Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Популяризація діагностики онкологічних захворювань у жінок: робоча група зустрілася з архієпископом Мокшицьким
10:11 П'ятниця 0 96
14-02-2020, 10:11

Популяризація діагностики онкологічних захворювань у жінок: робоча група зустрілася з архієпископом Мокшицьким

11 лютого, архієпископ Мечислав Мокшицький зустрівся із учасниками робочої групи, які працюють в рамках підписаного меморандуму «Онкопревенція у Львівській області. Під час зустрічі митрополиту розповіли про ідею участі священнослужителів у процесі популяризації онкопревенції.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

Обговорення відбулось за участі представників Українського лікарського товариства у Львові, голови комісії у справах охорони здоров’я та душпастирства Львівської єпархії Української православної церкви отця Миколи Біляка, представників Благодійного Фонду Шпиталь ім. Митрополита Андрея Шептицького Курії Львівської архієпархії УГКЦ отця Андрія Логіна, представника благодійної організації «Мальтійська служба допомоги у Львові» Богдана Цюваника,  представників Благодійного Фонду «Медична Місія» о. Генрика Блащика та Ігоря Верецького, засновниці Клубу успішних жінок Жінки України Наталії Гаталяк, голови правління благодійного фонду із янголом на плечі, директорка львівської філії Клубу успішних жінок Жінки України Ірина Плахтій.

На початку Ігор Верецький розповів про суть та мету проєкту. 

«Від самого початку проект онкопревенції був спільним проєктом департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, Світового банку, Львівської облради та Львівського онкоцентру. В рамках цього проекту було закуплено багато сучасного обладнання та відкрито скринінгові центри. Зараз метою проекту є популяризація скринінгу, аби на ранніх стадіях виявляти проблеми у жінок. Церква має найбільший рівень довіри, тому якщо цю інформацію будуть доносити священики, то у них буде менший страх. Багато не знають, що ці обстеження можна пройти безкоштовно», – сказав він.


Архієпископ Мечислав Мокшицький схвально поставився до такої ідеї і розповів, що Римсько-католицька Церква на Львівщині має кілька проєктів, зокрема, опікується хворими та безхатьками, співпрацюють з лікарнею прикордонників.

«Наша церква не є дуже велика, тому нам важко бути присутніми в усіх сферах. Я завжди радо готовий призначити когось із наших священиків, адже це дуже важливо», – сказав архієпископ.


На завершення зустрічі архієпископ Мечислав Мокшицький поблагословив учасників робочої групи на початок праці.
«Церква повинна включатися в такі справи. Будемо робити це спільно», – сказав він.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий