Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Вітер-на-дії»: у Львові відбувся масштабний християнський фестиваль для молоді
11:48 Вівторок 0 1 146
17-09-2019, 11:48

«Вітер-на-дії»: у Львові відбувся масштабний християнський фестиваль для молоді

У неділю, 15 вересня у Львові на території Українського Католицького Університету пройшов молодіжний фестиваль «Вітер-на-дії», який організувала Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ.
Близько 10 тисяч відвідувачів, понад 60 дискусійних майданчиків, близько 100 спікерів, концерти українських виконавців на денній та вечірній сцені – і це все за 1 день. “Фестиваль, який єднає” – таке гасло вибрали організатори цього року.

«Вітер-на-дії» – найбільший християнський фестиваль у Східній Європі, це платформа для зустрічі активної молоді із чіткою соціальною та релігійною позицією. І хоча фестиваль християнський, він відритий для всіх.


На Божественній Літургії у храмі св. Софії Премудрості Божої, яку очолював Борис Ґудзяк, архієпископ Філадельфійський УГКЦ, президент УКУ, також молився єпископ-помічник Харківсько-Запорізької Дієцезії РКЦ Ян Собіло. Крім того, владика Ян виступив у ролі доповідача на одному з дискусійних майданчиків фестивалю на тему молоді, її ролі та місця у сучасній Церкві.


Особливим гостем «Вітру-на-дії» був о. Россано Сала – салезіянець, спеціальний секретар Папи Франциска під час Синоду єпископів у Римі на тему: «Молодь, віра та покликання». «Не вірте в те, що кажуть! Кажуть, що сучасна молодь не така, нічого не хоче, втрачає віру, не відпочиває без алкоголю, не дбає про важливе і не має цінностей. Дозвольте кілька фактів з вчорашнього дня: ... понад 60 дискусійних майданчиків були забитими вщерть. А розмова була про молодь і Церкву, про Митрополита Шептицького, про будування стосунків, про бізнес, про емоції, освіту, натхнення, які відповіді дає Біблія ... Я бачив фотографії на яких в аудиторії, що розрахована на 30 людей, було аж 100!‼️ Молодь не лише уважно слухала поважних промовців, але і висловлювала свою думку, ставила мудрі запитання і навіть сперечалась.


На території, де стільки людей, не було жодних інцидентів, не було сміття і я навіть не помітив, щоб хтось поміж людьми курив (мабуть десь ховались ;) ). Відкритість, радість, повага - це найбільш видимі ознаки, які були присутні в цьому великому морі людей.»- написав у себе на сторінці у фейсбуці організатор фестивалю “ВІтер На-Дії”, голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ о. Ростислав Пендюк.


Вже не вперше на фестивалі присутній мер Львова Андрій Садовий, який висловився так: “Якщо Ви поглянете на цю локацію (Центр Шептицького УКУ, прим. ред.), то зрозумієте, що у кожної молодої людини, яка сюди приходить з’являється 2 бажання. Перше бажання, – це вчитися. Бажано в Українському католицькому університеті. І вона отримує велике духовне наповнення, коли заходить у цей храм св. Софії Премудрості Божої і тут молиться. Тут є гармонія: є наука, є віра і атмосфера. Тому львів’ян буде ставати все більше. Тому що багато людей з України мають бажання приїздити сюди і лишатися тут. І я з цього дуже тішуся”, – повідомляє інтернет-ресурс «Духовна велич Львова».

Текст – с. Едіта Марія Улман SSpS

Фото – фейсбук-сторінка Молодіжне Телебачення Дрогобич (Марта Дзіндзюра)
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.