього жінка, дочка якої мала нечистого духа, вона прийшла й припала до Його ніг; жінка була грекиня, родом із Сирофінікії; вона благала Його, щоб вигнав біса з її дочки. А Він сказав їй: «Дозволь спершу, щоб наситилися діти, бо недобре забрати хліб дітей і кинути щенятам». А вона у відповідь каже Йому: «Господи, але ж і щенята під столом їдять крихти від того, що є для дітей!» І Він сказав їй: «За це слово – іди; біс уже вийшов з твоєї дочки». Коли вона повернулася додому, то побачила, що дитина лежала на ліжку, і біс вийшов з неї. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Вознесімо до Господа наші молитви за святу Господню Цер­кву, все людство і за нас самих:
1. Молімося за святу Церкву, щоб Слово і Тіло Господа нашо­го Ісуса Христа було найкращою щоденною поживою всіх її дітей.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб під опікою святих апо­столів та місіонерів він зміцнював почуття братерства між християнами.
3. Молімося за священиків, щоб вони, зміцнені благодаттю, через своє служіння проливали на всіх людей світло Божої любові.
4. Молімося за людей поневолених гріхом, щоб Добрий Го­сподь поспішив їм на порятунок.
5. Молімося за наших померлих родичів та близьких, щоб добрий Господь, прощаючи їхні провини, наситив їх Хлі­бом життя вічного.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми були вірні своєму покликанню і завжди виконували волю Го­спода.
Господи наш і Отче, ми, діти Твої, смиренно просимо Тебе: ви- слухай наші прохання і благоволи їх сповнити у своєму великому милосерді. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, Ти сотворив хліб і вино, щоб підтримувати наше слабке життя; * вчини, щоб вони стали для нас також таїнством ві чного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хай славлять Господа за Його милість * і чудеса Його над людськими синами. * Бо Він наситив спраглу душу * і зголоднілу душу сповнив благом. (Пс 107 (106), 8-9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти схотів нас вчинити сопричасниками одного хліба і однієї чаші, † просимо Тебе: дай нам жити так, щоб ми, з’єднані воєдино у Христі , * з радістю приносили плід заради спасіння світу. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий