Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: суддівська справедливість не обмежується бюрократією
15:27 Четвер 0 1 002
1-02-2018, 15:27

Папа: суддівська справедливість не обмежується бюрократією

У понеділок, 29 січня 2018 року, Папа Франциск зустрівся з представниками Римської Роти, одного з трьох найвищих трибуналів Апостольської Столиці, з нагоди початку нового судового року. Понтифік назвав їхню працю служінням задля миру сумлінь і саме про центральне місце сумління в суддівському служінні розмірковував у зверненні до зібраних суддів, адвокатів та інших працівників Роти.
Як повідомляє Радіо Ватикану, Папа зазначив, що працівники Роти, розглядаючи подружні справи, в певному сенсі стають експертами щодо совісті вірних. Для цього відповідального служіння, яке їм довірила Церква, вони завжди мають просити Божої допомоги, щоб виявити зв’язок між моральною впевненістю, до якої має дійти суддя, аби видати вирок у якійсь справі, та своїм сумлінням, відомим лише Святому Духові. «Завдяки світлові Святого Духа ви маєте можливість входити у священну сферу сумління вірних», – наголосив Папа, нагадуючи, якої ваги набула тема сумління для учасників двох останніх Синодів єпископів.

Сумління відіграє вирішальну роль у виборах, на які наважуються наречені, бажаючи, згідно з Божим планом, одружитись і закласти сім’ю. Церква, стараючись заспокоїти сумління вірних, які потребують правди, побачила потребу запросити всіх, хто працює у сфері подружжя та сім’ї, до відновленої свідомості про необхідність допомагати нареченим у побудові та збереженні внутрішнього храму християнського сумління.

Папа нагадав, що в останніх motu proprio, якими він вніс поправки до подружніх процесів, заохочує не лише пришвидшити процеси, але зробити їх справедливішими, вивчаючи причини, які призвели до розпаду подружнього співжиття. В Апостольському повчанні «Amoris laetitia» подані певні душпастирські вказівки щодо того, як допомогти нареченим без страху ввійти у процес розпізнавання й вибору майбутнього життєвого стану.

Необхідний безперервний досвід віри, надії та любові, який дозволить молоді зі спокійним сумлінням обирати подружній стан, відкритий до продовження роду, у певності, що це добра новина для Бога, для Церкви, для людства. Останнім часом Церква, за словами Папи, замислюється, як захистити молодь від суєти й оглушливого шуму тимчасовості, які змушують її відмовитися від тривалих і позитивних зобов’язань.

Душпастирська праця, спрямована на відновлення, збереження та захист християнського сумління, освітленого євангельськими цінностями, дуже важлива, але й непроста. Вона вимагає від єпископів і священиків невтомної роботи для формації, захисту й підтримки совісті вірних. У цьому процесі важлива вірність Божого народу фундаментальному навчанню Церкви про подружжя та Євхаристію, а також уважність самої Церкви до психології й релігійності всіх людей, покликаних до вибору подружнього й родинного життя. А тому вкрай важливі передподружні катехизації. У цьому контексті Святий Отець вказав, що дбати про сумління вірних – це обов’язок не лише пастирів Церкви, а й усієї церковної спільноти, священнослужителів і мирян.

«Віра – це світло, яке освітлює не тільки теперішнє, а й майбутнє: подружжя та сім’я є майбутнім Церкви і суспільства. Отож, необхідно сприяти постійній формації, щоб сумління охрещених було відкрите до світла Святого Духа». Це допоможе вірним зрозуміти, що подружній союз дійсний лише тоді, коли намір подружжя скерований на виконання волі Господа Бога й Церкви. На цьому шляху потрібна постійна підтримка єпископів, пресвітерів і людей, залучених у сімейне душпастирство.

Насамкінець Папа підкреслив, що тісний зв’язок між сферою сумління й подружніми процесами вимагає від працівників церковних трибуналів уникати того, щоб обмежувати суддівську справедливість до виконання бюрократичних дій. Якщо церковні трибунали піддадуться цій спокусі, то зрадять християнське сумління. «Не можна дозволити, щоб сумління вірних, яких спіткали труднощі подружнього життя, замкнулися від благодаті». Понтифік іще раз нагадав, який потрібний духовний супровід вірних на цій дорозі та як важливо, аби трибунали працювали в надії й шуканні правди, бо лише так визнання недійсності подружжя може визволити сумління.

За темою:

Слово Боже прокладає шлях усередині нас. Папська катехиза за 31 січня 2018 року
Папа: Літургія Слова – діалог Господа Бога з вірними
Папа: близькість і ніжність – це риси справжнього пастиря
Новини з Ватикану 13:00 П'ятниця 0 82 «Оглядач вулиці»: ініціатива «L'Osservatore Romano», щоб дати голос невидимим Спеціальний проект Дикастерії в справах комунікацій, у здійсненні якого представники світу культури й журналістики співпрацюватимуть із бідними, виходитиме у світ щомісяця в першу неділю.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.