Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Освячення місця під будівництво храму у Горохові
09:02 Вівторок 0 100
8-10-2019, 09:02

Освячення місця під будівництво храму у Горохові

5 жовтня 2019 року стало винятковим днем для парафіяльної спільноти Вознесіння Господнього та блаженного Владислава Буковинського у містечку Горохів, оскільки в цей день відбулася довгоочікувана подія – освячення території під будівництво нового храму Луцької дієцезії.
Про це повідомляє Луцька дієцезія.

На урочистість завітав ординарій Луцької дієцезії, єпископ Віталій Скомаровський, який після гомілії освятив територію під будівництво майбутнього храму під опікою блаженного Владислава Буковинського, що знаходиться на кладовищі, знищеному радянською владою у 1973 році.Також на цій урочистості був присутній отець канонік Вітольд-Йосиф Ковалів, великий шанувальник Владислава Буковинського, який приїхав з видрукованою в 3-х мовах Новенною до благословенного Владислава Буковинського. Серед духовенства був присутній отець Роман Власюк, вікарій кафедральної парафії у Луцьку, а також настоятель отець канонік Павло Хом’як та отць Марцін Цєсєльскі. Не забракло на цій урочистості гостей: сестер зі Згромаджень Сестер Терезіянок та Сестер Бенедиктинок Місіонерок, паломники з Луцька, Дубна, Острога, Любліна та Варшави.


Урочистість розпочалась спільною молитвою Розарія в намірах усіх добродіїв, парафіян, жителів Горохова.

Центральним пунктом святкування була Євхаристія, яку очолив єпископ Віталій у співслужінні з духовенством. На початку настоятель парафії, отець канонік Павло Хом’як привітав усіх присутніх вірних, подякував за старання парафіян, що понад 20 років чекали цього моменту, за їхню вірність та витривалість. Також настоятель подякував місцевій владі в особі міського голови Годика Володимира та депутатам Горохівської міської ради за сприяння і прихильність у виділенні земельної ділянки та всіляку допомогу.


Під час Євхаристії єпископ у проповіді зазначив, що ми живемо в часи, коли святині будуються, і це час Божої благодаті. Звернувся також до постаті блаженного Владислава Буковинського, апостола кількох народів – українського, польського, казахського, котрий міг уникнути переслідувань з боку комуністичної влади, виїхавши до Польщі, але не зробив цього, бо тут його потребували люди. Згадав також єпископ і св. Фаустину Ковальську, апостолку Божого Милосердя, спомин якої випав саме цього дня. «Ісусе, довіряю Тобі» . Довірмося Господу, тому що Той, Хто допровадив нас до цієї хвилини, буде вести нас і далі. Якщо на те є воля Божа, тут буде храм, і будуть люди прославляти Бога. Храм, святиня – це завжди щось дуже добре. Не тому, що ми є добрими, а тому, що це знак присутності Бога, нашого Вчителя, Лікаря, нашої Сили, Любові, Милосердя. Ісус каже: «Блаженні очі, які бачать те, що ви бачите. Кажу вам, що багато пророків і царів бажали побачити те, що ви бачите, але не побачили, і почути те, що ви чуєте, але не почули». «Я вже довгий час є священником і мав нагоду спостерігати, як будують храми, — поділився єпископ Віталій. — Це унікальний час, це — час благодаті. Не усім людям випадає така можливість — покласти цеглину у будівлю, в якій прославлятимуть Бога… Дякуймо Богу і цінуймо цю можливість».

На завершення Євхаристії єпископ подякував за старання та зроблену роботу отцю каноніку Павлу та отцю Марціну, заохочуючи вірних до особливої опіки над цим місцем та відповідальності за будівництво, а також заохотив долучитись до будівництва храму усіх бажаючих, наголошуючи на свідомості того, що кожен може внести свій вклад у таку велику справу, якою є будівництво храму, зазначаючи про важливість жертовності.

Після Меси була можливість вшанування реліквій блаженного Владислава Буковинського, які були привезені з Казахстану і кожен з учасників отримав маленькі подарунки (духовні цеглинки): медальйони Непорочної Богородиці та Новенну до блаженного отця Владислава Буковинського, за яку висловлюємо особливу вдячність отцю каноніку Вітольду-Йосифу Коваліву.


На завершення відбулася молитва біля пам’ятного знаку, що пригадує про похованих на цьому кладовищі, варварськи знищеному у радянські часи в 1973 році. Пізніше молилися на православному цвинтарі та на місці поховання військових з австрійського війська з часів І світової війни.


Всім добродіям складаємо вирази вдячності та запевняємо свою молитву.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 10:01 Четвер 0 90 Урочистість на честь святої Терези від Ісуса в Бердичеві У вівторок, 15 жовтня, у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві відзначили урочистість святої Терези від Ісуса, яка є Вчителем Церкви, реформаторкою та засновницею ордену Босих Кармелітів.