Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 23 листопада, субота
19:05 П'ятниця 0 612
22-11-2019, 19:05

Літургія на кожен день, 23 листопада, субота

(зел) Субота ХХХІІІ звичайного тижня
Так важко повірити у воскресіння. Сучасники Христа мали подібні труднощі, тому що свою надію покладали на матеріальне забезпечення. Приклад семи братів і однієї дружини підтверджує цей спосіб мислення. Ніхто з цих сучасників не сумнівається в існуванні Бога, проте вони були далекі від довіри Йому в цьому житті. Причина проста: вони не мали перспективи воскресіння, перемоги над смертю. А це може здійснити тільки Той, хто є Богом також і тих, що з цього світу вже пішли.
Або (черв) довільний спомин св. КЛИМЕНТА І, папи і мученика
Святий Климент, третій після св. Петра наступник Петрового престолу, керував Церквою з 88 по 97 рік. Він написав Лист до корінтян, що є свідченням значення римського єпископа в першому столітті. Цей лист пронизаний піклуванням про єдність християн. Ім’я св. Климента споминається у Римському Каноні. Згідно з традицією, св. Климент загинув мученицькою смертю в кримському Херсонесі.
Спільні Меси: про одного мученика
Або (біл) довільний спомин св. КОЛУМБАНА, абата
Святий Колумбан народився близько 540 року в центральній Ірландії. Підготовлений у монастирі в Бангорі, він разом з групою монахів близько 590 року прибув до Галії, де працював над відновленням монастирів, що там знаходилися. У своїх місіонерських подорожах дійшов до Італії. Помер в абатстві Боббіо 23 листопада 615 року.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 124)

АНТИФОН НА ВХІД
Господь каже: * “Слово Господнє, – задум щастя, а не лиха. * І коли ви візвете до Мене, Я вислухаю вас * і позбираю вас з-поміж усіх народів і з усіх околиць, куди вас був повиганяв”.

КОЛЕКТА

Господи, наш Боже, вчини, † щоб ми завжди знаходили радість у вірному служінні Тобі, Творцеві усякого блага, * бо тільки у цьому ми можемо знайти нескінченне й повне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній, вічний Боже, чудесна сило всіх Твої х святих, † дай нам з радістю відзначати щорі чний спомин святого Климента, який був священиком Твого Сина й мучеником; * він своїм свідченням підтвердив те, що звершував у тайнах, і власним прикладом зміцнив те, що проголошував устами. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти чудесно поєднав у святому Колумбані місіонерське служіння із запалом до монастирського життя; † вчини, щоб ми за його заступництвом і прикладом шукали передусім Тебе * і дбали про зростання числа віруючих. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Мак 6, 1-13
Читання з Першої книги Макавеїв.
Тими днями цар Антіох, проходивши через горішні сторони, почув, що в Персії є Елімаїс, місто, славне ба­гатством, сріблом та золотом, а в ньому храм вельми ба­гатий, де були золоті панцирі, щити та зброя, які там за­лишив Олександр, син Филипа, цар македонський, який першим царював над греками. Антіох прибув і намагав­ся захопити місто й пограбувати його, але не міг, бо ті, які були в місті, довідалися про його намір та виступили збройно проти нього, так, що він, дуже прибитий, утік звідси геть, і повернувся у Вавилон. Коли ж він був ще в Персії, сповістили його, що війсь­ка, які пішли в Юдею – розбиті, а Лісій, який був із силь­ним військом, двигнувся вперед, та був примушений утікати від юдеїв, які скріпилися завдяки зброї, силі та здобичі вельми великій, яку взяли від розбитих військ. Юдеї повалили мерзоту, що її Антіох спорудив на жер­товнику в Єрусалимі, і храм, як перше, обвели високими мурами разом з Бетсуром, його містом. І сталось, коли почув цар про все те, стривожився, по­чав вельми хвилюватись, упав на ліжко й захворів з горя, бо не так сталось, як йому бажалось. Довго пробув він там, бо на нього все находив великий смуток, і він гадав, що має вмерти. Скликав усіх своїх друзів і сказав їм: «Сон зник з моїх очей, від смутку мліє серце, і сказав я у серці своїм: Яка печаль, який великий смуток найшов тепер на мене, – я, що був такий добрий та всіма люблений, коли був по­тужний, тепер пригадую собі те зло, що я заподіяв у Єру­салимі, коли забрав увесь золотий та срібний посуд, що був у ньому, та коли наказав без причини винищити мешканців Юдеї. Знаю, що через те спіткало мене лихо, й ось я гину у великім смутку на чужині». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 9, 2-3. 4 і 6. 16 і 19
Буду радіти Господнім спасінням.
Хвалитиму Господа усім своїм серцем, *
розповідатиму про всі Твої чуда.
Я буду веселитися і радіти Тобою, *
співатиму Твоєму Імені, о Всевишній.
Коли мої вороги назад відступлять, *
вони послабнуть і загинуть від Твого обличчя.
Ти погрозив народам і наслав на безбожного згубу, *
Ти стер їхнє ім’я на віки вічні.
Народи провалилися в яму, яку вони копали, *
в пастку, яку вони ж приховали, †
їхня нога попала.
А убогий не назавжди буде забутий, *
і надія бідних не буде втрачена назавжди.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 2 Тим 1, 10б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Спаситель наш Ісус Христос смерть знищив,
а життя освітив Євангелієм.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 20, 27-40
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу підійшли деякі зі садукеїв, які  стверджува­ли, що немає воскресіння, та й запитали Ісуса, кажучи: «Учителю, Мойсей записав нам, що якби в когось помер брат, котрий має дружину, і помер безді тний, то нехай його брат візьме її за дружину та збудить потомство для свого брата. Отже, було сім братів. Перший, узявши дружину, по­мер бездітним. І другий, і третій узяв її, – і так само всі се­меро; жодний не залишив дітей, усі  померли. Останньою померла й жінка. Тож ця жінка у воскресінні котрому з них буде дружиною? Бо ж семеро мали її за дружину». Ісус же сказав їм: «Сини цього віку женяться і ви­ходять заміж, а ті, які  будуть гідні досягнути того віку й воскреснуть з мертвих, не женяться і не виходять заміж, адже вони більше вмерти не можуть, оскільки є рівні ангелам, є Божими синами, будучи синами вос­кресіння. А що мертві воскресають, то й Мойсей виявив біля куща, коли назвав Господа Богом Авраама, і Богом Ісаака, і Богом Я кова. Бог же не є Богом мертвих, а жи­вих, адже для Нього всі живуть». У відповідь деякі з книжників сказали: «Учителю, до­бре Ти сказав». Тож більше не наважувалися Його ні про що запиту­вати. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос, наш Вчитель і Спас, навчає нас у сьогоднішньому Євангелії про вічне життя; просімо, щоб Він допомагав нам удостоїтися Небесного Царства:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб люди прислухалися до його промов, в яких він вказує дорогу до духовності в осо­бистому, сімейному і суспільному житті.
2. Молімося за вчених, щоби, дбаючи про матеріальний по­ступ, вони не забували про потребу духовного і культур­ного розвитку людства.
3. Молімося за зневірених, щоб вони отримали потрібну допомогу в молитві та святих таїнствах.
4. Молімося за молодь, щоб вона якомога більше користала з катехізації та зуміла зберегти свою віру впродовж усьо­го життя.
5. Молімося за жертви голодоморів, щоб Христос, який відкупив усіх людей, прийняв їх у своє Царство.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб наша участь у літургії надихала нас на добросовісну працю, спо­нукаючи до служби ближньому та самовдосконалення.
Боже, Ти є Істиною, просимо Тебе: просвіти світлом свого вчення наш розум, щоб ми дедалі краще пізнавали Тебе, укріпи наші серця, щоб ми дедалі палкіше любили Тебе, і приведи нас до свого сві тла. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, вчини, щоб дари, які  ми приносимо перед лик Твоєї величі, обдарували нас благодаттю ревного служіння Тобі  * і допомогли нам осягнути вічне блаженство. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна, № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Мені благо – близько Бога бути * і покладати моє прибіжище в Господі Бозі.  (Пс 73 (72), 28)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Боже, Ти наситив нас дарами святих тайн, † смиренно благаємо Тебе, щоб таїнство, яке Твій Син наказав нам звершувати на свій спомин, * спричинилося до зростання нашої любові. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.