Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 21 листопада, четвер
19:06 Середа 0 218
20-11-2019, 19:06

Літургія на кожен день, 21 листопада, четвер

Христос багато разів різко виступав проти беззаконня конкретних соціальних груп, чи також людської поведінки. Сьогодні ми бачимо, як Він страждає через наслідки, які чекають на грішне місто. Так само Він плаче над кожним з нас, співчуваючи та страждаючи, коли ми переживаємо болісні наслідки наших нерозумних та непродуманих рішень. Дозвольмо Йому нам допомогти, й відчуємо розраду.
ВВЕДЕННЯ У ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ (біл) Обов’язковий спомин
За переказами, які походять з апокрифів, Марія ще дитиною була посвячена Богу в єрусалимському храмі та виховувалася при ньому. Це свято відзначалося на Сході вже у VII ст. в річницю посвячення храму Божої Матері в Єрусалимі. В ХІ ст. свято прийняла Західна Церква. Сьогодні Церква згадує передусім жертву, що звершилася в душі Марії на початку Її свідомого життя. Марія стає перед усіма як зразок життя, присвяченого Богові.

АНТИФОН НА ВХІД
Благословенна Ти, Діво Маріє, * Ти носила Со- творителя світу. * Ти народила Того, хто сотворив Тебе, і залишилася дівою навіки.

КОЛЕКТА
Господи, ми відзначаємо славний спомин Пресвятої Діви Марії, яку Ти обдарував повнотою своє ї благодаті; † вчини, щоб за Її  заступництвом * ми також могли брати участь у цій повноті . Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Мак 2, 15-29
Читання з Першої книги Макавеїв.
Тими днями прибули царські посланці, які приму­шували до відступництва, у місто Модін, щоб жертвува­ти, і багато з Ізраїля перейшло до них. Маттатія ж і його сини зібрались осторонь. Заговорили царські посланці й мовили до Маттатії: «Ти у цім місті славний ватажок і сильний, із синами та братами навкруги себе. Тож приступи першим та ви­конай царський наказ, як то зробили всі народи, мужі юдейські й ті, які залишилися в Єрусалимі, то й станете, сам ти й твої сини, царськими друзями. Ти й твої сини будете обсипані сріблом і золотом та силою дарунків». Відповів Маттатія й голосно промовив: «Навіть якби всі народи в державі царській послухалися царя й усі до одного відступили від своєї батьківської віри і прийня­ли його накази, я з моїми синами й моїми братами буду пильнувати союз батьків наших. Хай Бог боронить, щоб ми покинули Закон і установи! Слів царських ми слухати не будемо, щоб відступити від нашої віри, чи то направо, чи наліво». Як тільки він закінчив вимовляти слова ці, якийсь чоловік, юдей, на очах усіх приступив, щоб жертвува­ти на жертовнику у Модіні, згідно з царським наказом. Уздрів те Маттатія, і сповнився ревністю, нутро його за­тремтіло, запалав гнівом згідно з осудом права, кинувся на нього і на вівтарі його заколов. Та й чоловіка царсько­го, який примушував жертвувати, теж убив під ту пору, а жертовник повалив на землю. Він палав ревністю до Закону, як Фінеес проти Зам­брі, сина Шалома, і став кричати голосно по місті: «Хто ревнує за Закон і зберігає союз, нехай іде за мною!» І втік, сам він і його сини, у гори, покинувши все, що мали вони в місті. Тоді багато тих, які шукали спра­ведливість та правду, повтікали у пустиню, щоб там оселитись. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 50, 5-6. 8-9. 16бв-17. 21 і 23
Безвинним серцем покажу спасіння.
Мої святі, зберіться до Мене, – *
ви, які уклали зі Мною завіт через жертву.
І небеса проголошують Його справедливість, *
адже Бог є суддею.
Я не буду звинувачувати тебе за твої жертви, *
оскільки твої всепалення постійно переді Мною.
Не прийму теляти з твого дому, *
ні козлів із твоєї отари.
Чому ти розповідаєш про Мої постанови, *
чому згадуєш Мій завіт своїми устами?
Ти ж зненавидів повчання *
і повністю Мої слова відкинув.
Ти таке робив, а Я мовчав. †
І ти вважав, що Я подібний до тебе. *
Я ж докорю тобі й виставлю твої гріхи †
перед твоїми очима.
Хто приносить жертву подяки, той Мене прославляє: *
і тому, хто крокує непорочним шляхом, †
Я покажу спасіння Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Пс 95, 8аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Сьогодні не робіть закам’янілими серця ваші,
але слухайте голос Господній.
 
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 19, 41-44
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли Ісус наблизився і побачив місто Єру­салим, то заплакав над ним, кажучи: «Якби і ти зро­зуміло у цей день, що потрі бне для твого миру! Тепер же це сховано від очей твоїх. Адже прийдуть на тебе дні, – і твої вороги оточать тебе загородою, візьмуть тебе в об­логу, тіснитимуть тебе звідусіль, повалять на землю тебе й твоїх дітей у тобі, не залишать каменя на камені в тобі, бо не зрозуміло ти часу своїх відвідин». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Відзначаючи спомин введення у храм Пресвятої Богородиці, за Її заступництвом вознесімо до Господа наші щирі молитви:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Пресвята Діва Марія завжди опікувалася ним і охороняла від усякого зла.
2. Молімося за мир між народами; нехай за посередництвом Пресвятої Діви Марії, Цариці миру, запанують лад і повага до гідності людини у країнах та людських душах.
3. В День Гідності та Свободи молімося за Україну, щоб уроки нашої недавньої історії навчили нас шанувати та берегти гідність та свободу Божих дітей.
4. Молімося за клаузурові (затворницькі) чернечі ордени, щоб вони служили молитвою Церкві і Богу й тішилися належною їм повагою й новими покликаннями.
5. Молімося за померлих; нехай Пресвята Діва Марія, наша Мати, допоможе всім дітям Церкви осягнути Небесне Царство.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, цілковито віддані Непорочній Діві Марії, стали ревними апостолами молитви до Матері Божої.
Отче, Ти свого Сина Ісуса Христа поручив Марії, своїй вірній слугині; вислухай наші смиренні молитви, які ми складаємо за її заступництвом, і вчини, щоб ми своїм життям удостоїлися Небесного Царства. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Споминаючи з пошаною Матір Твого Сина, просимо Тебе, Боже, † щоб завдяки принесенню ціє ї жертви * ми, наді лені Твоєю благодаттю, стали вічним даром для Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація про ПДМ № 30-31.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Велике вчинив мені Всемогутній, * і святе Його  Ім’я.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Ставши учасниками вічного відкуплення, просимо Тебе, Господи: † вчини, щоб ми, котрі споминаємо Матір Твого Сина, прославилися повнотою Твоєї благодаті * і постійно відчували наближення спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий