Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » Під Харковом відкривається дім на півдороги для самотніх матерів
18:59 Четвер 0 1 194
17-10-2019, 18:59

Під Харковом відкривається дім на півдороги для самотніх матерів

Релігійна Місія Римсько-Католицької Церкви в Україні «Карітас-Спес» відкриває третій і фінальний будинок для одиноких матерів, в рамках проекту «Надія».
19 жовтня об 11:00 в смт Коротич (вул. Ярова буд. 5) відбудеться відкриття третього дому, для самотніх матерів з дітьми. Будинок матиме назву «Дім святого Йосипа» і стане місцем «на півдороги», в якому мами водночас матимуть захист та можливості розпочати нове життя. В усіх трьох будинках з матерями та дітьми працюють Сестри Малі Місіонерки Милосердя (Оріоністки).

На відкриття «Дому святого Йосипа» запрошені:
Його ексцеленція Клаудіо Ґуджеротті, Апостольський Нунцій в Україні;
Януш Яблонський, Генеральний консул Республіки Польща у Харкові;
Валерій Анатольович Бабічев, Заступних губернатора Харківської області;
Світлана Олександрівна Горбунова-Рубан Заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення;
Єпископ Станіслав Широкорадюк, почесний президент «Карітас-Спес», коад'ютор Одесько-Сімферопольської дієцезії, апостольський адміністратор Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ;
Отець Петро Жарковський, президент Релігійної Місії Римсько-Католицької Церкви в Україні «Карітас-Спес», та інші високоповажні гості: партнери та спонсори з-за кордону, завдяки яким цей проект став можливим.

Програма відкриття розпочнеться об 11:00 - урочистою месою, також заплановані виступи дітей та
фотовиставка проекту «Надія».

Проект «Надія» працює в смт. Коротич (18 км. від Харкова) вже 8 років, від тоді, як перший дім прийняв своїх мешканців. Загалом Сестри Малі Місіонерки Милосердя (Оріоністки) приїхали до Харкова в 1996 році для роботи з бездомними та дітьми вулиці. Цією діяльністю вони займаються і по сьогодні. У 2011 році розпочав роботу перший будинок в смт Коротич, який став служити молодим одиноким матерям (колишнім дітям вулиці та сиротам), які опинилися в кризовій ситуації. У цьому будинку в рамках проекту «Надія» в партнерстві з організацією «Деполь Україна» сестри створили всі необхідні умови для того, щоб мами могли зберегти дітей, навчилися базовим навичкам догляду за дитиною, домашньому господарству , отримали досвід соціалізації, а  також духовну, психологічну та юридичну підтримку. В такому будинку одночасно протягом року (бувають винятки) можуть проживати 10 матерів з дітьми.

У 2016 році Релігійна Місія Римо-Католицької Церкви в Україні «Карітас-Спес за підтримки жертводавців і закордону придбала будинок для другого етапу проекту, оскільки багато мам потребували подальшої підтримки та допомоги і для них це була єдина можливість продовжити вести повноцінне життя. Цей будинок для 8 мам з дітьми був відкритий в жовтні 2017 року і отримав назву «Будинок надії». У ньому сестри Оріоністки працюють у співпраці з «Карітас-Спес Харків». В цьому будинку матері проживають більш самостійно: вони утримують себе самостійно, стежать за порядком в будинку і на території, отримують духовну, психологічну та соціальну допомогу. У будинку працює ігрова кімната для дітей з обох будинків проекту. З моменту початку проекту через нього пройшли близько вісімдесяти мам і понад сто дітей. В багатьох випадках досвід проживання в будинку допоміг вагітним мамам прийняти рішення зберегти дитину і не робити аборт. Крім того, без цього центру, у багатьох мам забрали б дітей ще в пологовому будинку, оскільки їх побутові умови не були задовільними. Третій будинок в рамках проекту «Надія» був придбаний минулого року на кошти, зібрані в рамках акції «Папа для України». «Карітас-Спес» за фінансування багатьох жертводавців з різних країн провів реконструкцію та облаштування дому. У ньому зможуть проживати 8 матерів з дітьми, які пройшли перший і другий етап і можуть жити цілком самостійно.

Акредитація журналістів за телефоном: +38 096 947 55 45 (Тетяна)
Оголошення 13:01 Вівторок 0 604 Запрошення на реколекції для хлопців - «Твого обличчя шукаю, Господи» Давно вже не було оголошення про кармелітські реколекції для молодих чоловіків в пошуку свого місця в житті. Ось тут! Шукай і питай! Зустрічай тих, які, як ти, мають відвагу запитувати та приймати на глибині довіри до Бога свої рішення.

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.