Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 29 жовтня, четвер
19:01 Середа 0 286
28-10-2020, 19:01

Літургія на кожен день, 29 жовтня, четвер

(зел) Четвер XXХ тижня Звичайного періоду
Євангеліє, радісна звістка, нерідко розповідає про те, що Ісуса хочуть убити. Ісус жив, ходив між людьми та вчив з усвідомленням того, що вони хочуть Його вбити. Його, котрий прийшов, щоб дарувати життя, і подарував Його повністю. Ісус нас закликає до того, щоб ми стали Його приятелями. Хто пізнає глибину Його любові, пізнає і залежність від Нього. Залежність, яка не чинить нас рабами, тому що дає сенс нашому життю. Просімо Бога, щоб ми кожного дня все вирішували для Нього.

АНТИФОН НА ВХІД
Хай радується серце тих, що Господа шукають. * Шукайте Господа і Його силу, * шукайте Його обличчя завжди.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, примнож нашу віру, надію та любов † і допоможи нам полюбити те, що Ти нам наказуєш, * щоб ми могли осягнути те, що дає спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Еф 6, 10-20
Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян.
Брати! Зміцнюйтеся Господом та могутністю Його сили. Зодягніться у всю Божу зброю, щоб ви могли про­тистати хитрощам диявола. Адже наша боротьба не про­ти тіла і крові, але проти начал, і влад, і проти світових правителів темряви цього віку, проти піднебесних духів злоби. Тому візьміть усю Божу зброю, щоб ви змогли дати опір у день зла і, все подолавши, вистояти. Отже, стійте, підперезавши крижі ваші істиною, зо­дягнувшись у броню праведності, взувши ноги у готов­ність благовістити мир. Понад усе візьміть щит віри, яким зможете погасити всі вогненні стріли лукавого; візьміть шолом спасіння і меч Духа, яким є Боже Слово. Постійно моліться у Духові усякою молитвою і про­ханням, дбайте про це з усякою витривалістю і благан­ням за всіх святих і за мене, щоб, коли відкриваю свої уста, мені було дано слово відважно являти таємницю Євангелія, за яку я є послом у кайданах, щоб сміливо про неї говорити, як мені й належить. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 144, 1. 2. 9-10
Благословенний Бог – моя твердиня!
Благословенний Господь, *
Він – моя Скеля,
що вишколює до бою мої руки, *
а до війни – мої пальці.
Він – моя милість і моя охорона, *
мій притулок і мій визволитель;
щит мій, і на Нього я покладаю надію, *
Він підпорядковує мені народ мій.
Боже, заспіваю Тобі нову пісню, *
на десятиструнному псалтирі Тобі заграю,
що даєш царям порятунок, *
від згубного меча спасаєш слугу свого Давида.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 19, 38; 2, 14
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Цар, який іде в Ім’я Господнє!
Мир на небі і слава на висотах!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 13, 31-35
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу підійшли деякі фарисеї і сказали Ісусові: «Виходь і йди звідси, бо Ірод хоче Тебе вбити». А Він відповів їм: «Ідіть і скажіть цьому лисові: “Ось Я виганяю бісів і приношу зцілення сьогодні й завтра, а третього дня завершу.
Все ж таки сьогодні і завтра, і на­ступного дня Мені треба йти, бо неможливо, щоби про­рок загинув поза Єрусалимом”. Єрусалиме, Єрусалиме, що вбиваєш пророків і камінням побиваєш посланих до тебе! Скільки разів хотів Я зібрати твоїх дітей, як птаха збирає своїх пташенят під крила, – та ви не захотіли! І ось полишається вам дім ваш. Кажу вам, що не по­бачите Мене, аж поки не станеться, що ви скажете: “Бла­гословенний, хто йде в Ім’я Господнє!”» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Заохочені Божим Словом до вірності Богу волаємо з довірою:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона вірно виконувала на­кази Христа і допомагала всім народам осягнути спасіння.
2. Молімося за країни, які стоять на порозі війни, щоб вони навчилися цінувати мир і розв’язали свої проблеми циві­лізованим шляхом.
3. Молімося за покликаних до священства, щоб вони зумі­ли побороти спокуси сатани і повністю присвятити себе Богові.
4. Молімося за всіх християн, щоб вони неустанно дбали про світло віри й любові в собі та у своєму місійному служінні були виразним знаком присутності Христа для всіх загублених і потребуючих.
5. Молімося за померлих, щоб Господь після трудів земно­го життя нагородив їх вічним спочиванням на небесах.
6. Молімося за нас самих, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб, ідучи за Христом, ми вміли гідно нести хрест праці, розчарувань і страждань.
Зі смиренням звертаємося до Тебе, Господи Ісусе, з нашими проханнями, уповаючи, що Ти прийдеш нам на допомогу; ви­слухай їх у своїй милості і вчини, щоб ми завжди вірно слу­жили Тобі. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: поглянь милостиво на дари, які ми Тобі складаємо, † нехай ця жертва нашого служіння * примножить Твою славу. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна, № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Радітимемо Твоєму спасінню, * і йменням нашого Бога возвеличимось! (Пс 20 (19), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай Твоє таїнство вчинить в нас те, що воно означає, † щоб ми осягнули в повноті те, * що нині звершуємо у знаках.  Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 08:00 Неділя 0 280 Урочистість Христа – Царя Всесвіту «Бачив я в нічних видіннях, аж ось на небесних хмарах ішов ніби Син Чоловічий; дійшов він до Ветхого деньми, і приведено його поперед нього. І дано йому владу, славу й царство, і всі народи, племена та язики йому служили. Влада його - влада вічна, що не минеться, і царство його не занепаде ніколи» (Дан 7, 13-14).
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.