Улюблені Брати і Сестри!
У перших словах Послання на 28-ий Всесвітній День Хворого папа Франциск написав: «Слова Ісуса: "Прийдіть до Мене, всі втомлені та обтяжені, і Я вас заспокою" (Мт 11,28), показують таємничий напрям благодаті, який виявляється людям простим і приносить полегшення струдженим і стражденним. Ці слова є виразом солідарності Людського Сина з людством, боліючим від журби та страждань. Скільки людей потерпає тілом і духом! Ісус Христос закликає всіх прийти до Нього: "прийдіть до Мене" і обіцяє полегшення та перепочинок. Коли Ісус каже це, Він має перед очима людей, яких щодня зустрічає на дорогах Галілеї: багатьох простих, бідних, хворих, грішників, тих, які перебувають на узбіччі суспільства через тягар Закону та гнітючу соціальну систему. Ці люди завжди переслідували Його, щоб почути Його слово - слово, яке дарувало надію!».У цих папських словах ми знаходимо нагадування про цінність дару, який Ісус дає тим, хто приходить до Нього і прагне допомоги. Не забуваймо, що поруч із нами завжди є Хтось, хто чекає на нас із благодаттю зміцнення, особливо в Таїнствах покаяння та примирення, Помазання хворих та Святому Причасті.
Місцем зустрічі з утішаючим Христом, без сумніву, є наші храми, якщо лише сили дозволяють нам брати участь у святих таїнствах, а також наші домівки, які для багатьох хворих та літніх людей є місцем туги за даром сповіді та Святого Причастя, з яким священики приїжджають до них принаймні раз на місяць.
У нашій Архідієцезії протягом багатьох століть особливим місцем молитви за хворих та людей похилого віку був санктуарій Божої Матері Зцілення Хворих у Тартакові поблизу Сокаля.
Традиція паломництва до цього санктуарію була перервана післявоєнною історією, а особливо ворожим ставленням тодішньої влади до Церкви. Результатом цього стало закриття та руйнування храму.
Вже багато років, як і в інших наших храмах, там відбувається реконструкція та оновлення, а разом з ним і відновлення культу Божої Матері Тартаківської, Опікунки Хворих. Я глибоко переконаний, що варто звернути нашу увагу на це освячене століттями місце молитви за хворих і відкрити його на ново. Дивлячись у майбутнє, варто повернутися до старої традиції та відновити дух молитви за хворих та з хворими. Гарною можливістю для цього є храмове свято, яка припадає щороку на першу суботу липня. Сподіваюся, що після довгих років, в цьому році, 4 липня, ми зможемо вперше пережити своє архідієцезіальне паломництво хворих та людей, які допомагають їм до Тартакова, щоб біля стіп Марії пережити зустріч із Сином, яка принесе потіху всім втомленим і обтяженим.
Дорогі Брати і Сестри!
Цьогорічний Всесвітній День Хворого єднає нас, як завжди, з усією спільнотою Католицької Церкви. Тому я дякую всім парафіяльним громадам та настоятелям за організацію спеціальних богослужінь та турботу про хворих та людей похилого віку протягом всього року. Так сповняються слова Ісуса, який серед багатьох добрих справ, що відкривають шлях до неба, вказав на співчуття до хворих: "Я був хворим, і ви відвідали Мене". Нехай ці слова стануть ключем для всіх нас, який відкриває ворота Небесного Царства.
Наприкінці наважуюся попросити Вас, Дорогі Хворі, приєднатися до великої молитви Церкви в Україні, яка в цьому році дякує за покликаних і просить Бога про дар нових священичих та монаших покликань. Вірю, що сила Вашої молитви велика, тому що вона випливає з турботи та любові до Церкви.
Дякую і благословляю всіх учасників до Апостольства Хворих: В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь.
Львів, 8 лютого 2020 року
№ 298 / 2020
Архієпископ Мечислав Мокшицький
Львівський Римсько-Католицький Митрополит
Зображення Львівська архідієцезія