Перебуваючи у сусідньому Таїланді, Святіший Отець через відеопослання приєднався до учасників Дня молоді, організованого північними дієцезіями В’єтнаму.
Про це пише Vatican News.«Католики – це люди, які відзначаються взаємною любов’ю. Це релігія Любові». Місіонер-єзуїт Александр де Род, який у XVII столітті причинився до поширення християнства у В’єтнамі, в одному зі своїх звітів до Риму навів ось таке визначення католицтва, що було популярним серед тогочасних в’єтнамських католиків. Папа Франциск процитував його у своєму відеозверненні до учасників Дня молоді, який цими днями проводять дієцезії північного В’єтнаму, що межує із Таїландом.
Повернися до твого дому
Свої роздуми Святіший Отець побудував навколо теми зустрічі: «Іди до свого дому, до своїх». Цими словами Ісус доручає зціленому біснуватому розповідати своїм близьким про благодаті, отримані від зустрічі з Господом.
Папа зауважив, що у в’єтнамській культурі, як і в інших азійських культурах, слово «дім» охоплює все, що є найдорожчим для людського серця, включаючи сім’ю, родичів, рідну землю та батьківщину. «З цього “дому” випливає ваша культура, що виражає сімейні традиції, заохочує до любові до близьких, підтримує чесноту шанування батьків, зберігає надзвичайну пошану до похилих віком», – сказав він, додавши, що заклик повертатися додому означає «поглиблювати свою традиційну та культурну спадщину».
Спадкоємці ще більшого «дому»
Далі Святіший Отець підкреслив, що як охрищені, ми є спадкоємцями ще більшого «дому», тобто, Церкви. «Церква – це дім, ваш дім. Ви щасливі, що народилися в лоні геройської Церкви, багатої світлими свідками», – сказав він, згадуючи святих мучеників, а також тих всіх, які під час переслідувань були готові втратити все задля збереження віри. Й у цьому «домі Церкви» можна завжди черпати сили й натхнення для своєї віри, формувати сумління, відкривати своє покликання.
Всі мають право почути благовість
Нагадавши про те, що Церква В’єтнаму зродилася завдяки великодушній та сповненій ентузіазму праці місіонерів, Папа також заохотив в’єтнамську католицьку молодь сприймати запропоновану тему «Іди до свого дому» не лише як запрошення повернутися, не думати про дім, як про щось «замкнене та обмежене». Адже шлях, на який нас запрошує Господь, – це місіонерський шлях.
«Не забувайте про те, що ви ще є меншиною серед свого люду. Ще існує більшість, яка має право та очікує, щоб почути звіщення Євангелія. Тож Христове доручення досі залишається нагальним для вас. Тепер саме на вас лежить завдання будувати молоду й радістю Церкву-дім, сповнену життя та братерства. Нехай же завдяки вашому свідченню спасенні Божі послання досягнуть сердець ваших сусідів і співвітчизників. Завжди через свідчення, ніколи через прозелітизм!» – закликав Святіший Отець.
Три ознаки свідчення
У цьому контексті Глава Католицької Церкви поділився трьома характерними ознаками, якими в наш час повинно відзначатися свідчення, супроводжуване розпізнаванням. Ними є чесність, відповідальність й оптимізм. За його словами, в загальносвітовому суспільстві, що керується матеріалізмом, не є легко залишатися вірним своїй ідентичності.
«Може статися, що чесність часто завдає збитків. Може бути так, що почуття відповідальності призводить до незручностей і вимагає жертв. Може трапитися так, що оптимізм здається дивним перед обличчям корумпованих реалій цього світського суспільства. Але саме ці цінності є тим, чого ваше суспільство, а також ваша Церква, потребують від вас», – сказав Папа, підкреслюючи, що це також «ще більше вчинить вас патріотами, ще більше в’єтнамцями».