Впродовж двох днів, 5-6 лютого, у Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького проходить науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні проблеми епідеміології, мікробіології, гігієни та туберкульозу».
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.Ця конференція приурочена двом ювілейним датам – 80-річчю створення Інституту епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Данила Галицького та 110 річчю від дня народження видатного вченого-епідеміолога, одного із засновників інституту епідеміології у Львові, доктора медичних наук отця Генріха Мосінга.
Вітальним словом від імені керівництва ЛНМУ ім. Данила Галицького конференцію розпочав проректор із наукової роботи професор Андрій Наконечний. Він згодом і вручив відзнаки з нагоди ювілею кращим співробітникам НДІ епідеміології та гігієни.
Доктор Генріх Мосінг був не лише талановитим вченим, який брав безпосередню участь у створенні вакцини від черевного тифу. Він був ще й священником і впродовж багатьох років провадив місіонерську та душпастирську діяльність. Про цю його іпостась служіння ближнім «людини великого милосердя» говорив у своєму виступі архієпископ Митрополит Львівський Римсько-католицької Церкви Мечислав Мокшицький.
На початку конференції Львівський Митрополит у своєму слові, яке скерував до учасників конференції сказав:
«Шановні Пані та Панове! В історію нашого міста вписано багато видатних особистостей. Однією з них є Генріх Мосінг, лікар, науковець і священик, якого ми сьогодні згадуємо в особливий спосіб.
Його життя – це дві чудові дороги, що сформували його характер і поведінку. Першою була сім’я, у якій професія лікаря переходила від покоління до покоління, а друга – віра і любов до Церкви.
Цим двом дорогам Генріх Мосінг був вірний впродовж усього свого життя. Як видатний лікар і спеціаліст у галузі епідеміології, він у найважчі часи виявився людиною великого милосердя. Я переконаний, що слова Ісуса Христа: „Те, що зробили одному з Моїх найменших братів, ви зробили Мені” можна вважати девізом його життя, який він реалізував не на словах, а конкретними вчинками.
Щоб цей шлях милосердя ще більше вдосконалити, Генріх Мосінг вирішив стати священиком. Тому, 1961 (тисяча дев’ятсот шістдесят першого) року, у великій таємниці він приймає в Польщі таїнство Священства. Його висвятили два видатні єпископи. Один із них – кардинал Стефан Вишинський, його беатифікація відбудеться в червні цього року у Варшаві, другий – кардинал Кароль Войтила, якого увесь світ знає як святого Йоана Павла ІІ.
Для Римсько-Католицької Церкви Генріх Мосінг є великим місіонером, що проголошував Євангеліє і шукав вірних на території всього Радянського Союзу.
Для вас, шановні Пані і Панове, він є видатним лікарем і вченим. Сучасна медицина досі черпає з його наукового доробку.
Радію, що Інститут Епідеміології, у сто десяту річницю народження Генріха Мосінга, організував цей симпозіум. Бо не можна забувати про таких людей, як він. Не можна забувати видатних вихователів і науковців, адже саме вони є фундаментом вашої сьогоднішньої діяльності.
Аналізуючи життя Генріха Мосінга, ми можемо без найменшого сумніву сказати, що він його прожив гідно, роблячи добро як лікар і як священик.
Нехай він стане прикладом для нас, щоб і в нашому житті реалізувалися слова Ісуса, який хоче стати нашою нагородою у вічності за все те добро, яке ми чинимо нашим ближнім.
Дякуючи за цю наукову зустріч, усіх вас благословляю і бажаю Божої благодаті у служінні ближнім».
Архієпископ Мечислав освятив музей, який присвячений особі та діяльності отця Генриха Мосінга і нагородив пам’ятковою медаллю директора НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Данила Галицького, професора, доктора медичних наук Бориса Кузьмінова за його ініціативу створення музею.
У заході взяли участь багато священиків - вихованців отця Мосінга на чолі з єпископом Леоном Малим.
Зі словами вітання до присутніх звернулися і гості конференції : Еліза Дворкевич – Генеральний консул Республіки Польща у Львові, Світлана Гнатуш – професор, голова Львівського відділення товариства мікробіологів України, завідувачка кафедри мікробіології ЛНУ ім. І. Франка, Леонід Шафран – професор, перший заступник директора ДП «Український НДІ медицини транспорту МОЗ України», інші запрошені. Серед іншого на конференції відбулася презентація книги «Видатний епідеміолог ХХ сторіччя Генріх Мосінг (сторінки наукового життя)», авторства директора НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Данила Галицького, професора, доктора медичних наук Бориса Кузьмінова.
Аби обговорити вкрай актуальні питання сьогодення, до Львова з’їхалося понад 200 провідних науковців – епідеміологів, мікробіологів, фтизіатрів з усіх куточків України та з-за кордону. Серед учасників – представники Білорусі, Молдови, Польщі, Литви.
27 комментарі]ів