Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Святкування 30-річного ювілею поновного відкриття храму святого Юрія в с. Тур’я-Ремета
12:30 Вівторок 0 643
29-10-2019, 12:30

Святкування 30-річного ювілею поновного відкриття храму святого Юрія в с. Тур’я-Ремета

У мальовничому селі Тур’я-Ремета, що на Закарпатті, сталася важлива подія: парафіяни храму святого Юрія відзначили 30 років від того моменту, коли держава повернула святиню католицькій громаді. До того там була зала урочистих подій.


Святкова Меса відбулася 27 жовтня. Головним целебрантом був єпископ Мукачівської дієцезії Антал Майнек. Йому співслужили 14 священників,запрошених на свято з України, Словаччини, Польщі та Індії. Деякі з них походять із цієї парафії, де хто раніше служив у цьому храмі.


За традицією, до церкви прийшло багато паломників із навколишніх сіл,щобр азом розділити радість святкування. На початку Святої Меси о. Владислав, СМ зачитав телеграмний лист-привітання від нунція Клаудіо Гуджеротті, через якого Папа Франциск передав своє благословіння для парафіян із нагоди поновного відкриття храму.


Проповідь виголосив настоятель віце-провінції святих Кирила і Мефодія (місіонери святого Вікентія) о. Леонід, СМ.
Він звернувся до всіх присутніх зі словами: «Як було сказано в Євангелії: це зерно, яке впало в добрий грунт і протягом цих 30 років дало свої плоди, як видимі, бо маєте з вашої парафії багато покликань до священства та Богопосвяченого життя, так і невидимі». І ще він сказав у проповіді: «Святкування ювілею, дорогі брати і сестри, це і час для примирення. Примирення з Богом і примирення між собою з нашими ближніми. Важливо пам’ятати, що завжди, святкуючи якусь урочистість, пам’ятаючи про якусь величну дату, ми повинні примиритись із Богом і з ближнім. Усі ми слабкі і грішні, всі ми потребуємо прощення від Бога, але також і примирення один з одним. Постараймося за цей час забути всі негаразди, труднощі, проблемив сім’ях, родинах, із сусідами. Не дозвольмо, щоб якісь людські слабкості, недоліки перешкодили нам зустріти Бога в наших ближніх, у наших родинах. Не бійтеся пробачати один одному, не бійтеся сказати один одному, що ви дійсно брати і сестри – це дуже важливо!» Також священник звернувся до парафіян: «Прошу вас, щоб і надалі в цьому храмі ви проживали життя з Христом у поєднанні з Ним. Життя в освячуючій благодаті, особливо – без тяжкого гріха. Не бійтеся таїнства сповіді. Особливо тоді, коли зло нас паралізує, і тоді, коли диявол підказує нам те, що не треба йти сповідатись. Бо диявол говорить, що не треба шукати прощення, що сповідь уже неважлива. В цьому таїнстві Бог завжди приходить і дає спасіння кожному. Молитва, свята меса і храм нехай завжди для вас будуть рідною домівкою. Не забувайте про те, що тут завжди чекає Бог. Зробіть усі ці християнські цінності цінностями свого життя. Пам’ятайте, що саме на цьому місці відбуваються чудеса. Не шукайте Бога там, де Його нема! Прийдіть сюди, до храму, і тут ви Його завжди знайдете! Батьки, не бійтеся бути для ваших дітей добрим прикладом! Батьки на колінах – це не ганьба! Будьте для своїх дітей прикладом чесності, християнського життя, єдності з Богом! Тому що саме це фундамент християнського життя, родини і суспільства. Молодь і діти цієї парафії, не бійтесь жити християнським життям! Не цурайтесь християнства! Але будьте свідками Христа! Шукайте Бога тут, знайдіть Його і несіть далі. Старші покоління, і надалі продовжуйте молитись за майбутнє своїх дітей. Жертвуйте за них свої слабкості й страждання. І навіть якщо цього ніхто не бачить із людей – Бог це бачить! Пам’ятайте про це! Брати і сестри, будьмо відповідальні за Церкву, за нашу парафію, та одне за одного!».Несподіваним моментом під час святкової урочистості було те, що двоє парафіян, що внесли вагомий вклад у розвиток парафії,– Мешко Ілля Іванович, який власноруч виготовив вівтарну частину храму, та Дорош Надія Григорівна, котра невтомно протягом 25 років, граючи на органі, супроводжувала кожну Святу Месу,– отримали благословіння від Святішого Отця.На завершення святої меси відбулась процесія з Пресвятими Дарами навколо храму, після якої усі вірні заспівали гімн Te Deum.


Після урочистостей на всіх чекало частування смаколиками, які приготували парафіянки храму святого Юрія.
Дякуємо Богові за чудовий день та чудове свято!

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий