Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єпископ Кривицький: ми маємо знаряддя, аби бути миротворцями
10:50 Середа 0 167
20-11-2019, 10:50

Єпископ Кривицький: ми маємо знаряддя, аби бути миротворцями

У понеділок, 18 листопада, у Києві відбувся Круглий стіл присвячений темі релігійної свободи в України. Всеукраїнську Раду Церков і Релігійних Організацій та римсько-католицьку Церкву представляв єпископ Віталій Кривицький SDB.
Це вже третя зустріч, що присвячена питанням свободи віросповідання, і збирає за спільним столом представників релігій та громади, місцевої влади та міжнародних організацій. Цього разу тематика обговорень була в більшості пов'язана з релігійними громадами та їх станом на окупованих територіях Донбасу і Криму.

Однією з ключових тем зустрічі стало питання взаємодії релігійних та громадських організацій України задля єднання суспільства (враховуючи різні аспекти). На зустрічі було зазначено про необхідність церковним громадам долучитися до справи об'єднання та миротворчих кроків, які так необхідні нашому суспільству сьогодні.

Єпископ Кривицький під час своїх виступів підкреслював необхідність збору інформації щодо полонених і зниклих безвісті, загиблих (як військових, так і цивільних), оскільки у нашій державі єдиного реєстру таких осіб немає. Це питання є одним із болючих, про що свідчить досвід спілкування з родичами полонених, з якими раніше особисто зустрічався єпископ.

Крім того, головуючий ВРЦіРО (у цьому півріччі головує РКЦ) наголосив на необхідності розголосу серед міжнародних організацій ситуації в Україні, зокрема на непідконтрольних територіях. "Світове суспільство втомилося говорити про Україну, але говорити необхідно. Бо є частина людей, які не знають остаточної та правдивої інформації про те, що діється в нашій країні", - підкреслив єпископ.

Крім того, Кривицький зазначив, що гібридна війна не може не спричинити роз'єднання суспільства. Поляризація сьогодні відчувається все більше. Це може викликати подальші конфлікти. "Ми, як релігійні організації, маємо знаряддя, аби бути медіаторами і миротворцями всередині українського суспільства", - підсумував Кривицький.

Вже від самого початку війни на Сході церковні організації намагалися всіляко допомагати не лише військовим, а перш за все -  постраждалим від війни. На сьогодні існує чимало викликів, тому маємо єднати зусилля для подальшої допомоги. Це не лише люди, які живуть у «сірій зоні», постраждалі, а й ветерани, яким так само потрібна різнопланова допомога.

На наше запитання про причини того, що Церква займає одне з ключових місць у переговорах щодо звільнення полонених, єпископ відповів: "Церква неодноразово свідчить про свою постійність, не залежно від зміни влади, від політичних процесів, які відбуваються. Церква діє до війни, і після неї. Церква є перед виборами, і після них. Церква - фундаментальна інституція, у якій певні норми та мораль не змінюються.

Крім того, мабуть, члени переговорів розуміють, що Церква не має своєї політичної зацікавленості, залишає певну дистанцію до політичних процесів, вільна від такого "вантажу", через це може бути у переговорах більш об'єктивною. Тому до нас багато хто звертається, аби ми були медіаторами і помічниками у цих переговорах", - зазначив єпископ.

КМЦ

Зображення: ІРС

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий