Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Як знайти супутника життя - 2
16:06 П'ятниця 0 197
14-02-2020, 16:06

Як знайти супутника життя - 2

Продовжуємо публікацію конференції о. Олега Кондратюка OCD на тему відносин хлопця і дівчини. Ми вже сказали про те, що потрібно діяти, а не сидіти на місці та молитися.
3. Яким хочете бачити свого супутника, таким станьте самі

Часто на перешкоді знайти собі пару стоїть бажання знайти ідеального супутника. Ідеальних людей немає. Кожний вибір має свої додатні і від’ємні сторони. Чим більш людина непевна по відношенню до самої себе, тим більшою є її потреба в ідеальному супутнику. Великою помилкою є очікування якогось ідеального принца чи принцеси, яку Бог пошле мені в подарунок.

Якщо взяти під увагу віру, то варто усвідомити, що віра і лицемірство несумісні. Ми хочемо мати ідеального супутника, а що самі з себе ми представляємо?
Задайте собі питання: «Які риси повинен мати супутник мого життя?» і дайте на нього відповідь. Потім дайте собі відповідь на наступні запитання:
«Чи людина з такими рисами зацікавиться мною?», «Що я сам(а) можу запропонувати своєму супутнику взамін?».

Тоді перед вами відкриється перспектива праці по вдосконаленню свого характеру. Чим вищі вимагання ви ставите до свого вибранця, тим старанніше працюйте над собою.

НЕЗРІЛІСТЬ є одною з найбільших проблем, яка перешкоджає знайти супутника життя і створити з ним щасливе подружжя.

Незрілість проявляється у страхові взяти відповідальність за родину і виконувати всі необхідні обов’язки чоловіка чи жінки.

Чоловік-хлопчик. Деякі чоловіки не дозріли, як чоловіки, і залишилися на рівні хлопчиків. За таких чоловіків-хлопців дівчата не хочуть виходити заміж.

Жінка-кокетка. Деякі жінки поводяться так, що неозброєним оком видно, що вони прагнуть вийти заміж. Це кидається в очі і, як правило, дає зворотній результат. Від таких жінок чоловіки тікають.

Якщо ж це бажання вийти заміж за всяку ціну все-таки осягає успіх і жінці вдається оженити на собі якогось хлопця, то їй потрібно буде обхожувати його все життя. Вона почуватиме себе тоді нелюбимою, бо створена так, аби постійно отримувати докази любові від чоловіка для себе. Чоловік повинен полюбити і завоювати серце жінки: лише тоді є шанс на щасливий союз.

Деякі люди занадто прив’язані до своїх батьків, або до своєї кар’єри. Можна навіть сказати, що вони знаходяться у «шлюбі» …  зі своїми батьками чи кар’єрою. Це теж прояв незрілості особи.

Нереалізація себе, як особистості.  Однією  з важливих причин, чому люди не можуть вступити в шлюб є те, що вони не реалізували себе як особистості. Якщо ви не були щасливими до шлюбу, то шлюб вас щасливими, швидше за все, теж не зробить. Лише тоді, коли ви знайшли своє місце у світі і задоволені самі собою, ви маєте шанс створити щасливий шлюб. Якщо ви маєте невпорядковане сексуальне життя і думаєте, що ситуація поправиться після шлюбу, то ви глибоко помиляєтесь. Скоріше за все ситуація ще більше погіршиться.

4. Шукайте

Віра є динамічною реальністю. Вона спонукає нас до дій. Тому не сидіть, шукайте свого супутника.

Одною з головних перешкод на шляху до знайомства є замкнутість, невміння спілкуватись з протилежною статтю. Починаючи спілкуватись, деякі відразу бачать у співбесіднику потенційного партнера, а не просто цікавого співрозмовника, друга, колегу по праці. Потрібно сприймати іншого просто як іншу особистість. Спочатку дружба – потім емоційно забарвлені стосунки.

Дехто веде дуже замкнутий, майже монаший спосіб життя. Такі ухиляються від зустрічей, під час яких могли б потенційно познайомитись з кимось.
Де шукати собі супутника життя? Шукати його потрібно там, де найбільш вірогідно його знайти.

5. Остерігайтесь розпусти

Віра і гріх несумісні. Віра застерігає нас перед розпустою і нечистотою.

Любов має три грані: ерос, філео та агапе. Ерос – це фізична любов, інтимні стосунки. Філео – це дружня любов. Агапе – жертовна любов. Від початку знайомства і аж до шлюбу потрібно сконцентруватися на складовій любові – філео. Уже після шлюбу молоді входять у стадію ерос. Любов же агапе зростає поступово, по мірі спільного життя у шлюбі.

Біблія говорить: «А розпуста та нечисть усяка й зажерливість нехай навіть не згадуються поміж вами, як личить святим» (Еф 5,3).

Тим, що найбільше шкодить молодим людям у пошукові властивого супутника життя є гріх блуду. Проявляється він двояко. Деякі розпочинають дошлюбні інтимні стосунки і тим самим засліплюють і забруднюють себе. Вони тоді не в змозі реально оцінити, чи з цією особою можна закладати родину чи ні.

Другим проявом цього гріха є залежність від порнографії та самогвалту. Ця залежність замикає людину на собі і закриває на повноцінні стосунки з особами протилежної статі.

6. Шукаєш чоловіка – шукай голову сім’ї. Шукаєш жінку – шукай помічницю.

Дівчата, якого чоловіка ви собі шукаєте? Назвіть одним словом рису, яку шукаєте у своєму майбутньому чоловікові? Хлопці, а ви можете назвати одним словом головну рису, яку повинна мати ваша майбутня дружина?

А ось, що говорить з цього приводу Святе Письмо:
«І сказав Господь Бог: Не добре, щоб бути чоловіку самотнім. Створю йому поміч, подібну до нього» (Бут 2,18).
«23 бо чоловік голова дружини, як і Христос Голова Церкви, Сам Спаситель тіла!
24 І як кориться Церква Христові, так і дружини своїм чоловікам у всьому.
25 Чоловіки, любіть своїх дружин, як і Христос полюбив Церкву, і віддав за неї Себе» (Еф 5,23-25).

Далі буде...

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий