Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Як відрізнити християнську міру від світської? Через впокорення

Папа: Як відрізнити християнську міру від світської? Через впокорення

Чи наш стиль життя та ставлення до ближніх є повністю християнським? Бо якою мірою міряємо ми, так Бог відміряє і нам. Замислитися над цим заохотив Святіший Отець, проповідуючи під час ранкової Святої Меси.
Про це пише Vatican News.

«Зважайте на те, що чуєте: якою мірою міряєте, такою й вам відміряють», – перестерігає Христос в уривкові з четвертої глави Євангелії від Марка, над яким Папа Франциск роздумував у проповіді, виголошеній в каплиці «Дому святої Марти» в четвер, 30 січня 2020 року. Він зазначив, що коли блаженства та 25-та глава Євангелії від Матея говорять нам про те, що ми повинні робити, то цей уривок говорить про те, як слід робити, про «міру».

Наша міра і Божа міра

«Якою мірою міряю інших? Якою мірою міряю себе самого? Чи це щедра мірка, повна Божої любові, а чи низького рівня? Бо відповідно такої ж міри буду оцінений, не буде іншої: лише та, яку застосовую. Яким є рівень, на який я поставив свою планку? На високий? Ми повинні замислюватися над цим. А розгледіти це можемо не так в добрих чи лихих речах, які робимо, але в постійному стилі життя», – зазначив проповідник, пояснюючи, що кожен з нас має свій стиль, власний спосіб «оцінювати себе, речі та ближніх».

Отож, як каже Ісус, той, хто застосовує мірку егоїзму, то й таку застосують щодо нього, хто не має милосердя, «ступаючи по головах інших», то й сам буде «без милості» суджений. Цьому протиставляється християнський стиль життя:

«Як християнин, можу поставити запитання, яким є орієнтир, яке мірило слід застосувати, щоби знати, чи мій рівень є християнським, відповідає тому рівневі, якого від мене очікує Ісус? Ним є здатність впокоритися, переносити впокорення. Християнинові, який неспроможний зносити життєві впокорення, чогось не вистачає. Такий є “пофарбованим” християнином чи християнином задля інтересів. Чому саме так? Бо так учинив Ісус, Який применшив Себе самого. Він, бувши Богом, не хвастався цим, але применшився».

Світський стиль чи християнський?

Як приклад стилю життя, який можна окреслити як «світський» і нездатний наслідувати Ісусів приклад, Папа навів ситуації нарікань, коли єпископ переводить священика на парафію, яку той вважає «нижчого рівня», а тому сприймає це перенесення як покарання. Саме поведінка перед обличчям того, що вважаю впокоренням, є ознакою «мого стилю», «світського, підприємницького способу судження», чи «християнського».

«Якою мірою міряєте, такою і вам відміряють. Такою самою. Якщо це християнська міра, що йде за Ісусом, прямує Його дорогою, то згідно з нею буду суджений, з великою-превеликою милістю, з великим співчуттям і милосердям. Але якщо моя міра є світською, якщо я лише послуговуюся християнською вірою, тобто, ходжу до церкви, але живу по-світському, то й мені відміряється згідно з цією мірою», – сказав Святіший Отець, заохочуючи просити в Бога благодаті «жити по-християнському й, насамперед, не боятися хреста, не боятися впокорення», бо саме цю дорогу обрав Господь, щоб нас спасти, і «саме це є гарантією християнської міри».
1 комментарій
Ігор Дім
А також міра ця залежить від того, наскільки Господь є Господом і Богом мого життя. Відкриваймося на благодать Святого Духа.
Новини з Ватикану Папа: Найбільшим у Церкві є той, хто служить усім, а не той, хто має титули Прагнення бути на першому місці й володіти веде до заздрості й знищення. На цьому наголосив Святіший Отець під час ранкової Святої Меси, зазначаючи, що протиотрутою від духу світськості є покірне служіння іншим.