Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: повільно оступаючись у світськість, прямуємо до падіння
09:06 П'ятниця 0 126
14-02-2020, 09:06

Папа: повільно оступаючись у світськість, прямуємо до падіння

Проповідуючи під час ранкової Святої Меси у четвер, Святіший Отець закликав бути уважними, щоб не пропустити того моменту, коли серце стає на шлях відступництва.
Про це пише Vatican News.

«Падінням зі знеболенням» назвав Папа Франциск наслідки того стану, коли «повільно оступаємося» в гріх, ступивши на шлях «переговорів з ідолами», якими можуть бути гроші, марнославство чи гордість. Такими думками він поділився з вірними в ранковій проповіді, виголошеній в четвер, 13 лютого 2020 року, в каплиці «Дому святої Марти», коментуючи розповідь з 1-ї Книги Царів про відступництво царя Соломона. Старозавітний автор розповідає, що коли цар постарівся, його жінки привабили його серце до чужих богів, царя, який свого часу просив у Бога лише дару мудрості.

Повільне відступництво

Як зауважив проповідник, у тих часах можна було мати кількох дружин. Але цей стан привів царя до послаблення серця, бо обрав собі жінок із чужинських народів, які поклонялися ідолам. Так він потрапив у пастку, потураючи ідолопоклонству дружин та особисто беручи в ньому участь. Одним словом, «дозволивши на все, перестав поклонятися одному Богові». Так через серце, ослаблене надмірною чутливістю до жінок, «у його життя проникло поганство».
 
І це, за словами Святішого Отця, не було «раптовим відступництвом», але повільним. Схоже траплялося із святим царем Давидом, який принаймні двічі скоїв дуже важкі гріхи, однак, відразу розкаявся й залишився вірним Господеві. Соломон же, розтратив Божі дари, допустивши «ослаблення серця». Тут не йдеться про «одноразове гріхопадіння», але про «сповзання у гріх».

«Таке трапляється в нашому житті. Ніхто з нас не є злочинцем, ніхто з нас не коїть великі гріхи, як Давид з дружиною Урії. Тож у чому полягає небезпека? Піддатися тому, щоби оступатися поволі, бо це схоже до падіння зі знеболенням, цього навіть не помічаєш, але повільно оступаєшся, речі робляться відносними, втрачається вірність Богові», – сказав Папа, зазначивши, що подібно до того, як ці чужинки привели царя до ідолів, так і ми «вступаємо в переговори з ідолами», якими є гроші, марнославство, гордість. І це «відбувається повільно».

Небезпека слідування за віяннями світу

У світлі респонсорійного псалма, в якому підкреслювалося, як змішання з чужими народами приводило вибраний народ до поклоніння ідолам, проповідник прирівняв це стан із слідуванням за духом світу, яке робить з нас язичників. Йдеться про наставлення, підсумоване словами: «Але ж всі так роблять, немає жодних проблем, так, не все ідеально, але ж…».

«Це слова, які виправдовують нас ціною втрати вірності єдиному Богові. Це сучасні ідоли», – сказав Папа, пояснюючи, що йдеться про втрату «справжності Євангелія, справжності Божого слова, любові Того Бога, Який віддав за нас життя».
 
Лише Божа любов спасає

Підсумовуючи, Святіший Отець закликав просити в Господа благодаті зупинитися, коли помічаємо, що наше серце починає оступатися. «Задумуймося, – сказав він, – над цим гріхом Соломона, над тим, як упав той мудрий Соломон, благословенний Господом, з усім спадком батька Давида, як повільно оступився, знечулений до цього ідолопоклонства, до світськості, через що в нього забрано царство. Просімо в Господа благодаті зрозуміти, коли наше серце починає слабнути й оступатися, щоб зупинитися. І Його благодать та любов нас зупинять, якщо будемо про це молитися».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 10:09 Субота 0 337 Папа Франциск до православної делегації: почувайте себе братами серед братів Приймаючи делегацію нових єпископів та монахів різних православних Церков, Папа Наголосив, що Церкви несуть у собі різні дари Святого Духа, щоб ними ділитись з іншими.